Foorum

heart Pajataks natuke ahvenast

Info
06. veebruar 2014 18.30 #4276 berku
Verega päris lihtne ju, avad jääaugu juures veeni ja niristad auku :cheer: Aga kui nüüd tõsiselt siis huvitaks ennast ka mille-kelle veri ja mismoodi see asjavärk käib.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
06. veebruar 2014 22.03 - 06. veebruar 2014 22.06 #4280 Napsitrall
Ehk,et kui peibutussööta näiteks sellist ollust juurde segada,siis peaks justkui nagu toimima? Ise kasutanud pole.
entsyklopeedia.ee/artikkel/verejahu1 Ahven oleks lõhna peale tulija küll. ph.emu.ee/~irjel/Sootmine/sootade%20moodul/verejahu.html
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Täpik

Info
06. veebruar 2014 23.22 #4281 allu0
Uurisin natukene asja ja soovitati segada veri liivaga, seejärel teha neist pätsikesed ning külmutada need õues v sügavkülmas. Pätsikesi pidi olema hea august allla poetada.Liiv vajub põhja ja veri jääb hõljuma. :fish2:

Info
06. veebruar 2014 23.24 #4282 allu0
Endal oleks kasutada sea ja veise verd.!

Info
23. juuli 2015 21.31 - 23. juuli 2015 21.32 #6797 karlan
Viimasel ajal on hakanud meeldima väga tundlik micro jigi püük. Kuna pole kuskilt Eesti saitidelt selle teema kohta midagi leidnud, siis mõtlesin selle teema välja tõsta. Huvitaks just lemmik peibutised, kas püüate jigi konksu või cheburaskaga jne. Samuti võib rääkida oma ridvast, rullist, nöörist. Omale olen kokku ostnud silikone 2-6cm, nii sirpsabasid kui ka muid huvitava kujuga tegelasi. Praegu olen leidnud infot ainult vene saitidelt. Muidugi on ka teretulnud suurimad kalad jne.

Info
24. juuli 2015 19.14 #6799 Vertu
Kus maalt lõppeb jigitamine ja hakkab microjigitamine? Ma jigitan ahvenat palju, üks lemmik püüke, aga väga microks pole tahtnud asja ajada.

Info
24. juuli 2015 19.50 - 24. juuli 2015 19.52 #6800 egert001
microjigitamise kohta viimases Kalale ajakirjas palju juttu (Y)
andke nõu kuda jõest ja kust kätte saada, no olen proovinud nii ussiga kui pöörleva kui kummikaga, kuid jõest saanud ainult üksikuid väikseid. no ei tule. Ussiga ainult viidikad vms tuleb. Veehoidla pealt kehra juurest teine lugu, seal tuleb pöörlevaga vahel ilusti, kuid kummilutuga ei saa mitte midagi. Elan siis seal lähedal, seal hea püüdmas käia. Homme ka kuskile minek, ehk keegi tuleks seltsi ja õpetaks B) Lihtsalt ei võta, pikkust kummikal nii umbes 5-6cm.

Info
25. juuli 2015 15.15 #6801 karlan
micro jigitamine on kuskil 1-5g raskuste peadega püük. Selle kalastaja artikli lugesin läbi, minujaoks polnud seal midagi erilist kirjas.

Info
27. juuli 2015 00.02 #6808 Justas

karlan kirjutas: Viimasel ajal on hakanud meeldima väga tundlik micro jigi püük. Kuna pole kuskilt Eesti saitidelt selle teema kohta midagi leidnud, siis mõtlesin selle teema välja tõsta. Huvitaks just lemmik peibutised, kas püüate jigi konksu või cheburaskaga jne. Samuti võib rääkida oma ridvast, rullist, nöörist. Omale olen kokku ostnud silikone 2-6cm, nii sirpsabasid kui ka muid huvitava kujuga tegelasi. Praegu olen leidnud infot ainult vene saitidelt. Muidugi on ka teretulnud suurimad kalad jne.

Ukrainlased on suured spetsid selles teemas. Uuri nende foorumid ja kanalid.
Moodne teema on nanojig ja mormodroch (мормодроч - mormõškaga jõggitamine )
Nt. Harkov spinning forum spinning.kharkov.ua/phpbb/
Ukrainlased Saksamaal

Meil Eestis ajast ajani on ka külaline Ukrainast Harkovist - Konstantin aka Zanozakos, kes oskab selle tema ja Ukrainas ta on kalapüügi-sportlane. Aga kõige rohkem ta on rodbuilder, Eestist mõned mehed omandavad tema tööd nt. rybolov.ee/forum/index.php?topic=544.msg131392#msg131392
Talle väga meeldib meie forelli püüa - vot kui keegil on huvi kogemus vahetada saate temaga ühendus võtta.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: karlan, Täpik

Info
07. august 2015 09.43 - 07. august 2015 09.44 #6861 Justas
Proovisin ka mikrojiggitama..
Siin on, mida tuli sellest (rõve keel!):

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, karlan, Foreman, wingsuit, Täpik

Info
08. august 2015 20.20 #6875 mecc
väga ilus kala. Oli ainuke või tuli veel neid?

Info
09. august 2015 00.45 - 09. august 2015 00.46 #6876 Justas

mecc kirjutas: väga ilus kala. Oli ainuke või tuli veel neid?

Tänan. Kahjuks ainuke. Teised oli mikroahvenad.
Oli seal paar korda veel - ainult maks 10cm ahvenad. Ma ei oska, sest keskmised ei saanud ka. :unsure:
Lugesin vanad artikleid, kunagi seal oli suured, aga paistab, et võrgud, elekter, võib olla talv, tegi oma räpane töö.
Võib olla mina ei oska neid püüa.
Intriig on olemas. :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: mecc

Info
23. august 2018 09.32 #10090 Kalaportaal.ee

Kummiussi hüpitamine ehk mis on Neko rakendus?

Nagu mitmed teised rakendused, pärineb ka Neko rakendus Jaapanist. Hiljuti on ta saanud USA profikalastajate salarelvaks.

Loe edasi: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/486-kummiussi-hupitamine-ehk-mis-on-neko-rakendus
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Karlil, Täpik

Info
24. august 2018 15.31 #10092 Hein
Lugesin pealkirja ja mõtlesin kohe, et jutt käib Wackyst, aga Neko hoopis. Huvitav, kas Wacky on üks Neko variant või on Neko hoopis üks Wacky variant?

Info
24. august 2018 21.20 - 24. august 2018 21.25 #10094 hannes

Hein kirjutas: Huvitav, kas Wacky on üks Neko variant või on Neko hoopis üks Wacky variant?

Hea küsimus :) Ise julgeks pakkuda, et Neko on Wacky edasiarendus.

Olgu siis laiemale üldsusele mainitud, et Neko ja Wacky on põhimõtteliselt üks ja sama asi, lihtsalt Nekole on lisatud raskus, Wacky'le mitte.

Ja Wacky'l kuna raskus puudub, on tal ka mäng teistsugune:

Hein, kas oled Wacky't proovinud... kui jah, siis kuda Eesti ahvenale maitses? :)
Lisatud failid:

Info
27. august 2018 08.46 #10096 Hein
EI, ei ole proovinud, olen üldse üsna vähe "dropshotilisi asju" proovinud.