Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell

More
11 years 11 months ago #2254 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Naissaare all täna vesi 8 kraadi. Sõbral üks mõõdupiiril tegelane jupike aega meeletult otsas märatses ja oma teed lõpuks läks, ise jäin nulli peale. Idas on püüki veel 2 nädalat julgelt, vesi on täiesti püütav igatahes
More
11 years 11 months ago #2284 by paunvere
Replied by paunvere on topic Vastus: meriforell
Eile herr Raikoga väike patrull tehtud. Üllatuseks ründasid minu pakutud lante (Hansen Stripper ja üks kodukootud hõbedane) tuulehaugid.
4 tükki kotti, pikkus varieeruvalt 70-74 cm. Merikast ei haisugi.
Viimati nägin merikat, mil Raiko 20. mail ühe kotti pistis. Samal päeval võttis üks mu sõber kahvaga ühe 2 kg. kammelja oma jalge lähedusest ära, see emalaev lihtsalt sõitis talle pakutavasse kahva sisse. Mina piirdusin tollel päeval 3 ogalikuga. Ja veel, madalas vees olen näinud matsakaid kogrepoisse parves ringi laveerimas.
Kas vaikselt hakkab merika hooaeg läbi saama? Jonni pärast teen vähemalt ühe retke veel vast.
Edu kõigile ja loomulikult kivid kottidesse!

More
11 years 11 months ago #2285 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Lääne pool Tallina on asi vist läbi tõesti. Idas on kohti, kus vesi julgelt alla 10 kraadi - seal asi alles täies jõus. Viimastel päevadel kusjuures päris korralikke ja päris mitu tükki saadud... Endal selline meeldiv asi nagu töö... Rsk ma ütlen...
More
11 years 11 months ago #2298 by paunvere
Replied by paunvere on topic Vastus: meriforell
Paldiski tripp 1900-2100. 40 cm merikas tagasi lastud. Ja muidugi tuulehaugi rünnakud.
Kalakott tühi, õhtusöögiks kartulikrõps ja õlu.
More
11 years 11 months ago #2305 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
Eilne õhtu idas. Jama oli see, et 2 viimast päeva on hoidnud läänetuult... OK, alustasin teatud kohast, vesi käega katsudes mitte üle 10 kraadi oli. Palju oli lendavat vetikapaska, lisaks ei ole see sopike just liiga sügav, vast paar meetrit, ehk natuke rohkem. Selle päikesega tegelikult ei olnud palju lootust, et kala seal passib. Konksu otsa õnnestus tragida kokku 4 ogalikku. Siis liikusime teise nuki peale. Vee temperatuur oli seal nagu öö ja päev. 14-15, pakuks käe järgi. Ega midagi ei toimunud kah. Kamraad sai ühe kaugema kivi tagalt tuuleka otsa, madistas nagu paarikilone merikas. Ise nupuks seekord jäin. Nüüd ootan, kui tuuled uuesti kirdesse või vähemalt itta keeravad, siis teen uue käigu. Nulliga pole ju ilus hooaega lõpetada...
More
11 years 11 months ago #2306 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Kuidagi ei suuda leppida sellega, et läänes nüüd hooaeg läbi, kuigi eile nägin ainult tuulehaugi varju korraks. Mis värk selle tuulehaugi ja forelli omavahelise suhtega üldse on. Et kas forell vaatab, et mingid eriti nõmedad kutid tulid kohale ja mõtleb, et "I'm outta here"? Või opereerib kumbki tegelane eritemperatuuriga vees?

Ja kas ma olen õigesti aru saanud, et nüüd on mõtekas merikat püüdma minna vaid tugeva maatuulega? Ma eeldan, et teatud tingimustel ta ikkagi võiks kalda äärde uudistama tulla, kusagil mujal nii palju tasuta toitu ei ole ju. Või teeb ta seda hämaras, kui temperatuur vähegi sobilik on?
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum