Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Spinninguritvade teema

More
8 years 9 months ago #6619 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Spinninguritvade teema
Mina ei teinud probleemi, hoian esimese ridvarõnga jalas, kuid mitte kunagi südamikus.
More
8 years 9 months ago #6621 by Svennu
Replied by Svennu on topic Spinninguritvade teema
Eks see vast harjumuse asi ole. Mina ei suutnud - käisin 2x uue ridvaga ilma selle kinnituseta kalal ja no iga kord, kui landi veest välja kerisin, jätsin liini parasjagu niipalju välja, et lant selle aasa külge panna. Kuna aga aasa polnud, tuli kerida rohkem liini sisse, et ta alumise rõnga jala külge kinnitada. Koju tulin, panin aasa sinna, kus vaja ja asi korras.

Muidugi, eks lõpuks harjuks ümber ka aga ma valisin sellise tee.

More
7 years 9 months ago #8230 by donl
Replied by donl on topic Spinninguritvade teema
Huvitav kas Fenwick on ka väga habras? Ise kahevahel kas osta Fenwick või MajorCraft..
More
7 years 9 months ago #8233 by Svennu
Replied by Svennu on topic Spinninguritvade teema
Olen omanud mõlemat ritva. Või õigem on öelda, et mõlema ridvaga püüdnud sadu tunde. Kasutasin 2-4 hooaega tagasi fenwicki. Enne seda sai proovitud Colmicut, Shimanosid ja Daiwasid ja igast muud mudru aga kuna ma võsas liigeldes ikka üsna robustselt käitun, siis kõik eelnevad on leidnud oma võrdlemisi kiire lõpu. Fenwick pidas vastu 2 hooaega ja ilmselt peaks ka edasi aga minu jaoks oli tema paine natukene liiga pehme. Või ütleks, et liiga keskpaindeline. See ka hetkel põhjus, miks ritv hetkel garaazis nurgas seisab.

MajorCrafti soetasin Jeekimi kommentaari peale lihtsalt prooviks ja ega midagi eriti ei oodanud sellest. Küll aga kohe esimesest püügist alates sain aru, et ridva toime on täpselt see, mida mina ootan ning tellisin lisaks teise veidi pikema mudeli. Lühem siis võsasesse lõiku ja pikem lagedamale. Pikema suutsin ära lõhkuda suhteliselt kiiresti. Küll aga ei saa seda päris ridva süüks ajada kuna üks õnnetu kinnijäämine kuhugi taimestikku ning selle sealt lahti rapsimine lõpetas landi lennu täpselt vastu ritva ning millalgi sama päeva püügi lõppfaasis ritv lihtsalt viske hetkel murdus. Ülemise ja ülemisest järgneva rõnga keskelt. Teine ritv aga siiani kasutuses ning kestnud väga hästi.

Ise nendest kahest valiks kindlasti MajorCrafti, kuid kui sulle vaid ja ainult vastupidavus oluline on, siis võta Fenwick. Tegu kahtlemata väga hea ja vastupidava ridvaga.
The following user(s) said Thank You: donl
More
7 years 9 months ago - 7 years 9 months ago #8234 by Justas
Replied by Justas on topic Spinninguritvade teema
Forelli püügi jaoks on olemas veel Major Craft Finetail ja Finetail Banshee mudelid.
Ise kasutan Finetail 622L ja mul oli üks kord, et kala juhis minuga ja ma ei näinud, kes see oli - ei saa tõmba aukust üleval (võib olla oli kobras :) ). Aga näiteks 2 korda sain L=46cm kalad - probleemi pole.
Lisan video, kus demonstreerivad 622L võimalused (esimesed 3-4 kalad):


minu oma ka

ja mu kanalil on olemas veel mõned, kus 622L peanäitleja. Edu valimisel ;)

!PS Veel lisan ühe lätlane video - ta kasutab Nextino ja tal kanalis on palju videod selle ridvaga:
Last edit: 7 years 9 months ago by Justas.
The following user(s) said Thank You: donl
More
7 years 9 months ago #8235 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Spinninguritvade teema
Ma tellisin endale just Favorite Arena ridva. Tundub igati huvitav "piits," aga eks näis. Loodetavasti saab juba reedel või uue nädala alguses kätte.
favorite-fishing.com/arena-2/?lang=en
The following user(s) said Thank You: donl
Time to create page: 0.127 seconds
Powered by Kunena Forum