Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
4 years 10 months ago #10542 by tk
Replied by tk on topic Merikapüügi varustus

tk wrote: Plaan on soetada kahlakad. Algul mõtlesin, et talveks kindlasti neopreenid ning soojemaks ajaks hingavad. Siis aga hakkasin vaatama, et kallima otsa hingavad tunduvad päris paksust materialist olevat.
Mida teie külma ilmaga kasutate? Kas neopreen on möödapääsmatu variant või saab hingavatega kah talve läbi püüda?

Kui enne oli plaan kaks erinevat osta siis nüüd mõlema raha eest saaks ühed korralikud hingavad. Usun, et viimased ka vast materiali poolest mugavamad kanda?

Ette tänades!


Teen kokkuvõtte oma kahlakatest ja valikust.

Maadlesin siis aastakese tagasi, et kas osta hingavad või neopreenid. Kuna suvine aeg ootas ees, siis otsustasin hingavate kasuks (millised, sellest allpool juttu) ning püüda nendega kuni külm hakkab ning siis vajadusel neopreenid juurde osta. Läks aga nii, et sain hingavatega püütud ka talvisel ajal. Mäletamist mööda sai käidud vist -4C õhutemperatuuriga merest püüdmas. Aga selliseid nullilähedasi ilmasi oli ikka rohkem.

Suvel oli kahtlemata hingavatega mõnusam. Kuna oli enne neopreenide kogemus olemas, siis vahe oli ikka suur. Kui olid soojemad päevad, siis oli muidugi ka hingavates palav, kuid "hingamine" oli täitsa tunda ja andis mugavama olemise. Neopreenidega muidugi päris palava ilmaga ei ole käinud, aga eks see oleks ka mõtetu ettevõtmine.

Ilmade külmenedes hakkasin muudkui alusriiet juurde toppima. Ja niipalju kui mul riideid oli ja kuidas end kõige paremini oskasin riide panna, siis vedasin terve külma perioodi hingavatega läbi. Eks siin on muidugi märksõnaks riiete õige kihistatus. Pigem külmetasid mul varbad, kui pidi pikemalt ühe koha peal passima. Eks inimesed taluvad külma erinevalt ja mina olen suht külmakartlik, aga hingavate all soe pesu ja kahed dressipüksid ajasid asja ära. Oli just täpselt niipalju, et oli veel mugav toimetada. Vees olles sellist kubujussi tunnet ei olnud, kahlakad olid piisavalt ruumikad ja andsid mõnusa liikumisvabaduse. Niisiis ei olnud mul vajadust neopreenide järele ning sain ainult hingavatega hakkama. Samas, kui väljas on -10 kraadi, siis ma ei viitsiks isegi neopreenidega vette minna ja ma arvan, et talvel nulliga peaksin ka neopreenide alla vähemalt sooja pesu ja ühed dressipüksid panema. Seega polegi väga vahet.

Lugedes leidsin ka seda, et tegelikult isegi talvel peaks hingavad kahlakad olema paremad just oma omaduste tõttu. Nad on küll õhukesed, kui lasevad siiski keha auru/higi välja ja kuiv nahk hoiab ka paremini sooja. Neopreenidega pole aurul kuhugi minna ning nahk/alusriided saavad niiskesks ning hakkab külm. Igatahes tundub loogiline.

Hingavaid olen nüüd kasutanud ühe aasta. Puruks kuskilt ei ole ja vett läbi ka ei lase tilkagi. Ka sokid ja nende õmblused korralikud ning terved. Lukud ja traksid nagu uued. Kui kahlakad märjaks saavad, siis on näha tumedamaid triipe ja kohti, mis "märguvad" kiiremini. Eks need ole võsa okste kriimud ning kohad, mis tavakasutusega rohkem vatti saavad. Erilist hooldust ma nendele ei ole teinud. Ainult peale iga kalalkäiku olen veega üle loputanud (ka siis, kui käidud magedas vees). Masinapesu nad ei ole näinud. Veekindlat spreid ei ole näinud. Ainult veega loputus ning korralikult kuivada lastud.

Saapad!
Ei ole veel nendaga probleeme olnud. Toodangu praaki pole, kuid on näha kasutusjälgi ehk siis kriime ning talla õmblusniit on "karedaks" läinud, kuid kuskilt järgi veel andnud pole. Kuna paelte kinnitused on metallist, siis ilmselgelt need on roostes. Nii kinnitused kui ka paelad on ilusti vastu pidanud ning veel väsimuse märke ei näita. Tald nagu uus. Kaasas olnud naelu pole veel kasutanud.
Ainuke asi mis mind nende saabaste juures häirib on see, et nad kuivavad kuradima kaua. Kuna materjal on paks ning saabas märgub ikkagi 100%-liselt, siis arusaadav, aga ikka mitu päeva läheb aega enne kui saab nad karpi ja kappi ära panna. Kasutusmugavuselt muidu olen rahul. Eks nad vähe suured ja kotakad on juba oma olemuselt ja võibolla pole mul ka täpselt õige mõõt. Ja isegi kui kuival maal tundub OK, siis vees vist materjal ikkagi pehmeneb ja võibolla venib, nii et vees tunduvad nad alati natuke suured. Eks mudas käies on nii kui nii alati ka see jalast ära tõmbamise tunne.

