Foorum

lock Jõeforell vol. 4

Info
01. august 2013 14.15 #3777 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 4
:cheer: (Y)

Ma võtan ka sept esimesed 2n vabaks :lol:
Teema on lukustatud.
Info
01. august 2013 17.38 #3778 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 4
Minu soovitus on mitte johtuda sellest 32 cm alammõõdust vaid kergitada see enda jaoks ikka kõrgemale,no näiteks 4-5 cm võrra.Muidu ju jääb suuremate kalade lootus tulevikus väiksemaks.Eks paljud kipuvad arvama,et kuidas ma kala tagasi viskan,tuleb järgmine mees ja paneb kotti.Aga nii ei tasu alati mõelda.
Teema on lukustatud.
Info
01. august 2013 20.43 #3779 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 4
Mul õnneks viimased käigud üsna edukad olnud...sellised mõõt+2-3cm ikka kotti naljalt ei rända...kui just jube isu pole.
Proovisin eile kala soolata nagu siin lehel retsept õpetas....oli vist Saaremaa moodi vms. Et sool, sidrun, till ja fileed oma vahel kokku ning foolumisse. Täna lõikasin esimesed laastud....no lihtsalt võrratu, keele viib alla.

Tegin täna ka pisikese püügi, et avastan seda jõge edasi. Võtsin üsna asjalikult jõe läbi. Algul tuli ka kaks sellist L43 kala kaldale aga ei hakanud kotti toppima kuna kapis praegu kala on. Siis sattusin kuskile pärapõrgusse....tulin pool tundi läbi toomingavõsa auto juurde, hambad ristis ja vandudes. Kahlakad tõmbasin ka kummiku kohalt puruks....seda vist enam ära ei lapi - kolmas paar see hooaeg :S

Puhkan nüüd mõned päevad ja uurin uusi jahimaid.

PS! aapua, kuna mul esimene tõsine hooaeg siis ehk jagad antuke infi, mis hooajal viimasel 2-3 nädalal toimuma hakkab :o ? Kas suur jõekas hakkab väiksematesse niredesse sisse trügima kõvasti ?
Teema on lukustatud.
Info
02. august 2013 09.40 #3780 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 4
Ma ise kasutan täpilisel alammõõtu L=40 ja üle selle. Minu meelest alles 40 on kala, kellel natukenegi hakkab liha luude ümber tekkima. 42 on juba suht mõistlik alammõõt.

Eks see suurtest jõgedest niredesse tulek on seotud mitme asjaga.
(Suhteliselt) sügavatesse (suhteliselt) külma veega niredesse tõuseb kala pigem suvel kõige soojema veega, kui suures jões läheb temperatuur üles ja hapnikusisaldus alla.
Kuderände tippaeg jääb siiski pigem oktoobrisse, aga igasugu vaatlejaid ja aegsasti kohale jõudjaid liigub kindlasti ka augustis. Aga see sõltub eelkõige üldse sellest, kas nires on kudekohad olemas või mitte.
Paljudes kohtades hakkab sügise lähenedes pigem tagurpidine ränne, kui kudekohad on hoopis suuremas jões: varakevadel suurveega või suvel sooja veega niresse tõusnud kalad laskuvad suuremasse jõkke tagasi ja nire jääb hoopiski tühjaks.

Ise plaanin sellel perioodil päris mitu täiesti uut jõge ette võtta, kodutööd olen natuke teinud, eks paistab, kas mingit kasu ka see toob.
Teema on lukustatud.
Info
03. august 2013 08.39 #3782 vaikus
vaikus vastas teemale Jõeforell vol. 4
inimesi on erinevaid - minu meelest juba kaks sellist 25cm kalast saab kõhu kenasti täis...

