Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Vanad Rapala Originalid 1950-test

More
4 years 1 month ago - 4 years 1 month ago #10905 by nipi
Mässan vana Rapala Originaliga, 11 cm G, 1950-te keskpaigast, nagu nüüd aru sain. Vanadusest juba suhteliselt pude, pleksiklaasist keel läks katki. Olin uue panekuks siis sunnitud keele kohale saega sälgu tegema. Ja mis selgus- landi kere on tehtud mitte balsast, vaid männikoorest. Päris üllatus see pole, sellest on ka kirjutatud, et esimesed seeriad olid männikoorest, aga et ma ise ka sellise peale olen sattunud, oli üllatus...
Last edit: 4 years 1 month ago by nipi.
More
4 years 1 month ago #10908 by Vertu
Mis aastatest selline Originaal pärit on? Keelel must kiri Originaal Rapala ja all kiri Finland.

More
4 years 1 month ago #10909 by nipi
See on juba 60-test ja tehtud balsast, nüüd rakendati lihtsamat traadirakendust ja kere muutus landil kitsamaks. Sain ka selle toreda männipuust vana rapala nüüd mängima, lahe. Kuna mul pole praegu küll korralikku pleksiklaasi, siis ei pruugi keel muidugi kaua vastu pidada, aga näputöö elamust oli ikka...:) Ega neid vanu männikoore rapalaid otsitakse üsna innukalt.
More
4 years 1 month ago #10910 by nipi
Männikoorest variandile iseloomulikud tunnused - pisike silm ja enam vähem pea pikiteljel, mitte ülaosas nagu hilisematel, ja laiem keha, vt. fotol üleval reas olevatest kaks kõige vasakpoolsemat
Time to create page: 0.244 seconds
Powered by Kunena Forum