Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jääpuurid - jagage kogemusi ja andke nõu

More
7 years 3 months ago #8665 by Hein
Ega jah, kui oled kord nädalas käija, siis on Vene puur väga asjalik. Terad kestavad sellise kasutuse juures hooaja ära ning kuna hind madal, pole muud kui uued külge ja järgmist talve ootama.
More
7 years 3 months ago #8666 by Rainer
Tänan vastuste eest.

Selles mõttes on tõesti venekas mõistlikum osta, et olengi selline paar korda nädalas käia. Ja arvestades meie talvesid, siis neid nädalaid just palju pole. :D

Sellegi poolest alles mõtlen. Fakt on see, et mingi puuri ma ostan, aga nüüd ei teagi, kas osta 110 või 130. Kui unnale ikka pirakas purikas (5+ kg) otsa tulema peaks, siis vist 110 auk jääb lahjaks?

Heinola speedrun puurist rääkides, siis kas neid terasid saab ise teritada? Kui mitte kodus, siis ehk metallitöid teinud meister teritab ikka ära? Tahaks jubedalt seda heinola puuri proovida, aga hirmutab puuripea hind, mis on kallim kui vene puur. :D

More
7 years 3 months ago #8681 by haugihirm
Heinola on kiitmist väärt.
Endal 2tk. Esimene pidas 7 aastat vastu -kere hakkas roostetama ja teritamine ebaõnnestus kahjuks.
Uue ostsin Soomest titaankerega -2x kergem kui rauast. Tera püsib vahe aastaid kui liivast jääd ei puuri
More
7 years 3 months ago #8683 by Rainer
Tahtsin ka Heinolat, aga ostin ikkagi Mora, sest no Tartu poodides lihtsalt ei ole valikut (no muidugi Nero ja Barnauli puure on igal pool ja igas mõõdus). Salmos oli ka üks ja ainuke Heinola Speedrun, aga 115 mm. Küsisin siis müüjalt, et kas ainult ühes mõõdus Speedruni ongi pakkuda ja et e-poes teil ju palju laiem valik...Müüja vastas, et e-pood elab üldse oma elu...Väga kummaline minu meelest?!

Igatahes Mora puuriga nüüd paar korda käinud ja lõikab jääd nigu miska. Isegi näpu suutsin katki teha, kui tera pihta kogemata läksin. :ohmy:
More
7 years 2 months ago #8765 by treblek1
Tervist.Plaanis soetada uus puur kuid mida peaks ostul jälgima ? Oleksin huvitatud just 150mm läbimõõduga.
More
7 years 2 months ago #8768 by Rainer

treblek1 wrote: Tervist.Plaanis soetada uus puur kuid mida peaks ostul jälgima ? Oleksin huvitatud just 150mm läbimõõduga.


Mina pole küll mingi ekspert, aga püüan omast kogemusest siis nõu anda.
Ka minul oli esimene puur 150mm ning nüüdseks see seisab ehk on nö varupuur, sest lihtsalt pole vajadust nii suure augu järgi

Olen arvamusel, et põhiline asi mida puuri ostmisel silmas pidada on see, et tuleb mõelda kus ja mida sa peamiselt püüad. Targemad mehed on rääkinud, et 7kg havi pidi 110mm august kenasti läbi tulema.

Seega, 110mm ja väiksem puur on täiesti piisav näiteks kirbutamiseks ja ka põiklandiga ahvena püüdmiseks - kokkuvõttes mõistlik mõõt sportlikuks püügiks (näiteks põiklandiga haugi püügiks, kus tuleb paarkümmend mulku järjest puurida). Võistlustel kasutatakse kirbutamisel isegi veel väiksemaid puure, sest puudub vajadus suure augu järgi.
130mm puur on minu meelest selline hea universaalne mõõt (kadutan ka ise). Jõuab hea puuriga täitsa vabalt paarkümmend auku järjest teha (umbes sellise 20cm jääga).
150mm puuril on mõtet sellisel juhul, kui sa püüad näiteks latikat, mis väiksemast august lihtsalt läbi ei mahu. Ka siis kui oled suuremat sorti unnataja ja tõsiseid (näiteks 10kg) kolle august läbi sikutad.

Ühesõnaga mina võtaks 130mm puuri.
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum