Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
8 years 5 months ago #7367 by Jeekim
Saabus oodatud Hikaru tamiil. Kandejõud on unisõlmega pool lubatust, ilma sõlmeta (liimituna) paarsada grammi rohkem. 0,18 jämedus õige, 0,2 tegelik jämedus 0,24, kuigi pakendil ja poolil kirjas 0,2. See siis on kas pakendusviga või tavaline labane pettus. Toodetud Jaapanis, pakendatud Hiinas. Kokkuvõte - ära unustada!
The following user(s) said Thank You: hannes
More
8 years 5 months ago #7369 by makrell
See on labane pettus, ei miskit muud. Kõikse hullem on see, et see on nii tavaline ja nii levinud tänapäeval. Kusagilt välismaisest netipoest tellides on risk eriti suur. Mõnest kohalikust Eestimaisest poest ostma minnes saab mõõteriistad kaasa võtta. Olen ka meil poes müüdavaid testinud nii tõmbetugevust kui jämedust. Päris ulmenumbreid olen näinud pakendil. Kui testima hakkad siis irnu herneks. Ka väga tuntud brändid kas luiskavad või on siis piraatkaup letis ei oska öelda.

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #7377 by Madis
Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.
Last edit: 8 years 4 months ago by Madis.
More
8 years 4 months ago #7378 by Mart1n
Kerisin eile jõeka poolilt vana tamiili maha ja praegu mõtlen, mis asemele panna. Kas on oodata 2016 aastal mõnd uut tulijat-üllatajat või peaks valima midagi vanade tegijate seast? Olen soovitustele avatud :)
More
8 years 4 months ago #7380 by makrell

Madis wrote: Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.


Jaa, olen ka ise pigem arvamusel et asi tootjates kinni. Ka minu tähelepanekud ja mõõtmised näitavad tihti 0,02-0,03 eksimust ja ikka jämeduse poole. Kaalu testidest ei maksa rääkida, need ikka väga ulmelised vahel pakendil kirjas.

Martin
Julgen soovitada sellist mono
VARIVAS Super Trout Advance TWITCH MASTER
Pakendil kirjas olevad andmed vastavad tõele nii tõmbetest kui jämedus. Seega võid ka tellida mõnest välismaisest netipoest ilmselt.
More
8 years 4 months ago #7440 by lazarus
Ma kandsin Varivase kui huvipakkuva tootja enda jaoks mõned aastad tagasi maha. Siis kui Salmo hakkas neid asju müüma, siis sai prooviks mitu erinevat Varivase tamiili ostetud.
Kõik olid liiga venivad minu maitse jaoks.
Aga noh, ma olen vist ka liiga nõudlik. Ka see paljukiidetud Quantumi Exofil kolis peale seda hooaega rulli pealt maha. :D
Time to create page: 0.149 seconds
Powered by Kunena Forum