Mis valik sai siis tehtud?
Kuna hingavad kahlakad just odavad pole ning hinnad lähevad ka €1000 ligi, siis oma esimeste ostmiseks ma kindlasti nii palju välja käia ei tahtnud. Kiidetud Vision'i omadki tundusid kallid. Siis aga leidsin sellise lehe nagu Taimen . Tegu siis Poola lehega/firmaga. Mis mulle seal meeldis, olid erinevad "paketid" mida pakuti. Ehk näiteks võid osta lihtsalt kahlakad ja saapad, aga on ka komplekt-pakkumised, kus on näiteks väikese lisatasu eest midagi veel juurde pandud. Kuna mul endal oli pea tervet riietust vaja, siis saigi sellelt lehelt tellitud. Eelnevalt üritasin muidugi ka lehe enda kohta uurida ning jäid silma rahulolematud kleindid, kes kurtsid puuduliku suhtluse üle, kui toote/tellimusega midagi valesti on. Samas on nende lehel olemas ka korralik "mõõdupuu" ehk siis vastavalt enda mõõtmetele, saad paika panna riietuse suuruse.

Peale pikka piidlemist ja arvutamist tuli siis valik selline:
* €229,99 Taimen Orhon Waders Set - see sisaldas siis "Taimen Orhon Waders", "Taimen Polartec Thermal Pro Full Zip Jacket" ja "Taimen Umba Wading Jacket". Esimene siis kahlakad, teine on fliis ning viimane on suvine jope.
* €129,00 Taimen Uda Wading Boots - saapad koos kaasa pandud naeltega.

Vaatasin, et täpselt selliseid kahlakaid enam ei müüda vist, aga ( siin ) on üks arvustusvideo nendest, et saada ülevaade. Saapad on olemas ja ikka sama hinnaga.
Tellimus tuli ilusti kohale. Suurused olid kõik õiged välja arvatud fliis, mis oli küll õige ostetud suurus, kuid seljas oli väga suur. Aga talvel jope all kasutades on OK.

Väga rahul olen ka jopega. Palju taskuid, hingav ning veekindel. Mingi hetk hakkas paduvihmaga õlgadelt niiskus läbi imbuma. Hoiab kuivana, kuid sisemiselt kihilt on näha, et mingi niiskus on läbi tulnud. Lasin veekindla spreiga üle ning ei ole peale seda rohkem kasutada saanud, külmad ilmad tulid peale. Aga suviseks ajaks väga hea jope, kuigi soojema ilmaga hakkab palav kuna ta on ka tuulekindel, siis ei ole seda jahutusefekti ning palju higistades ei jõua materjal seda kogust läbi lasta. Aga see on pigem minu enda probleem, et ma end liiga paksult riide panin. Jope siiani müügil ka. Eraldi ostes €71,40. Minul oli ta komplektis ning võibolla poole odavam.

Aha jaa...püügiaega on kahlakad saanud piisavalt. Aasta peale kokku ma arvan ca kahe kuu jagu päevi. Kuna püügipäevadest järge ei pea, siis see on nö näppudel arvutatuna.

Kokkuvõtvalt olen ostukeskonna ja produktidega väga rahul ning julgen soovitada. Hinnad tunduvad mõistlikud ning kvaliteet hea. Ise hoian hetkel silma peal talvejopel, mille hinnad jäävad vahemikku €150-250.
Seda ka veel, et lehekülg lubab aegajalt "personaalseid pakkumisi", kuid mina neid siiani näinud pole. Komplektid tunduvad ka enamvähem samad mis aasta tagasi ning neid ei tundu muudetavat väga tihti.

Isiklikult olen siiani kaalunud ka neopreen aluskombe soetamist, kuid siiani ei ole otsest vajadust näinud. Kokkuvõtvalt võin enda kogemuselt õelda, et saab hingavatega kenasti aastaringselt püüda, aga siis peab muidugi arvestama korraliku alusriidega.

