Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
5 years 10 months ago #10014 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Raiko, vaid jumal taevas ja meie sinuga teame, kuidas see lugu TEGELIKULT oli, aga ütleme nii, et oma ajakirja toimetajaks sa igatahes enamvähem sobid.
The following user(s) said Thank You: Täpik, ROBIN
More
5 years 10 months ago #10016 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Anna andeks! Üritasin lihtsalt vahelduseks aus olla.

aapua wrote: Raiko, vaid jumal taevas ja meie sinuga teame, kuidas see lugu TEGELIKULT oli, aga ütleme nii, et oma ajakirja toimetajaks sa igatahes enamvähem sobid.

The following user(s) said Thank You: ROBIN

More
5 years 10 months ago #10019 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2018


L47 ja 1210g.

Kui viimase aja käimiste arvu vaadata siis kindlasti ei ole mingisuguseid rekordeid püstitanud. Pildil olev kala tuli püügil, mis toimus õhtuhämaruses põhimõtteliselt 3 nädalat tagasi kusagil kaugel võsas. Emotsioon ei ole enam kõige värskem, kuid mäletan, et sellel õhtul polnud kalal landi ründamise vastu mitte kui midagi. Minul see kala ja kamraadil lisaks kaks mõõdukala kotti ja üks kena kala suutis ennast ise päästa. Kahjuks pildil olev lant läks imelikul kombel järgmisel püügil koos trossi ja haugiga vahetult ennem kala väljavõtmist minema...

...viimane käik jõe äärde on oluliselt eredamalt meeles. Pidasin pikalt plaani, et lähen teen nädala sees ühe ööpüügi ja nädalavahetusel kas L või P siis ühe pikema ja korralikuma püügi, mis võiks sujuvalt üle minna ka ööpüügiks. Ilmselgelt jätkus püükide osas sama muster, et mingite erinevate põhjuste ja detailide kokkulangevuse tõttu jäi nädala sees planeeritud ööpüük üldse ära. Sirge seljaga läksin päev päeva haaval vastu nädalavahetusele. Mida lähemale see jõudis seda selgemaks sai see, et üsna kindlalt ei pea ma nii kaua vastu ja teen enda plaanid ümber sest tunne on selline, et peab juba reede õhtul jõe äärde minema. Jooksin reedel sõna otseses mõttes kõik oma kohustuslikud toimetused läbi, krahmasin varustuse kaasa, kõik oli ärajäänud püügikorrast kenasti valmis ja komplekteeritud. Kõikvõimalikud takistused said ükshaaval seljatatud, kusagil tee ääres ei paistnud ühtegi autot, metsatee mida kaardil ega GPS´is ei olnud, kannatas täitsa edukalt sõita kuni soovitud sihtkohani. Jäljed, mis metsateel olid, osutusid vanadeks jälgedeks ja seal metsas ei olnud ka kedagi ees. Riided selga, ritv kokku, natukene sääsetõrjet siia ja sinna, korralik kõrisõlme liigutamine veemulina saatel sest kahlamispükstes liikudes võib kehal väike vee defitsiit tekkida, pea jalgade kiirendusest kuklasse ja võimalikult kiiresti jõe äärde.

Päriselt ka või?? Nii madal??? Siin pole ju vettki??? Viimati siin küll selline ei olnud, oli esimene mõte jõesängi nähes. Kuid ei saanud midagi teha, tuli minna...
Pidin jätma mõned kohad olude sunnil vahele, oleksin lihtsalt vooblerid kõhu alt värvist puhtaks kraapinud :silly:

Väikest kala ikka liikus, käisid võtmas, ajasid taga, jäid otsa, tulid kaldale, vabanesid ise, vabastasin ise jne. Lõpuks siis üks korralikum kala ka, tunne ütles, et see on nüüd küll mõõdus kala, kui kala enda juurde tõin siis väikene pettumus, mõõdust natukene puudu, kuid kala oli väljastpoolt kinni, see tekitas ka vale mulje. Vahelduseks seesama eelpool kirjeldatud tegevus väiksemate kalade ja landivärvi säästmise näol ja "mats", "taga", mõõdus ja sealt ta tuli, aeglaselt minu poole, sipleb hästi, vastupanu on kõva, emotsioon lahtus sest poole teekonna pealt jätkas lant liikumist üksinda:huh:

Planeerisin selliselt, et L või P püük võiks ikkagi jõusse jääda ja see ongi selline lühikene 3-4 tunni pikkune püük, et korralikuma teen ikkagi homme või ülehomme sest sellesse õhtusse oli üks toimetus veel planeeritud. Midagi nagu toimus samas mitte midagi erilist, sisimas tahtsin veel püüda, kuid teadsin, et pean hakkama varsti ka ära minema, üks jalg vägisi tahtis kodupoole kõndima hakata aga teine ikkagi vapralt pikki jõge edasi ja edasi ja edasi. Jõgi läks uskumatult ilusaks, olin jõudnud sellisesse lõiku, mida me ei olnud kunagi püüdnud, olin selle tahtmatult alati vahele jätnud, kord püüdnud ühelt poolt seda lõiku, kord samalt poolt, kus hetkel olin, kuid päris pikk jupp oli vahelt ikkagi püüdmata. Ei suutnud lihtsalt jõe äärest ära minna ja läksin ikkagi edasi, pikalt ei olnud selles ilusas osas mitte midagi juhtunud ja mõtlesin, et peaks hakkama tagasi liikuma, eemal paistis väga ilus ja sügav kurv, võtan selle ära, kui sealt ei tule siis lähen minema. Avasin siis seda kurvi alustades sisekurvist ja liikudes meeter meetri haaval väliskurvi poole, trossi otsas rippus Rando roosa, vise, tühjalt tagasi, vise, tühjalt tagasi jne, oligi kurv läbi loobitud, astusin paar sammu diagonaalis edasi ja väliskurvis oleva puu tagant avanes väikene sopikene, väga lühikene vise täpselt puu taha üle sopi selle algusosasse, lant tuli nii puu lähedalt, ime, et lant puu külge kinni ei jäänud ja siis ta lõpuks sealt välja sööstis, tugev võtt. Väljas oli juba üsna hämar, pluss ümbritsevad puud jõekaldal, seega vette ma ei näinud, et kui suure kalaga on tegu, kala püsis sügaval, pinda ta tulla ei tahtnud ja sööstud, mida see kala tegi, olid uskumatult tugevad ja väga ootamatud sest ma ei näinud teda kordagi ja tema liikumissuund ei olnud aimatav, kui tema sööstis siis pidin lihtsalt kiirelt reageerima, vähemalt kahel korral suutsin teda risust eemale hoida. Mitmel korral suutsin mõelda, et no kurat see peab küll nüüd suur olema, kala hakkas vaikselt väsima, sain ta pinda, liikusin madalama kaldaga jõeosasse, üritasin teda kätte võtta, esimene kord ebaõnnestus, siples ja madistas seal madalas üsna mu kahlamispükste lähedal, jooksis kohe silme eest läbi, kuidas see vaba konks läheb kahlakatesse ja siis kala rapsib ennast lahti ja ujub lihtsalt minema, jättes mind sinna üksinda lant kahlakates põlvitama, kindlasti on kellelgi midagi sarnast ka juhtunud!:whistle:
Kiire haare ja kaldale, käes! Kala oli pika ja saleda kehaga, kuid selja pealt üsna paks, mingi loogika ütleb, et kehaehitusest ka need sööstud.



L46 ja 1030g.

Ja nüüd loomulikult ei tahtnud enam ära minna. Kala kotti ja püüdsin edasi, jälle ilus kurv, loopisin seda läbi, metsast tuli jube ragin, otse minu poole ja järjest lähemale. Ei lasknud ennast sellest häirida ja loopisin endiselt seda auku läbi, sektorid said läbi töötatud ja ei midagi, vahetasin lanti ja proovisin veel, vaimselt polnud ma selleks kohe mitte üldse valmis, et ikkagi sealt rondi alt ta välja tuli ja lanti haaras, lasi sellest ka kohe lahti ja läks oma peidupaika tagasi, kõik see toimus minust maksimaalselt 3 meetri kaugusel sellepärast seda landi haaramist nii selgelt ka nägin, tegevuse taustaheliks oli endiselt lähenev ragin metsast. Tegin ühe kontrollvile, et välistada metsloomaga liiga lühikesel distantsil kohtumine, vile ei peatanud helitekitaja liikumist. Samal ajal üritasin ikkagi seda kala sealt välja meelitada, kuid üsna suure tõenäosusega märkas tema ka mind ja võtma ma teda uuesti ei saanud, kripeldama jäi halvast valmisolekust tingitud haakeliigutuse tegemata jätmine võibolla oleks ta otsa jäänud, kes teab... Hääl oli juba väga lähedal ja olin juba jõudnud mõelda, et ju ta kalamees ikkagi on, milles pole iseenesest midagi hullu sest minu püük on niikuinii kohe lõppemas, hetk hiljem plärts plärts plärts astus põder minu ees vette, maksimaalselt 20-30 meetrit. Mind ta ei märganud, seisis seal ja toimetas, otsustasin teda natukene jälgida ja piltigi teha, pilt kahjuks halva kvaliteediga, ei hakka seda siia lisama. Hetk hiljem ta lihtsalt kuses vette, forellid olid niigi "kuses" sest mina olin jõe ääres, kuid nüüd olid nad seda sõna kõige otsesemas- ja sirgjoonelisemas mõttes. Ja mis hais, päriselt ka, paaripäevane habe põhimõtteliselt pudenes küljest ära, siis mu kannatus katkes ja tegin korralekutsuva köhatuse ja hakkasin tema poole liikuma, ehmatasin tal kuse kinni ja ta kappas siis metsa poole minema. Liikusin reostuslaigust mööda ja hetk hiljem jõudsingi kohta, kus tavaliselt olen püüki alustanud, paar väikse kala võttu, keerasin otsa ümber ja läksin ära koju. Otsus minna ja teha see lühikene püük õigustas ennast igati sest sellel nädalavahetusel ma rohkem jõe äärde ei jõudnudki.

Edu!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Karlil, elmerike, davidoff1, Foreman, Täpik, ROBIN, Luix, priitp
More
5 years 10 months ago #10020 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforelli hooaeg 2018


L54 I49 1880g Rekordkala

Uue jõe õhtune avastamise rõõm. Sain siis üle pika aja tunda suvise suure jõeforelli jõudu ja see on kaiff, mida nad teha suudavad.
Enne selle isendiga kohtumist sain haugipulga, mille vabastasin koheselt. Tegin 25-30m viske vastuvoolu üles, kerisin kuskil 10 meetrit sisse tagasi, kui järsku lant kinni jäi ja sealt võnk, võnk tulema hakkas. Ekslikult arvasin, et tegu suurema haugiga ja kui teisest otsast kiire 10m sööst siduri kärina saatel ülesvoolu ja seal pendeldades ühest jõekaldast teisele poole üles kala küttis siis see mõte kohe muutus. Kartes kala takerdumist kuskile veealusesse taimestikku või oksa, siis kiirelt paela tagasi kerides ja parajat pinget peal hoides liikusin kalale ülesvoolu järgi. Nähes kala suuruse ära hakkas süda kiiremini põksuma ja kätesse viskas vibra sisse. Kainet mõistust säilitades lasin kalal ennast ära väsitada ja aega selleks oli, sest auk oli õnneks puhas ja lant korralikult kinni. Kala samal ajal tuuritas, keerutas, punnis vastuvoolu siis allavoolu ja lõpuks jõu raugedes tõin ta enda juurde ning harjumuspäraselt kalal turjast kinni ja kiire heide kaldale. Käte vibreerimist talitsedes tegin pildid, kaalusin kala ära(mõõdulindi puududes mõõtsin kodus) ja tatsasin siis edasi.
Kaua ei pidanud ootama, kui kilo tuuris forellipoiss landi otsa tuli. Tehes esimese hooga 2,5m kaugushüppe veest välja sööstud üles alla. suunasin siis kala enda juurde kaldasse ja seal pudenes lant kala enese rapsides suust, kuna eelnev kala priske, siis too isend läks tagasi omi toimetusi tegema.
Pärast veel mõned võtud, togimised nii väikeste haugide kui ka forellide poolt ja 00:00 paiku sai püügile kriips peale ja jalutuskäik auto poole tagasi. Kala liha ilus oranž.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: elmerike, davidoff1, Foreman, Täpik, Hein, ROBIN, Evil, Luix, priitp
More
5 years 10 months ago #10033 by ottosson
Replied by ottosson on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Tundub, et suur kala tõeliselt aktiivne. Täna kiire spontaanne käik peale tööd oma lemmiklõigule. Ohtralt kontakte, küll miskipärast kippusid täna ebanormaalselt palju otsast ära pudenema. Koduteel veel otsustasin teiselt jõelt ka läbi hüpata ja ühe väikese lõigu läbi kammida. Umbes 10 min olin jõudnud olla, kui tegin ühe lühikese, u 3m viske risti üle jõe väikesesse auku kahe murusaare vahele.. ja sealt ta tuli. Eelmisel käigul tegin rekordi L48 ning täna kordasin seda tulemust. Sama lant, teine jõgi.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Karlil, Täpik, ROBIN
More
5 years 9 months ago #10034 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Jõed pole vennad. Tegin eile pika retke, kaldale sain vaid kaks päkapikku. Kalad olid üliettevaatlikud, isegi haugid ainult togisid lanti. Pinnas toituvaid forelle näha polnud. Päeva päästis üks väga (VÄGA) suur forell, kes minu lähedal veest välja hüppas. Aga landi vastu ei tundnud huvi temagi.
The following user(s) said Thank You: ROBIN
Time to create page: 0.270 seconds
Powered by Kunena Forum