Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 6 months ago #9468 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ütleme nii, et 5 km allavoolu ühe tunniga on nauditav. Kui on käredad, kiirevooluga kitsamad kohad, väiksemad takistused kust hooga üle kimada annab vürtsi juurde.
Ütleme nii, et minu vanusega (50), kellel on ka mõned logisevad kohad (kulunud selgrooketas, põlvega probleem, selg pole esimeses nooruses, kalapüügi tulemusena viskekäe venitatud küünarnuki kõõlus) saan hakkama. Loomulikult kannan kala olles lisavarustust, mis toetavad selga, küünarnukki, põlve.
Transport - jah auto katusel, sest 3,8m autosse ei mahu. Minul on Lunar 12.
www.eastpole.ee/et/sot-kalamehesustad
Kui tunned kalale.ee-st Sepaonu, siis enne soetamist räägi temaga. Tal on nendega rohkem kogemusi. Ka minu omal on Sepaonu soovitus küljes.
More
6 years 6 months ago #9469 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Vaatasin nüüd sama tootja asju.Fisherman 12 ,mis selle eelised või puudused võiksid Lunariga võrreldes olla`?Kuna endal kah selg küürus istudes kangeks jääb,oleks hea kui vahepeal põlvitades olla ,püüda aerutada saaks.

More
6 years 6 months ago #9470 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
On vist oluline,et kajakist kergesti ja ümberminekuohuta välja -sisse liikuda saaks,näiteks kaldale ronimiseks jne.
More
6 years 6 months ago #9471 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kuna kingitud hobuse suhu ei vaadata, siis ei oska väga täpselt kommenteerida mudelite erinevust. Lunaril on veekindel panipaik, Fishermannil pole. Seljatugi on kitsastes oludes segav faktor. Puude alt läbi ronimiseks on rohkem ruumi vaja. Mulle piisab 30 cm-st. Paat puu alt, ise lähen üle puu. Võimalik, et kingitust valides määras ka natuke hind - võimalik, et hoopis asjatundja soovitus.
Maha ja peale ronimiseks on oma tehnika, saab ka omamoodi seda teha, aga eks võimlemist ikka on ja kui füüsika reegleid rikud - saad märjaks :) Korra olen ka seistes mõned meetrid sõitnud, aga jube oli. Eks see rohkem harjutamise ja tasakaalu tunnetuse teema.
Kahjuks suvi sai otsa ja see aasta jäi juhuks kui... treening ära. Kindlasti katsetan järgmine suvi riietega ümber minemist ja vees peale ronimist. Minu arust ümber minemise oht /teema on suhteliselt väike (kui just lollustega ei tegelda), pigem pean mina kõige ohtlikumaks asjaks ritv ära lõhkuda. Ettevaatlik peab olema visete juures, et vastu paati ritva puru ei lööks, kalad kipuvad paadi alla varju pugema - seega ritv keerataks suureks U-ks ja kõige ohtlikumaks pean püügivalmis ridvaga alla langenud puu okstest läbi sõitmist. Siis on seda tegevust palju - oksad näos, aer käes, ritv on kuskil ja väga kergesti okstesse takerduv ning samal ajal pead okstest tirides sealt läbi pugema. Tagasiteel auto juurde on mul alati asjad ära pakitud seljataga oleva võrgu all ja siis võin okstest kas või hooga läbi panna.
The following user(s) said Thank You: scuba, raulj
More
6 years 5 months ago #9475 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Lazarus,jalgsi ma enam vist tõesti püüdma ei lähe suure tõenäosusega,kui just auto juurest saab siis vast mõnikord,aga nii on raske loota ilusa kala saamisele..
Aga õnneks Lumetaat reetis oma edu saladuse ja mul igal juhul praegu põleb pirn küll uuesti väga eredalt. paadiga võib leida uusi marsruute ja jõgesid.
More
6 years 5 months ago #9476 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ahoi!

Tegin ka sellel hooajal esimest korda jõekapüügi kohta statistikat.

Hooaja peale tuli kokku 43 käiku, kusjuures aprillis ei õnnestunud kordagi käia.

43 käigu peale kokku 7858 km autosõitu ning ~318 km jalutamist.

Kokkuvõttes käis püükidel käest läbi 166 kala, sh 55 mõõdus forelli ning 30 haugi (k.a alamõõdulised). 43 püügist 17 korral sain kaaspüügina haugi ning kaotasin neile hooaja kokkuvõttes 5 leechi. Ei oska täpset arvu öelda, aga julgelt võin väita, et päris mitu randokat oleks haugid ära viinud, kui ma trossi ei kasutaks. :)

55-st mõõduforellist panin kotti 17. Ehk siis hooaja peale võtsin kaasa kokku 19,7 kg forelli, seejuures kotikala keskmine kaal oli 1,16 kg. C&R kaladest kaalusin hooaja peale 2 ilusamat, muidu üldiselt C&R kalad ainult mõõdan ridvaga kõrvutades.

43 käigust kolmel korral õnnestus ka täiesti nulli jääda. Üldiselt peale sellist püügipäeva mõtlen tavaliselt, et nüüd ei viitsi enam tükk aega kalale minna, aga võta näpust, järgmisel päeval väljapuhanuna tahaks juba uuesti minna... Haigus vist? :lol:

Kokkuvõttes oli mega hooaeg - oli ilusaid kalu ja oli ka uute jõgede ning lõikude avastamist.

Jõudu kõigile uue hooaja ootamisel!
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Foreman, raulj, Getto
Time to create page: 0.145 seconds
Powered by Kunena Forum