Ise küsin, ise vastan. Lestapüügiks nakkevõrguga on vaja kahte lippu, aga neid on odavam ise teha. Isetegemiseks on vaja tinaraskust, 1,5 m pikkust pulka, võrguujukit, kõike kaks ja kolme võrgulippu. Lisaks, kui kahlates võrku panna, siis on head asjad võrguankrud, võtavad vähe ruumi, on kerged ja peavad hästi - 0,7 kg ankrutest on küll ja nad on oluliselt kergemad kui paarikilosed tellised. Püüdsin siis 55 silmase võrguga, aga ostsin lisaks veel 60 silmaga ja ega nad püüavad sama hästi. Kõrguseks valisin 1,5m, aga 1,2 oleks oluliselt mugavam olnud. Muidugi kõrguse ja vee sügavuse vahel seos väga oluline ei ole. Kui kahlates võrku panna, siis on madalama võrguga oluliselt lihtsam teguteseda.
Võrgu panemise teeb oluliselt mugavamaks veel võrgupulk ja võrguvann, selline 40 liitrine pehme vann on ideaalne. Lestapüügil, mulle tundub, et koha valik nii oluline ei ole. Teda tuleb pea igalt poolt, mõne koha pealt kindlasti rohkem. Kuna aga võrgu puhastamine on üks paras tüütus, siis tuleks mõni selgem koht vaadata. Kahlates võrgupanemine on selles suhtes paras jama, sest vees käies kaabid vetikaid veidi ülesse ja see võib kohe võrku minna. Aitab kui vaadata kummalt poolt hoovus parajasti on, ja siis allahoovust kõndida.
Kokku tuli siis esimesel päeval ühe võrguga 2 siiga ja 12 lesta ja teisel päeval u. 30 lesta kahe võrguga. Enamuse protsessist moodustab võrgu puhastamine. Üldiselt, natuke hasarti ikkagi oli, eriti siigadega, aga spinnaga ei anna ikka seda võrrelda. Samas võrgupüüki hukka ma ka ei mõista - maal on hea kui ei pea kaugele poodi värske kala järele minema. Eks järgmine aasta jälle.