Hoiatus: Spoiler! [ Kliki, et suurendada ]
Teema on lukustatud.
Info
03. august 2013 11.24 #3783 aapua
Sellise päikesega püüda on ikka tõeline porr... Ainus võimalus on varahommiku esimesed paar tundi ja kuskil erilises võsanires. Muidugi sõita kuhugi vaid paaritunnise püügi pärast on omaette teema. Igatahes ma hommikul sellise sõidu tegin. Ehkki magasin ligi tunni sisse. Ja kohale jõudsin, kui oli suur valge väljas. Meeldiv oli tõdeda, et jõeääres olevad jäljed pole just eriti värsked ja on sinna jäetud minu enda poolt ca kümmekond päeva tagasi. Eelmine kord jätsin sinna mõnedki kalad ootele. Kohe algul haug, ilmselt mõõdus, aga ta soovis mu putukat nii tugevasti endale, et see tal ka õnnestus. Helehalle on nüüd järel veel vaid 2 tk. Masendav. Panin otsa siis tumehalli, ehkki vesi oli suhteliselt sogane. Mõtlesin, et ei tasu täpiku nägemismeelt alahinnata. Varsti rabaski üks, otse minu kõrvalt. Tundus suht kobe olevat, aga läks otsast. Tegin igaks juhuks ühe viske veel, kerisin üliaeglaselt, ja rabaski uuesti otse minu kõrvalt. 1,1 kilo ja läks kotti. Siis üks 40 cm-ne, aga jube kõhna. Ja leech nagu haugil, lõpustes ja lõpused suht puruks.. Kuna pikkus oli enamvähem, võtsin ära. Siis läks üks kilotuuris tegelane otsast ja vast kümmekond meetrit edasi rabas keegi leechi veel enne, kui see õieti vette oli jõudnud kukkuda. Lõhkus kui hull ja käristas sidurit, aga midagi erilist, selgus, ei olnudki. 1,15 kilo siis see kala. Lihtsalt väga jõuline. Ja siis oli päike juba nii kõrgel, et pillid kotti ja kotid püksi ja kojusõit.
Teema on lukustatud.
Info
03. august 2013 20.50 #3784 sven862
Tegin ka sõbraga Järvas tiiru. Avastasin kahte lõiku, mida pidasin üsna kesiseks aga hingerahu mõttes tahtsin ära näha. Esimesel lõigul oli ikka ropp püügikoormus :D värske kiirtee oli sees. Teisel jõel oli aga vesi njetu ja kiikasin sinna üsna põgusalt, oli võttu palju aga kala pisike ja kuna lõik ühtlaselt kivise põhjaga siis eriti aukudesse ei uskunud, neid ka ei leidnud eriti. Teisisõnu õnnestus mul täna jääda 0 peale :D Kuna sain uusi lõike avastatud ja linnukese kirja siis ei ole kurb ega õnnetu :)

Antud lõikude koormusest annab vast märku ka leitud 3 lanti ja 1 leech. Ja 3 tonkat viskasin ka põõsasse minema...kahel oli kala isegi otsas - 1 pisilane ja 1 selline L38. Vabastasin mõlemad :) Tonkad olid pandud ikka üsna julmalt ja nahhaalselt...tokk kaldasse löödud ja püük käis, maja oli üsna jõe kõrval.
Teema on lukustatud.
Info
04. august 2013 22.02 #3786 sven862
Täna otsustasin hea laps olla ja olin nõus ema Kablisse suvitama viima. Kuna mulle aga kuidagi see päevitamine ei istu siis otsustasin hoopis Reiut uurida. Pommitasin jõe ülem ja keskjooksu ikka korralikult läbi...või nuh, piilusin. Ülemjooks ikka täis null ikka hetkel. Maantee kandis keskjooksul nagu lubas aga kala polnud. Huvitav jõgi aga ei tundunud väga perspektiivikas. Rohkem vast talve või septembri teema? Vaatasin ka mitut lisa, mis osutusid puhtalt kudejõeks, kus õngega pole hetkel midagi teha. Samas ühe sellise 25cm forka ajasin trampides kaldaalt välja - seega on minu jaoks avastus õnnestunud :)

Homme plaanis elumatk vist ette võtta....miski 5km+ üle soo ja siis tagasipüüki miski 6km+. Ceemic teab vist kohta:) Jama see, et ridval eile otsarõngas läks ja sõi tamiili ära, pean uue ostma. Seega saan Viljandist kl 8 startida ja tuleb see matk päris palavas teha.
Teema on lukustatud.
Info
05. august 2013 09.13 #3788 aapua
Nutan nüüd vaikselt omaette... Ühe ilusa salajõe saan vist maha kanda. Vooluhulk on seal niigi väike, see suvi on aga eriliselt veevaene ja vesi on niivõrd maas, et praegu seal vool puudub täielikult. Seisev vesi, ülipeent hõljumit täis ja sogane. Põhi hakkab samuti mudastuma. Ja vähemalt üks eriti elujõuline kobraste asum on sinna tekkinud. Räige valli on ehitanud. Ja tõstetud vees on põhjataimede vohamine pehmelt öeldes märkimisväärne. Sitt lugu. 2 kala siiski pika hommiku preemiaks üles leidsin ja paar tükki veel kasvama jätsin, aga krt teab, kas nad sellistes tingimustes seal üldse kaua kestavadki... Ka allavoolu ei pääse seal kala liikuma, sest allpoolgi on kobraste-tõbraste vallid tee kinni pannud. Nii ongi, et pean kah varsti enamuse rahva jälgedesse astuma ja Järvat külastama hakkama. Vist.
Teema on lukustatud.
Info
05. august 2013 18.57 #3791 sven862
Järvas pole häda midagi, on kohti, kus on ilusat kala ja pole pidev trügimine. Ja jõel on ikka imeilusad :)

