Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Soovitage komplekti ahvena püügiks

More
4 years 5 months ago #10782 by Kogreonu

Hein wrote: Esimene postitus oli veider - esmalt küsid ja siis vastad kohe enda küsimusele ära ja sellisel toonil, mis justkui ei küsigi nõu...
Aga see selleks, nõuande juurde. Jättes kõrvale Emajõe, Narva jõe ning Pärnu jõe alumise otsa, on minu arvates võimalik väikese eelarve tingimustes isegi ühe ridvaga läbi ajada - test 5-20 grammi, pikkus alates 2,20 meetrist. Kui lähed suurtele jõgedele, kus vaja raskemaid kummikaid ja neid ka kaugele visata, jääb 20g max test väikeseks.
Toimelt vali nii kiire ritv kui võimalik (mida "kiirem", seda tipupaindelisem). rulli suurusest rääkida on raske, sest tootjate vahel pole need standardiseeritud, aga enamvähem sarnased on Daiwa 2500, Shimano 2500 või 3000 ning Okuma 30 - need suurused on sellised, mille mina valiks, kui vaja sellist universaalse suurusega rulli. Nööriga on nii, et hea 0,1 nöör kõlbab microjigitamiseks ning toob vabalt ka suure haugi välja, kui endal kannatust on ja rulli sidur õiges seades.

suur tänu,miks jäi alguses mulje et kõigepealt küsin ja siis vadtan,kuna ma tean umbes milliste parameetritega asju ma tahan,lihtsalt soovisin teada milliseid ja kust kohast osta,suur tänu
More
4 years 5 months ago #10783 by Hein
Selge, ehk et mudeleid oli vaja soovitada hoopis. Kui hinnal on piir umbes 100 eurot, mille eest on vaja saada rull, nöör ja ritv, siis minu rulli soovitus on Okuma Ceymar. Salmol on erinevate hindadega "JIG"-märkega ritvu - nende kohta ei oska küll isiklikult midagi öelda, aga siin-seal on nende kohta kirjutatud ja pidavat olema täitsa OK ridvad. Ning kuna neid on päris palju ja erineva pikkuse ja testiga, peaks miskit leidma küll, mis hinnalt ja tunnetuselt sobiv. Lõpuketuseks, ilmselt nii palju raha üle ei jää, et mingit 8-kiulist nööri osta, aga vana hea PowerPro peaks küll kätte saama.

Time to create page: 0.207 seconds
Powered by Kunena Forum