Foorum

lock Haugipüük 2015

Info
12. mai 2015 14.57 #6484 STF
STF vastas teemale Haugipüük 2015
Nõus, Karm, et landimeestele keeruline. Tohutu püügiaktiivsus, haugid on raskekujulises landistressis. Aga viskekohti leidub piisavalt, eriti lääneküljes. Kahlakad parandavad asja tunduvalt, igale poole ei maksa muidugi ettevaatamatult astuda. Tõsi ta on, et kui võimalik, siis tasuks lanti loopida kuskil mujal.
Teema on lukustatud.
Info
12. mai 2015 22.02 #6486 NoorHuviline
Sai ka siis jõe ääres käidud . Esimene vise ja oma 2,5 kilone otsas , kui mitte rohkem , ja hetke pärast ta oligi kadunud . Loopisin veel 2 tundi ja rohkem ei midagi :(
Teema on lukustatud.
Info
14. mai 2015 23.51 #6490 Madis
Madis vastas teemale Haugipüük 2015
Sinu antud lingis on haugi mõõdud antud pigem liigi säilimise huvides kui maitse pärast. Aga olgu las olla, mõttetu vaidlus
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2015 08.53 #6509 Tom
Tom vastas teemale Haugipüük 2015
Tere
Eile sai siis ühte forka jõge külastatud. Kahjuks forell ennast ei ilmutanud, küll aga tuli päri tublisti haugi. Kui nüüd ausalt öelda siis peale forelli püüki on haugi püük kuidagi ei teagi kuidas öelda ......mannetu. Pean silmas just seda kui lihtsalt haug ennast kätteannab( ja lihtsalt annab kätte ainult lits). Forelli võitlusega ei ole midagi vastu panna. Asi võib ka selles olla, et jõe haugid suht pisikesed või siis alles kudemisest uimased.
Püütsin põhimõteliselt ainult punaste lantidega, küll vobleriga kui ka pöörlevaga. Lõppuks kaasa võtsin kaks haugi. Kes nüüdseks on ilusti purki tehtud marinaadis ja ootavad maitsmist.

Parimat
Toomas
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2015 13.11 #6512 Mart1n
Mart1n vastas teemale Haugipüük 2015
Käisime ja avasime ka nädalavahetusel haugi hooaja Soodla veehoidla peal... Kaks päeva, kuid mõõdus kala ei tabanud. Küll aga nägime hulgaliselt väikseid havi poisse, kes läksid tagasi ujuma :) Kohati oli võtt väga aktiivne, rabati lanti, mis just vette kukkunud kui ka ujuti pikalt järgi ning enne paati ilus sööst landi suunas. Pühapäeva õhtu viimane havi oleks vast nõutud cm-id välja andnud, kuid läks ka tema tagasi ujuma tänu vaatemängulisele hüppele. Juu siis oli tahe elule ikka nii suur, mis sundis ta veest välja hüppama.
Paati kokku pannes otsustas ära murduda pumba käepide, mis tegi paadist õhu väljasaamise omamoodi huvitavaks. Juhtus see juba teist korda, pean sinna puust lati asemele leiutama, sest originaalis olev plastik vars minu käte vahel vastu ei pea :lol:
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 18.19 #6529 NoorHuviline
Terekest , käin siis hetkel havi jahtimas suhteliselt sügavates jõgedes , ja pole siiani haugipoissi kätte saanud . Kus praegu haug on , kas kuskil põhjas või siis madalas soojas vees ?
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2015 09.23 #6531 wingsuit
wingsuit vastas teemale Haugipüük 2015
käisin kah ühte tallinna lähedast jõge avastamas, esimese osa päevast katsetasin texas-rigi, ei mõhkugi. Siis panin meppsi 3se otsa ja esimese viske peale siuke 2-2,5 kutt otsas. kuna ma hästi ultralight ridva ja rulliga, siis sidur üsna maas - kutt tegi korralikult sõitu veeall, siis asja mida ma pole haugi puhul veel näinud -veest välja ja saba peal meetrit poolteist, hyppeid ja summimist oli miski 5 minutit. kuna telefon oli koju unustatud, ei saand pilti teha, konks suust välja ja läks koju tagasi koos tänusõnadega adreka ja vaatepildi eest.
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2015 22.04 #6538 mecc
mecc vastas teemale Haugipüük 2015
noorhuviline, ma arvan et ta võib olla igal pool, kuid ma ise prooviks rohkem madalamast. Käisime nädalavahetusel trollimas ja saime mõned pannihaugid + lasime alakaid tagasi. Pigem oli võtt ikkagist madalas.
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2015 12.20 #6563 O.R
O.R vastas teemale Haugipüük 2015
Eile õhtul, päikeseloojangu ajal käisin haugi taga ajamas. Metsa, laisi äärde, jõdsin pool tundi varem ja konkreetselt, mitte ühtegi kala. Kui aga päike metsa varju hakkas vajuma, läks lahti. Kokku sai püütud umbes 1,5 tunnikest. Kala oli kõikjal, alla põlve lagedas vees, kõrkjate vahel, puusani vees ja paksu penikeele all, ainsaks tingimuseks oli, et mets päikese ära varjaks. Kala "front" liikus lahedalt päikese loojudes üle laisi:). Landiks kasutasin oma ühte Hiiumaa kinniste vete lemmikut, blue foxi vibraxit. Kui suvel ja sügisel töötab ahvenakarva variant, siis kevadel kasutan punaka varjundiga hõbedast, millele tõmban punase markeriga mõned triibud peale. Nad on enda landile ka toreda punaka tuti taha ehitanud, mis meeldiva üllatusena seal ka püsib!. Kahjuks ei olnud poes hetkel number 5 saada ja pidin 4-ga püüdma. Selle kolmik on aga natuke liiga väike ja suurem haug kipub tihti otsast minema, samas, sellises kalasupis ongi see pisuke lisapõnevus asjale. Kaasa võtsin lõpuks 6 haugi, suurem hulk sugulasi külla tulemas, vaja külmik kotlette täis laduda.
Aga põhiline oli minu jaoks see, et lõpuks ometi sattusin peale korralikule ahvenarallile. Olen seda aastaid ja aastaid nillinud ja lõpuks tuli ära ning seda siis ajal, mil seda vist väga ei oleks pidanud ootama. Igatahes sai väga madalast veest, kõrkjate vahelistest 10x10m lompidest seda kohati pea iga viskega. Kaasa võtsin lõpuks 15 suuremat isendit, suurim sealjuures nõksa üle poole kilo.
Ainus mõru pill oli see, et tahtsin paarile Lõuna-Eesti sõbrale ka seda lahedat püüki näidata ning olin kodus gopro kaamera ilusti laadima pannud, aga, kui metsa jõudsin, avastasin, et olin selle sinna ka jätnud... nüüd ei teagi, peaks vist täna-homme korra veel minema sinna, et asi ka filmile saada.
Ära tulles nägin ka sellist peaaegu mõõdus lutsu jalge ees ujumas. Selle kala püügi peaks ka kunagi talve saabudes konkreetsemalt ette võtma.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: mecc
Teema on lukustatud.
Info
04. juuni 2015 18.16 - 04. juuni 2015 19.24 #6577 egert001
egert001 vastas teemale Haugipüük 2015
Täna varahommikul 04.59 siis selline poiss. Pikkuse unustasin mõõta kuid oli mõõdus kohe kindlasti. Kaalu oli 1.6kg. Hommik enne tööd algas rõõmsalt igatahes :cheer:

Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
28. august 2015 10.19 #6960 oinz
oinz vastas teemale Haugipüük 2015
Kuna kõik näitamist väärivad kalad ja hetked alati Oinaga Kalal saadetesse ära ei mahu, siis mõtlesime, et aegajalt hakkame ilmutama ka mõneminutilisi lühiklippe.

6,7 ja 7,1 kg haugide C&R Soomes Turku saarestikus kevadel 2015

www.youtube.com/c/OinagaKalal
www.facebook.com/OinagaKalal
Teema on lukustatud.
Info
19. september 2015 23.23 #7058 O.R
O.R vastas teemale Haugipüük 2015
Paar päeva Hiiumaa vetes nüüd kalastada saanud ja tegin ka kaks pilti.

3,3kg natuke üle põlve sügavusest veest. Võttis kohe peale pikka allatuult tehtud viset, ehk siis mängurõõmu omajagu.

4,6kg, L89. Jällegi natuke üle põlve veest ja jällegi kohe peale pikka allatuult viset. Nii kaua polegi ma vist ühegi kalaga veel rahmeldama pidanud, kui sellega. Julgeks arvata, et läks mingi 10-15 minutit, enne, kui ta pulga otsa sain. Väga visa ja vilgas tegelane oli. Pükstega püüdes ja ilma kahvata on nii laia seljaga tüüpi päris raske "kätte" võtta. See on siis ka suurim kala, mille olen kaldale toonud.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
26. september 2015 12.34 #7102 ceemic
ceemic vastas teemale Haugipüük 2015
Haugi ja koha püügiks kaks ritva pakkuda, mis niisama seisavad:

Volžanka Meteor 2,70m 15-45g:

Colmic Triumph 2,70m 20-60g:

Teema on lukustatud.
Info
26. september 2015 15.40 #7103 Metsniit
Metsniit vastas teemale Haugipüük 2015