Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rando voblerid

More
10 years 2 months ago #4337 by ceemic
Replied by ceemic on topic Rando voblerid
Üht-teist oskan ma mainida ikka :cheer:

Rando voblerite keeled on väga vastupidavad.
Esiteks on nad paksud ja tugevad. Lisaks on nad sulatatud landi sisse (keele ots landi sees on "seenestatud").

Eelmise aasta lantidel esines tõepoolest üksikuid probleeme rõngastega. Ka ise suutsin paar rõngast sirgu tõmmata. Ühestki kalast õnneks ilma seetõttu ei jäänud.
Sellest hooajast vahetas Rando rõngad paremate vastu, ning see probleem on nüüd kadunud!

Konksuharu murdumisest kuulen esmakordselt. Kui jämeda nööri/tamiiliga Raiko püüab?
Minu meelest on konksud hoopis piisavalt pehmed, et kinnijäädes on võimalik neid veidi sirgemaks tõmmata ja seeläbi lant päästa.

Lantide värvi üle võibki vaidlema jääda, ning lõpuks on kõigil sisuliselt õigus.
Forellipüügis ei ole mõtet "stamp-reegleid" otsida. Iga püügipäev on erinev ja tihti puudub igasugune loogika (vastupidiselt igasugustele "käsiraamatutele", mis kirjutavad ka forelliteemades paljukäsitletud soovitusi).

Rando pole sellest saladust teinud, et tema on oma lantide juures seadnud kõige tähtsamaks mängu. Värv on alati pigem kalamehe jaoks.
Ka minul on omad lemmikvärvid välja kujunenud. Kui nüüd küsida põhjendust, siis ma ei oska sellele vastata. Lihtsalt on nii, et üks lant saab rohkem püügiaega, kui teine. Olgugi, et teist värvi lant võiks tuua täpselt samapalju kala. Ma olen üsna laisk landivahetaja ja on juhtunud püügipäevi, kus ongi ainult 1 lant terve päev otsas.
Kui kedagi minu eelistused huvitavad, siis lemmikud on must/must-säde, punane-säde, punane/oranž, hõbedane. Aga ka kollane ja pruun.
Eelmise hooaja kõik 63 mõõdukala sain ma Rando lantidega ning enamus just nende loetletud värvidega.

Seda vabadust ma endale ei võta, et väita, et näiteks Meppsi pöörleva või Rapala Countdowniga oleksin vähem/rohkem kala saanud.
Lanti peab lihtsalt usku olema ja lant peab meeldima.
Mulle nende lantidega püüda meeldib.

Edu kõigile kalavetel! :fish:


PS! Rando pole kunagi palunud mul tema lante reklaamida, või kiita. Ammugi ei maksa ta mulle selle eest, et ma tema lantidega püüaks (on olnud selliseid arvajaid :D ). Ostan samamoodi oma landid, nagu kõik teised.
The following user(s) said Thank You: Rainer, Ilves
More
10 years 2 months ago - 10 years 2 months ago #4338 by Rainer
Replied by Rainer on topic Rando voblerid
Peab ilmselt sisetunnet usaldama ja mingi valiku langetama, kui palju tavalisi ja palju sädelusega võtta.

Tänud tarkade vastuste eest!
Last edit: 10 years 2 months ago by Rainer.

More
10 years 2 months ago #4340 by raikoj
Replied by raikoj on topic Rando voblerid
Püüan 0,2-0,23 mm tamiiliga. Ilmselt räägime erinevatest kolmikutest, sest pehmus oli viimane asi, mida neile, mis mul olid, süüks oleks saanud panna. Aga nagu ma ütlesin, said need landid rohkem vatti kui nende elueaks ette oli nähtud. Üks on veel praegugi alles ja tõi eelviimanegi kord mõõdukala, kes edasi läks ujuma.

Värvi imiteerimine on lootusetu ettevõtmine, sest see milliseid toone inimene forelli saagil suudad eristada, erineb väga olulisel määral sellest, milliseid toone forell suudab eristada. Ja veel suuremaks läheb erinevus, kui need toonid peibutisele proovida kanda. See on peaaegu nagu must-valge nägemisega inimene prooviks värvidega maalida. Mingisuguse tulemuse ta kindlasti saavutaks, aga värvinägijale mõjuks see kindlasti kentsakalt. Selle võrdluse juures oleks inimene see, kes oleks värvipime ja forell see, kellele tulemus kentsakalt mõjuks.

Suurim erinevus värvide nägemises tuleb sisse sellest, et inimesel on trikromaatiline värvide nägemine, forellil aga tetrakromaatiline. Kusjuures, silma kolvikeste optimaalsed neeldumislainepikkused on inimesel ja forellil mõnevõrra erinevad. Ehk siis forell mitte ainult ei näe värve paremini, ta näeb neid ka teistmoodi. Siit ka see järeldus, et forelli jaoks "naturaalseid toone" ei ole inimesel võimalik imiteerida ja kogu sellel naturaalsete ja mitte-naturaalsete toonide vastandamisel ei ole väga palju alust.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
10 years 2 months ago #4341 by Rainer
Replied by Rainer on topic Rando voblerid
Vot selleks mulle siin foorumis meeldibki, et jutt mida räägitakse on igati asjalik ja mõnus lugeda. :)
More
10 years 2 months ago #4342 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Rando voblerid
raikoj heale kommentaarile lisaks on kirjanduses sarnaseid viiteid näiteks ka nn. camo-riietuse kohta, sest ka seal me ei tea millised inimsilmale nähtamatud lainepikkused tagasi peegelduvad või neelduvad ja seega võivad teistsuguse nägemispiirkonnaga faunale hoopis erineva mulje jätta.
More
10 years 2 months ago #4343 by timo
Replied by timo on topic Rando voblerid
Hetkel on teatud värvide osas Randol tarneaeg c 1-1,5 nädalat. Tegin tellimuse ja jään pikisilmi neid meistriteoseid ootama B)
Time to create page: 0.124 seconds
Powered by Kunena Forum