Jutt sai väga pikk, kuid loodan, et annab mõningast infot inimestele, kes endale vastavat varustust otsivad.
The following user(s) said Thank You: hannes, priitp
More
4 years 10 months ago #10543 by tk
Replied by tk on topic Merikapüügi varustus

Mart1n wrote: Shimanost endast rääkides, siis Ultegral näiteks ei lähe look iga kord maha nii nagu peab ja ei tee fikseerivat klõpsu. Peab paar korda lükkama ja proovima. Kuuldavasti see pidigi nii olema ja esineb ka näiteks NASCI'l?


Mul on Nasci 4000se pooliga ja olen ka olnud kimpus looga mitte peale minekuga. Mingi hetk lammutasin laiali, kuid midagi kulunud polnud. Kokku pannes oli jälle korras. Nüüd on hakanud jälle ning täheldasin, et üks looga kinnituskruvidest oli jube lõdva. Kinni keerates oli jälle korras. Kui mäletan õigesti, siis esimesel korral peale lammutust keerasin liiga kõvasti kinni ning jälle ei töötand korralikult.

Võta siis kinni, mis ta tahab :unsure:

More
4 years 10 months ago #10544 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Merikapüügi varustus
Kui keegi just hakkab endale uusi saapaid ostma, siis vilt tald on küll ajast ja arust. Suvel vettivad ära, lähevad raskeks ja kuivavad kaua. Talvel külmuvad ära ja korjavad lund talla alla.
Taimenist olen ise mitu korda tellinud ja olen ühe korra pidanud ka ümber vahetama. Transport tagasi tasub läbi nende tellida, oli midagi ~15€. Uurisin kõige pealt otse UPSist ja sama pakki saatmine oleks läinud 100€. Tagasi saatsid paki oma kuludega, igati positiivne. Suhtlevad Inglise keeles, piisavalt kiirelt ja aitavad mõõtudega. Garantii ajamise vajadus ja kogemus puudub.
The following user(s) said Thank You: tk
More
4 years 1 month ago #10917 by mapu
Replied by mapu on topic Merikapüügi varustus
Tervitused,

soetasin hiljuti sellise asja - www.hikosport.com/functional-and-thermal...podoblek-fleece.html

Olen nüüd mõned korrad +1C vees aega veetnud ja soovitan kõigile kel vähegi huvi! Praeguse külma veega panen selle alla veel õhukesed pikad aluspõksid ja T-särgi. Väga soe, hingav ja teatud tehniliste nüanssidega `onesie`. Varrkuta otstes olevad neopreenid on väga tihedad, õlgadel ja põlvedel veekindel turvis aitab sooja hoida. Suuruse osas on kõik nii nagu peab, olen 188cm ja 100kg, tellisin XL-i ja see sobib suurepäraselt.

Kuna sellisele kombele Eestis väga turgu pole, kel huvi võtke ühendust - www.eastpole.ee/et/ väga asjalik ja hea teenindus.

Lõpphinnaks kujunes 150 rubla.
More
4 years 1 month ago #10918 by mapu
Replied by mapu on topic Merikapüügi varustus

mapu wrote: Tervitused,

soetasin hiljuti sellise asja - www.hikosport.com/functional-and-thermal...podoblek-fleece.html

Olen nüüd mõned korrad +1C vees aega veetnud ja soovitan kõigile kel vähegi huvi! Praeguse külma veega panen selle alla veel õhukesed pikad aluspõksid ja T-särgi. Väga soe, hingav ja teatud tehniliste nüanssidega `onesie`. Varrkuta otstes olevad neopreenid on väga tihedad, õlgadel ja põlvedel veekindel turvis aitab sooja hoida. Suuruse osas on kõik nii nagu peab, olen 188cm ja 100kg, tellisin XL-i ja see sobib suurepäraselt.

Kuna sellisele kombele Eestis väga turgu pole, kel huvi võtke ühendust - www.eastpole.ee/et/ väga asjalik ja hea teenindus.

Lõpphinnaks kujunes 150 rubla.


150 eurorubla!
More
4 years 1 month ago #10919 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Merikapüügi varustus
Jäi silma, et ütlesid, et selle alla paned T-särgi. Minu arusaam tehnilise kihilise riietuse kontekstis on, et see toimib funktsionaalselt (loe: hingab ja juhib niiskuse kehalt ära) siis, kui ka esimene kiht ehk aluspesu on kas tehniline spetsiifiline kangas või teatud villane sportpesu. Tavalise puuvillase puhul võib tekkida see, et välimised kihid küll hingavad, aga märg puuvill ise enam ei hinga ja seetõttu pole väga kasu ka välimiste kihtide hingamisest. Ma muidugi ei tea, mida Sa T-särgi all mõtled ja eks see ongi veidi keeruline maailm, aga lihtsalt igaks juhuks mainisin ära.
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum