Foorum

times Soovitage komplekti ahvena püügiks

Info
12. november 2019 19.11 #10776 Kogreonu
Sooviksin infot et kust ja millist Ritva ja rulli ja liini kasutada ahvena,koha ja haugi jigitamisel ridva pikkus võiks olla 2.05m-2.40m ja test 10-40 vms ja liiniks nöör tugevusega u 6-10 kg ja rull suurusega 2000-2500

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. november 2019 19.35 #10777 Jeekim
Õige oleks sellist küsimust esitades ka natuke rääkida endast. Kas on ka varasemat kalastuskogemust ja ka on suur vahe kas soovitada sissetulekuta kooliõpilasele või pankurile.

Info
12. november 2019 22.07 #10778 Vertu
Normaalne ritv oleks selline vobler.ee/et/vivo-nuovo/25946-Graphiteleader-vivo-nuovo-gnvos-802m-8-32g.html
Rulliks see vobler.ee/et/twin-power/25978-Shimano-rull-twinpower-15-c3000.html Või veel parem otsi HGM mudel, sellel 4000 suuruse käimakast ja 2500 suuruse rootor, kompaktne ja tööloom.
Nöör vobler.ee/et/g-soul-x8/17699-Ygk-g-soul-x8-30lb-150m.html Võib ka 1,2 jämedus olla.

Info
12. november 2019 22.52 #10779 Kogreonu

Jeekim kirjutas: Õige oleks sellist küsimust esitades ka natuke rääkida endast. Kas on ka varasemat kalastuskogemust ja ka on suur vahe kas soovitada sissetulekuta kooliõpilasele või pankurile.

Kalastus kogemus on küllaltki suur u 7 aastat,ja kogumaksumus võiks jääda 100€ keerdu

Info
13. november 2019 13.53 - 13. november 2019 14.16 #10780 Jeekim
Ridva suhtes ei saa soovitada midagi, sest sellest pikkusvahemikust ei oma praegu midagi. Kahtlen vaid, et jigitamiseks test - 40 g tundub liiga kõrgena. Rullidest võiks valida Daiwa või Shimano poolesaja euro ringis maksvatest. Vähemalt uutena on need kõik kõlblikud.
Varustusküsimusele võiks läheneda järgmiselt - kui ma suuski soovin, siis ei otsi ma selliseid kui Veerpalul, jalgratast ei otsi ma sellist kui Kirsipuul, sest need pole minu tase. Ja ka kalapüügis ei teeks minust isegi kalleim tippvarustus spinninguheitevirtuoosi.

Info
14. november 2019 13.25 #10781 Hein
Esimene postitus oli veider - esmalt küsid ja siis vastad kohe enda küsimusele ära ja sellisel toonil, mis justkui ei küsigi nõu...
Aga see selleks, nõuande juurde. Jättes kõrvale Emajõe, Narva jõe ning Pärnu jõe alumise otsa, on minu arvates võimalik väikese eelarve tingimustes isegi ühe ridvaga läbi ajada - test 5-20 grammi, pikkus alates 2,20 meetrist. Kui lähed suurtele jõgedele, kus vaja raskemaid kummikaid ja neid ka kaugele visata, jääb 20g max test väikeseks.
Toimelt vali nii kiire ritv kui võimalik (mida "kiirem", seda tipupaindelisem). rulli suurusest rääkida on raske, sest tootjate vahel pole need standardiseeritud, aga enamvähem sarnased on Daiwa 2500, Shimano 2500 või 3000 ning Okuma 30 - need suurused on sellised, mille mina valiks, kui vaja sellist universaalse suurusega rulli. Nööriga on nii, et hea 0,1 nöör kõlbab microjigitamiseks ning toob vabalt ka suure haugi välja, kui endal kannatust on ja rulli sidur õiges seades.

Info
15. november 2019 14.37 #10782 Kogreonu

Hein kirjutas: Esimene postitus oli veider - esmalt küsid ja siis vastad kohe enda küsimusele ära ja sellisel toonil, mis justkui ei küsigi nõu...
Aga see selleks, nõuande juurde. Jättes kõrvale Emajõe, Narva jõe ning Pärnu jõe alumise otsa, on minu arvates võimalik väikese eelarve tingimustes isegi ühe ridvaga läbi ajada - test 5-20 grammi, pikkus alates 2,20 meetrist. Kui lähed suurtele jõgedele, kus vaja raskemaid kummikaid ja neid ka kaugele visata, jääb 20g max test väikeseks.
Toimelt vali nii kiire ritv kui võimalik (mida "kiirem", seda tipupaindelisem). rulli suurusest rääkida on raske, sest tootjate vahel pole need standardiseeritud, aga enamvähem sarnased on Daiwa 2500, Shimano 2500 või 3000 ning Okuma 30 - need suurused on sellised, mille mina valiks, kui vaja sellist universaalse suurusega rulli. Nööriga on nii, et hea 0,1 nöör kõlbab microjigitamiseks ning toob vabalt ka suure haugi välja, kui endal kannatust on ja rulli sidur õiges seades.

suur tänu,miks jäi alguses mulje et kõigepealt küsin ja siis vadtan,kuna ma tean umbes milliste parameetritega asju ma tahan,lihtsalt soovisin teada milliseid ja kust kohast osta,suur tänu

Info
16. november 2019 10.48 #10783 Hein
Selge, ehk et mudeleid oli vaja soovitada hoopis. Kui hinnal on piir umbes 100 eurot, mille eest on vaja saada rull, nöör ja ritv, siis minu rulli soovitus on Okuma Ceymar. Salmol on erinevate hindadega "JIG"-märkega ritvu - nende kohta ei oska küll isiklikult midagi öelda, aga siin-seal on nende kohta kirjutatud ja pidavat olema täitsa OK ridvad. Ning kuna neid on päris palju ja erineva pikkuse ja testiga, peaks miskit leidma küll, mis hinnalt ja tunnetuselt sobiv. Lõpuketuseks, ilmselt nii palju raha üle ei jää, et mingit 8-kiulist nööri osta, aga vana hea PowerPro peaks küll kätte saama.