Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kalastussaated

More
11 years 5 months ago #2916 by kruks
Replied by kruks on topic Vastus: Kalastus saated.
20:30Kalailm


Lai ja lapik lestakala tuleb randa siis, kui veed juba parajalt maha jahtuvad, oktoobris-novembris. Huvikalastajad püüavad lesta enamasti tonkaga, aga pole sugugi ükstapuha, kus ja kuidas seda teha. Meie võtame asja ette sobiva nimega paigas nagu Kalana.
More
11 years 5 months ago - 11 years 5 months ago #2918 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Kalastus saated.
Selle päraku astla teema panin kõrva taha :)

Aga see sassi minemise teema ...
"Õige" kalamees kalastab ühe ridvaga vähemalt kahe rakendusega korraga ;)
Miks ?
Välja tõmmates on vaja ju kala otsast võtta, uus sööt panna ja nagu mainitakse, siis ka harutamist teinekord.
Teine rakendus peaks olema valmis seadistatud, kui esimene välja tõmmatakse, asendatakse kohe teisega, vette tagasi, ja siis aega esimest rakendust siis harutada, kala otsast kiskuda vms.
Et siis kahe rakendusega ühe õngega püüdes jääb söödale rohkem aega ligunemiseks ja võimalusteks :)

Ei tea kuis eestis, aga mul shock leaderi otsas "lukk" ja rakendused omavalmistatud ka kõik aasadega, et kiire ja operatiivne vahetus võimalik oleks.
Last edit: 11 years 5 months ago by Mark0.

More
11 years 5 months ago - 11 years 5 months ago #2926 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Kalastus saated.
Mulle kohati Kalailm meeldib ja vahel saab sealt isegi midagi uut teada. Mis mulle aga ei meeldi, on see maksumaksja raha eest skeemitamine. Ma ei viitsi seda ümberjutustada, Äripäevas (lk 10-11) oli selle skeemi kohta põhjalik ülevaade. Mind ei häiri isegi see logode näitamine. Viimases meriforelli saates käidi Taanis kalal ja näidati huvitavaid Magic Minnow (Kineticu kaubamärk) lante ja Kineticu müügimees ilusasti tutvustas neid ning nüüd Kalastuskeskusesse minnes avastasin, et sinna on täiesti juhuslikult tekkinud eraldi stend neile lantidele. Selle saatega täpselt ühel ajal tekkis see stend sinna.

Teine teema on lantide hinnad Kalastuskeskuses. Kineticu lante oleks mul odavam Soomest osta, kuigi enamus lante on seal keskmiselt Eesti hindadest kallimad. Viimane piisk karikasse ehk miks ma sellest üldse kirjutan, oli avastus, et ühe Abu Toby 20g landi eest küsiti 8,5€. Ma oleks pikali peaaegu kukkunud. Kui küsisin, et kas on viga äkki tehtud, siis vastati, et see on uus Skandinaavia erimudel ja hind on õige. Kui kodus asja veidi uurisin, siis avastasin, et tegu on lihtsalt 2012 aasta uue värvilahendusega ja näiteks Poolast saab selle sama landi 3,23€ eest.
Last edit: 11 years 5 months ago by hannes.
More
11 years 5 months ago #2927 by dannyboy
Replied by dannyboy on topic Vastus: Kalastus saated.
Tere tulemast BanaaniWabariiki, kus kõik võivad ennast vabalt tunda ning teha, msi pähe tuleb :)
More
11 years 5 months ago #2928 by Mark0
Replied by Mark0 on topic Vastus: Kalastus saated.
Vähemalt ei jooda soome kalja igas saates ja ei aeta lolli möla :D

Hinnad on aga eestis jah sellised, et enamus see pere rabeleb pisikesel turul, võimalikult vähe tootes, ratsa rikkaks saama .... Turu väiksus on suurte hindade märgusõna ... Sinna ei saa mitte midagi muud parata, kui avada ebay.co.uk :)
More
11 years 5 months ago #2935 by Kivi
Replied by Kivi on topic Vastus: Kalastus saated.
Teiselt poolt aga jälle hea, kui saates reklaamitavat kaupa kuskil ka käega katsuda ja osta saab.
Iseasi on muidugi hinnad.

Aga neid kaalstustarvete poode on vähemalt Tallinnas ikka päris palju ka.
Kui nüüd mõelda, kui palju raha on nende latide, rullide, ritvade, riiete jm varustuse all kinni, siis võiks vist ikka öelda, et hea et selliseid aktiviste/poepidajaid on
Time to create page: 0.122 seconds
Powered by Kunena Forum