Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 3 months ago #5788 by Vertu
Daiwa 2500 suurus paras jah. Kui mererulli vaadata siis ma eelistaks 3000 suurust.
The following user(s) said Thank You: -antero-
More
9 years 3 months ago #5789 by ceemic
Mul on kogemus plat.co.jp ja digitaka.com netipoodidega. Viimases on reeglina paremad hinnad (ning ei lisandu postikulu!), platis on aga suurem valik.

Kui toote+posti summa jääb alla 150€, lisandub vaid 20% käibemaks; kui üle 150€, siis lisaks 3,7% tollimaks. Deklaratsiooni saab ise netis teha. Kui seda teha ei viitsi, lisandub 9/15€ teenustasu kah.
Ehk siis kõik täpselt sama, nagu USAst tellimisel.

Jõeka ja lõhe jaoks sama rull tähendab seda, et tuleb pigem lõhe järgi joonduda. Jõeka tamiili/nööri jaoks peab siis suuremale poolile midagi kõvasti alla kerima. Certatel jm selle klassi rullidel lisapooli ka kaasas reeglina pole.

2500 võiks vast siis tõesti kõige universaalsem olla. Mul on näiteks koha/haugi/merika jaoks 2508H Caldia. 0,30 tamiiliga allatuult visates pooli peale just palju tamiili alles ei jää. Sel juhul oleks 2500 veidi parem, kuna pool on sügavam (mahutab rohkem). Välismõõtudelt on nad füüsiliselt täpselt samad.

More
9 years 3 months ago #5790 by Vertu
Mul enda püükide jaoks see 2508 caldia täpselt õige. 0,23 daiwa td line läheb just poolitäis, 135m, peale. 0,12mm wake nööri 110m, ka ilusti pool täis. 0,12mm tournamendi nöörile, 135m , pidi tiba tamiili alla kerima et pool parasjagu täis oleks. Jämedamat kui 0,26 mm tamiili polegi selle rulliga kasutanud.
More
9 years 3 months ago #5791 by ceemic
Impordimaksude kohta veel täpsustuseks, et Eesti riik miskipärast harrastab "topeltmaksustamist".
Kui näiteks rull maksab 155€, siis sinna otsa ei tule mitte 23,7% (kokku 191,74€), vaid 3,7% ning siis lisaks 20% (õige tehe oleks 155 x 1,037 x 1,20 = 192,88€).
More
9 years 3 months ago #5792 by aapua
Ärge unustage veel seda, et kui kauba hinnale lisandub transa, siis käibekat maksate ka transpordi hinna pealt. Haige minu meelest.

Isedeklareerimisega on see lugu, et on olemas nn enimtellitavate kaupade list. Kui sinu artikkel on seal olemas, soovitan tõesti ise deklareerida, on kiire ja lihtne. Ükskord tegin kadalipu läbi, kui mul oli päris mitu erinevat artiklit jaa selles kiirnimekirjas polnud neist ühtegi. Tra mis paberimajandus. Ühesõnaga, oma närvide arvelt on mõnikord lihtsam lasta tolliplikadel oma deklar äraa teha, eriti suuremate summade juures, kus see 15 lisaeuri pole enam nii määrav. Oma närvid loevad kah midagi.

Tollist ja muust porrist pääseb, kui tellida EL-st. Saksas on päris palju häid netisaite. Tõsi, japsi toodangut on neil suht napilt.
More
9 years 3 months ago #5793 by ceemic
Postitasu loomulikult arvestatakse maksustamisel ka jah. Selleks Digitaka hea ongi, et eraldi postitasu ei lisandu.
Ja kuna see on rulliteema, siis isedeklareerimiseks on spinnarullid selles kiirnimistus olemas. Deklari tegemine võtab minut-paar aega.
Ei tasu siis koos Stellaga ka naisele huulepulka vms jura tellida :D
Time to create page: 0.234 seconds
Powered by Kunena Forum