Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

kuldkala

More
8 years 4 months ago #7390 by ER
kuldkala was created by ER
Tere!
Olen äärmiselt kalavõõras inimene, sellepärast küsin nõu. Kirjutan lastejuttu, kus on kuldkala sees ja vajan pisut pidepunkte reaalsusega.
Otsin kala, kes elutseb Eesti järvedes ning keda võiks esmapilgul kuldkalaks pidada. Seega ta võiks olla pisem ja värvilt kollakam.
Mõtlesin ahvena peale. Kas tema oleks realistlik kuldkala kandidaat? Kas teda saab õngega keset järve kätte? Kuidas teda üleüldse püüakse? Millegipärast on kujutlus, et kuidagi võrguga...
Ühesõnaga vabandust, kui kusagil juba puusse panin ning tänud kõigile, kes leiavad aega mu võhiklikkust pisut vähendada. Võin tegelase abistaja järgi nimetada ;)
Tänud!
ER
More
8 years 4 months ago #7391 by Vertu
Replied by Vertu on topic kuldkala
Sobiksid veel kuldkoger ja linask. Mõlemad elavad järvedes ja kollakat värvi.
Ahvenat saab keset järve õngega kätte. Ahvenat saab püüda sisuliselt kõikide püüdiriistadega.

More
8 years 4 months ago #7392 by STF
Replied by STF on topic kuldkala
Eesti kalad koos piltidega (ka kuldkoger ja linask) leiab näiteks siit:
eestikalad.kalateave.ee/list.php?gid=102&top=0

Juhuslik õngitseja saab pigem kätte kogre kui linaski.
More
8 years 4 months ago #7393 by Svennu
Replied by Svennu on topic kuldkala
Kuldkoger kvalifitseerub sellesse kategooriasse minu meelest ideaalselt. Elab järvedes ja tiikides, reeglina hakkavad konksu otsa just pisikesed isendid ning on kuldset värvi. Püüda on võimalik edukalt õngega nii järve keskelt, kui kaldalt pilliroode äärtest.
More
8 years 4 months ago #7398 by srs
Replied by srs on topic kuldkala
Roosärg oleks kuldkalana ilusam kogrest :)
www.hlasek.com/foto/scardinius_erythrophthalmus_h0078.jpg
More
8 years 4 months ago #7414 by Justas
Replied by Justas on topic kuldkala
Pirita 11.12.2015 :cheer:
Time to create page: 0.126 seconds
Powered by Kunena Forum