Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Viimased saagid vol.2

More
7 years 5 months ago #8565 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Viimased saagid vol.2
Krt, täies elujõus marja täis emalõhe äravõtmine on minu jaoks meie lõhekarjade seisu arvestades peaaegu et kuritegu. No ei meeldi :(
More
7 years 5 months ago #8566 by Madis
Replied by Madis on topic Viimased saagid vol.2
Ilus kala Rainer, palju õnne. Ise väsitasin hiljuti soomes ühte lõhet üle 30 mintsa. 33minutil suutis veel 100m+ nööri maha joosta ja kaduda :angry: Jõud on korralikul lõhel ikka meeletu ja 10kg pole ju kaugeltki veel lõhede maksimum ju :woohoo:

wingsuit, ühe lõhe aastas võiks iga kalamees endale lubada aga saan Sinust aru. Suurem mure täna minuarst on Sindi pais ja akudega/võrkudega debiilid.
The following user(s) said Thank You: Rainer

More
7 years 5 months ago #8568 by Rainer
Replied by Rainer on topic Viimased saagid vol.2

wingsuit wrote: Krt, täies elujõus marja täis emalõhe äravõtmine on minu jaoks meie lõhekarjade seisu arvestades peaaegu et kuritegu. No ei meeldi :(


Wingsuit, ma saan samuti sinust aru ja ka minu kui kirgliku kalamehe süda tegelikult teab, et tõsine loodusest lugupidav kalamees oleks võinud võib-olla tõesti kudepotensiaali arvestades selle kala tagasi ujuma ja parimal juhul ka kudema lasta.
Aga siiski on sellel kujundil 2 poolt. Ma pooldan ka ise mõõdukat tarbimist, aga ei poolda päris nii äärmuslikku C&Ri - siin ei ole õiget ja valet vastust. Kui me hakkame rääkima sellest, et lõhet on vaja kaitsta ja püüki piirata, siis ma olen kahe käega selle vastu, et piirama hakatakse harrastajaid. Pigem võtavad kudema tuleva kala kinni suuremal määral ikka kutselised. See muidugi ei tähenda seda, et harrastajad ei peaks mõõdukalt ja mõistlikult loodusesse suhtuma.
Ma tegelikult pean väga loodusest lugu. Näiteks sel samal käigul ja ka mitmel eelneval korral korjasin ma teiste kalameeste poolt maha visatud prügi üles ja toppisin oma seljakotti.
The following user(s) said Thank You: Madis, O.R, Svennu
More
7 years 5 months ago #8569 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Viimased saagid vol.2

Rainer wrote: Näiteks sel samal käigul ja ka mitmel eelneval korral korjasin ma teiste kalameeste poolt maha visatud prügi üles ja toppisin oma seljakotti.


Müts maha selle eest. Täiesti uskumatu on, kuipalju igast sitta ikka maha jäetakse. Mille hulgas jõgede ja mere ääres just äratuntavalt kalastajate oma.

Eelmisel nädalal oli miskid venniksed sileda kummiga kotletiga ronind Meremõisa otsa paadlaskmise kohta. Kõrvalt RMK platsilt all topitud halupuud, pakendipapp ja mida kõike veel jäi samasse rattaaukudesse vedelema. Kas need tainad nüüd kalamehed olid, aga käsi kisuks selle halupuuga veidi selgitama küll sellistele. :evil:
More
7 years 5 months ago #8570 by O.R
Replied by O.R on topic Viimased saagid vol.2
Oskab keegi öelda, kui palju tänapäeval neid päevakaarte välja kirjutatakse/ostetakse (ma ei tea täpselt, mis selle loa nimi on, aga see pole vast ka väga oluline) ja, kui palju ametlikku reeglitepärast kala ära välja püütakse?
Kokkuvõttes ei ole ju tegelikult suurt vahet, kas sa trollid suvel Läänemerelt suuri lõhesid või püüad sügisel ametliku loa alusel 1 või 2 kala. Minu teada on Läänemere lõhe seis hetkel võrdlemisi hea ning, kuigi ise sellist kala koju ei viiks, siis olen igati poolt, kui inimene, kes seda teha tahab, seda ka teeb, eriti, kui ta sellise jutu asjale juurde paneb:)
Aga sellise mõtte lisaks küll, et suuremate probleemide olemasolu muudab väiksemad probleemid märksa kaalukamateks.
More
7 years 5 months ago #8572 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Viimased saagid vol.2
10000tk on see arv aasta kohta ja kasutatud neist 2188 ja ja vabu oli 7812.
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum