Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 3 months ago #7464 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tundub,et forell on ikka tõsine kõigesööja
More
8 years 3 months ago #7465 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Räägid ehk paari sõnaga sellest parema tulba alt teisest mustast leechimoodi asjast? Tundub huvitav. Kuidas ja mida silmas pidades ta tegid ja kuidas töötab? Võime ka privas arutada...

More
8 years 3 months ago - 8 years 3 months ago #7468 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Olen Svennu jutuga osaliselt nõus, forkapüük on eriti äge just selle keskkonna ja püügistiili tõttu, mitte ainult kalaliigi tõttu. Näiteks väikeses jões ahvenat otsida samamoodi nagu jõekat on peaaegu sama fun, kui tead kus ahvenat liigub. Kahjuks ahvenat väga palju väikestes jõgedes ei esine, forelli peaks rohkem olema, vähemalt nii räägivad kalateadlased. :huh:
See, et talipüük on passiivne on küll jama jutt, peale jõekat vms kala otsimist väikestel jõgedel ongi talipüük järgmisena kõige aktiivsem. Võib ka kohapeal passida aga sama hästi võib öelda, et forkapüük võsas on passiivne, passid ühes kohas ja loobid lihtsalt samasse auku tundide viisi :woohoo:

Minu arust on võsaforka ja jäält ahvena vms kala püügi üks edu võtmeid võimalikult palju liikuda ja aktiivset kala otsida...
Last edit: 8 years 3 months ago by Madis.
More
8 years 3 months ago #7469 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eks osasid kriibib ja jääbki kriipima. Paraku elu näitab seda, et need kõige suuremad lärmajad aka õpetajad ja teenäitajad on ise ka kõige patusemad - igas valdkonnas kipub nii olema. Mitte, et ma nüüd sm tamma pihta midagi otse ütlen - ei tunnegi ju teda isiklikult vaid pigem üldistan.

Aga tammale vastuseks ütlen et jah, olen küll oma haugihooaja avanud, ainult et ilma jutumärkideta. Päris paljudele niredele see sügis esmakordselt sattunud ja pettuma pole pidanud kordki. Isegi neil kordadel, kui kala pole näinud. Alati on uues kohas midagi ägedat! Tõesti ei saa aru meestest, kes arvavad, et kui jõekal keeluaeg, siis tuleb landid sügavale sahtlisse peita. Igas kuradi nires on jõeka võimalus - see ei tähenda, et nüüd kodus vahtima peab ju??? Lõppude lõpuks on see ju ikkagi iga mehe südametunnistuse asi, kus ja millal püüab. Jõgesid, kus forelli haugi pähe püüda saaks on Eestis sadu - mina selles osas saan öösiti rahulikult magada kuna pole ealeski ühtki jõekat keeluajal kotti toppinud.

Ausalt, ei viitsi sel teemal enam jahuda. Minu isik on avalikult googeldatav, nii telefoni number kui ka kodune aadress on lihtsasti leitav. Kui keegi tunneb, et tahab teemat arutada või jätkuvalt millestki aru ei saa: (Svennu, kas saan õigesti aru, et oled juba nagu üks aastagi avanud "haugihooaja" ja avastad tundmatuid hauginiresid nagu Vahukas jt?) ning täpseid detaile teada, miks ma sinna vahukale ikkagi sattusin, siis andku tuld.

Madisega olen ise ka osaliselt nõus - talipüük on aktiivne seni, kuni kala üles leiad. Kui aga tead, kuhu minna, siis on ikkagi tegu istumisega ühel augul ja tihti toob kala seesama auk mitmel järgneval päeval. Jõeka puhul isegi teades, kuhu minna, ei ole mõeldav see, et istud ühe käänu peal ja loobid sinna päev otsa, rääkimata sellest, et lähed järgmine päev sama käänu peale tagasi? See teema on pigem ema ja tütre eelistuse valdkond ja sai minu eelnevasse postitusse lihtsalt juhuslikult kirjutatud, samahästi võiks selle näiteks trollimisega või tonkatamisega asendada.
The following user(s) said Thank You: ceemic, sven862
More
8 years 3 months ago - 8 years 3 months ago #7470 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Hakkasin mõtlema....praegu väiksematest kohtadest lubatud kalaliike püüda pole ju mingi patt, UL ridvaga 1kg haugi tirida on ikka päris mõnus! Haugi ei pea tingimata püüdma kohas, kuhu saab paadiga peale minna. Kokkuvõttes on ju südametunnistuse asi, leidub ka ju järvesi, kus forell sees on, eriti talvel. Ja olgem ausad, talved, kus selline võimalus tekib on ikka haruldus.

Ja olen ka nõus, et Pärnu lahel ja Peipsil ahvena taga ajamine on sama nauditav kui forelli otsimine....füüsiliselt vist isegi kurnavam, kuid veebruaris olen tihti dillema ees, kuhu suunduda :)

Kui seadust ei rikuta ja teadvustatakse kellele auku kaevatakse, siis on kõik korras. Vaevalt tõsist asjaarmstajad paelub mõte, et see forell ühel päeval otsa saab ja küll nad ka tegutsevad vastavalt.

Edu kaaskannatajatele! :)
Last edit: 8 years 3 months ago by sven862.
The following user(s) said Thank You: Svennu
More
8 years 3 months ago #7472 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015

Ridiculous wrote: Räägid ehk paari sõnaga sellest parema tulba alt teisest mustast leechimoodi asjast? Tundub huvitav. Kuidas ja mida silmas pidades ta tegid ja kuidas töötab?


See liitsi moodi must asi on minu versioon kullesest. Valmistamiseks võtsin konksu, 2-grammise tinakuuli ja jupi traati, tinapea ümber mähkisin peenikest šenilltraati ja sabaks sidusin mingi tundmatu looma karvu, selliseid hästi hõljuvaid. Püük käib nii nagu liitsigagi, kui on siledam põhi, võib selle vidina ka põhja lasta, konks jääb üles ja igale poole ei haaku.
Time to create page: 0.228 seconds
Powered by Kunena Forum