Minu retk oli täna täis läbikukkumine. Matkasin peaaegu oma sihtmärgini välja ja avastasin, et jõge ümbritseb igast küljest üle 2m kõrgune pilliroog. Jões oli vooli ja puha aga kala mitte ühtegi. Spurtisin ülesvoolu ja kiikasin iga mõnesaja meetri tagant jõge....polnud midagi teha, võimatu püük ja ei tundunud forellikas. Kuppu täis üsna ja isegi lepiskala oli.4,5h püüki ja tulemuseks suur 0, ei näinud ka ühtki forelli, tipphetk oli see kui haug leechiga minekut tegi. Vähemalt oli seal sedagi elu.....Aga eks sain jälle targemaks :) Ja õnneks ei olnud ka matk üldse nii hull kui kardsin.

Ma ei tea, mis värk on aga olen juba mitu jõge avastanud nii, et esimene koht on alati parim. Lähen täpselt õigest kohast peale....Ja viimane lõik on alati kõige hullem ja mõttetum.
Teema on lukustatud.
Info
06. august 2013 00.47 #3793 ceemic
Ma ju ütlesin, et pole mõtet sinna alla ronida :D
Teema on lukustatud.
Info
06. august 2013 19.59 #3794 sven862
Süda ei andnud rahu. Ja tundub, et antud jõel mängib ikka päris kõvasti rolli praegune ilm. Ehk oleks heal päeval sealtki kõva saagi saanud. Homme teen veel viimase tiiru antud jõele, siis vast peaaegu täispikkuses jõgi läbi käidud ja ülevaade olemas. Tuleb järgmine ette võtta :) Viimasel ajal kuidagi rahutu see asi....samat lõiku enam naljalt üle kahe korra külastada ei taha :D

Kui kirjanduses on jutt mingist lõigust...kas siis peetakse silmas kohast alla- või ülevoolu püüki? Või ei ole see nö reguleeritud?
Teema on lukustatud.
Info
07. august 2013 09.06 #3795 ceemic
Eile Lõunaosariikide nire pealt L39 ja L42, aga otsustasin mõlemile C&R teha.
Ka sõber sai kena L42 kala, aga kuna tal külmkapp tühi, siis see läks kotti.
Teema on lukustatud.
Info
10. august 2013 09.50 #3797 aapua
Nii kotkad, kes juhuslikult ei ole rotaga maas ja täna väikse (või suure) käigu tegid: rääkige veeseisust ja -läbipaistvusest. Kas on räigelt sogaseks peksnud?

Ma pean kurja plaani viina ja mee ja küüslaugu ja vaarikamoosi ja kummelitee abil see pahalane endast tänase päeva jooksul välja ajada ja ehk õnnestub homme mingit niret minna vaatama.
Teema on lukustatud.
Info
10. august 2013 16.45 #3798 ceemic
Veed on üsna maas, kuid selged.
Täna näiteks käisin "tisside" lõigul, tead ju küll toda kohta ;)
Ühe täpselt mõõdus lasin seal tagasi, mõned näitasid end veel. Aga haugi oli ikka meeletult siginenud. 2 mõõdukala + 4 alamõõdulist lasin tagasi. Lisaks üks jubesuur harjus...
Teema on lukustatud.
Info
12. august 2013 20.48 #3800 sven862
Pole ammu ammu forkale saanud, olgugi, et ilmad on väga soosivad. Varsti ehk saan, pean raha ka vahel teenima :(

Ootaks kõiki raamatu ja muu kirjanduse soovitusi, mis räägin jõekast :) absoluutselt kõik soovitused oodatud, varsti ju hakkab pikk puhkus ja siis saab end harida :D
Teema on lukustatud.