Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 3 months ago #5750 by aapua
Vaatasin selle Luviase lammutamise video ära. Kui ma oma rulli paar korda samamoodi molekulideks lahti võtaks ja kokku jälle paneks, siis ilmselt oleks mul järelejäänud juppide arvelt varsti 2 Luviast...

Selline mõte: kas 3000+ seeria Luvias on sama hea? Sügeleb nimelt mereridvale midagi korralikumat peale ehitada. Momendil on Ecooda, põhimõtteliselt Daiwa kloon. Aga justnimelt kloon, ehk siis kvaliteet jääb ikka nõks alla. Kui mu Luvias on peale teist hooaega ja ütleme otse välja, et totaalset hooramist ka hooldusvabalt nagu uus, siis Ecooda võttis ühe hooaja järel kerge lõtku poolile külge ja ka kahin on mingil määral täitsa olemas.

Elmer: kommenteeri Quantum Smoke kvaliteeti?
More
9 years 3 months ago #5754 by elmerike
Ma sain rulli eile õhtul alles kätte, nii et vett ja vilet pole ta veel näinud :) . Jutt käib siis Quantum Smoke PT Inshore rullist. Valisin mõõdu 25, mis tundub mulle piisav merika jms jahtimiseks (Aapua soovitus oli muidugi vähemalt 30 või 40). Praegu kasutan Shimano Exage 3000 S madala pooliga rulli, Smokele peaks isegi veidi rohkem 0,28-st või 0,3-st tamiili minema. Lähemalt saab näha siit:


www.quantumfishing.com/products/2423/Smoke-PTs-Inshore.aspx

Miks ma uut rulli kohe peale Exaget ostmist vaatama hakkasin? Nii kui see natukenegi vett saab, hakkab hullult hakkima. Ei pea vette kukkuma, piisab tagasikerimisel tamiililt pritsivast veest, rääkimata vihmast. Look jääb vahetevahel nö poolpidusesse asendisse ja kui seda tähele ei pane, siis kerib tamiili pooli etteotsa pusasse. Koju jõuad ja rulli ära kuivatad, töötab jälle mõnusalt sujuvalt ning look kah ei jupsi :angry: Ühesõnaga paar "pisiasja" hakkasid kohe häirima.

Aga eile Amazonist saadetud pakki lahti võttes ja juppe käevahel keerutades tundub Smoke esmamuljena mulle igaljuhul kvaliteetne asi (ega mul pole ka nii kallist rulli varem olnud). Kerge ning sujuv ning ilma lõtkudeta. Loogavedru kah selline mõnus ja konkreetne, plõksab ilusti järsult oma kohale. Erinevus veel, et puudub tagurpidikerimise võimalus. Pooli keskel on mingi osa kummisest materjalist, millel servadel sooned - kas need siis need sõlme peitmise kohad? Rull peaks olema soolaveekindel, mida saab siis näha hiljem töö käigus. Kuigi kahtlustan, et tavapärased vettekukkumised Murphy's law tõttu ära jääma hakkavad :cheer:
Attachments:

More
9 years 3 months ago #5755 by Vertu
Täpselt sama häda oli ka tuttaval tutikal exagel. Nii kui tiba vett sai hakkas kakkuma ja kinni kiiluma.
More
9 years 3 months ago #5756 by tamma
Selle Quantum Smokei kvaliteedist tahaks hiljem kuulda küll. Piilusin väga pikalt seda netist, aga ikka ei julgenud osta. Lõpuks kui 2 rulli (Daiwa Exceler X ja Lexa) järjest vett saades kapitaalselt kakkuma hakkasid, ütles närv üles ja läksin ostsin Vanquish 4000. Oleks pigem Certate 3000 tahtnud, aga seda Tallinna poodides ei olnud ja kuna hommikul oli kalale minek, siis võtsin selle, mida pakuti. Uskumatult kerge on küll ja käik on ka sujuv. Ridiculouse Luviast veel ei ole katsuda saanud võrdluseks. Ehk läks nagu mul alati. Istun, vahin kuid, võrdlen, loen arvustusi, veeretan sente ja siis ostan hoopis midagi muud võrreldes esialgu plaanituga (tavaliselt palju kallima). Mõned korrad nüüd püüdmas käinud ja siiamaani ptuiptuiptui on Vanquish ilusti töötanud (kuigi eriti nagu ei julgegi püüda, pigem istuks niisama mere ääres ja silitaks teda).
More
9 years 3 months ago #5757 by aapua
Elmer, looga koha pealt selline tähelepanek, et keera look peale viset tagasi käega, mitte ära lase tal kerimise alustamisega ise tagasi hüpata. Usu, saad looga elueale sisuliselt igavese garantii. Ei sure vedrud ja ei teki looga pesas lõtku. Ning looga asend kerides on alati õige.
More
9 years 3 months ago #5758 by elmerike
Lükkan käega aga käsi harjunud väikese nõksu andma. Mitte nii, et surun lõpuni ja pean kontrollima, et on õiges asendis. Lihtsalt lõpu osas jätab vahest cm kuni paar ebamäärasesse asendisse. Proovisin ka õlitada ning puhastada, ei muutunud midagi. Kuivalt ja kodus töötab suurepäraselt.
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum