Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Luts

More
12 years 5 months ago - 11 years 10 months ago #1037 by DJ JoYsTiK
Luts was created by DJ JoYsTiK
Nii.. kuna minu meelest lutsu püük peagi algamas siis ootaks selle kala kohta soovitusi ja ettepanekuid.
Nii palju kui lugend olen siis püütakse tonkaga ja söödaks kas siis viidikas, särje tükid või vihma ussi pundar. Püütakse ka männaga, ehk keegi oskab selle sõna mulle lahti seletada? Ja enamus lutsu püüki toimub öösel? Mis kell see öösel on? Nii palju kui aru saanud olen siis pidavat nii olema, et kui kude aeg siis ema kala pidi mööda maad patsutama sabaga ja isased pidid siis tormama hakkama, kui saad sellele kanalille/teele pihta või lähedusse siis pidavat lutsu tulema nagu muda, kui aga emme kala välja kisud siis pidavat lutsu püük nagu peoga pühitud olema.
Last edit: 11 years 10 months ago by DJ JoYsTiK.
More
12 years 5 months ago #1039 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Luts
Teeme nii, et selle männa vätgi unustame ära, eks? Keelatud meil. Kudeajal püüda on ebaeetiline, aga lutsu tragitakse kudeajal kõvasti. Öäkk...

Tonkaga, otsa ööuss ja ussipundar, või mingi kala tükk. Maks, krevett jm käib mõnikord kah. Öö hakkab siis, kui on pime. Tegelikult novembris juba viiest alates võib saada. Esimene võtulaine mul reeglina kuskil seitsme-kaheksa ajl käinud. Üksikud tilkumised on muidugi suvalisel ajal.

Tuumateadus see püük ei ole, nagu emajõest latikat. Tonka likku, kelluke ja valguspulk külge ja siis istud mugavalt oma tooli ja tukud niikaua, kuni kellukese tilin sind üles ajab. Püüda saab jää tulekuni, siis edasi juba kandva jää peal.

More
12 years 5 months ago #1040 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: Luts
Ei ma sain aru, et männa keelatud jah.. lihtsalt uurisin elu, mis ta üldse kujutab endast. Millal tollel see kudeaeg siis on kah??
Ja kus kandis seda lutsu leida võib kah? Kas tahab miskit eelsöötmist või midagi peaks veel silmas pidama? 7-8 aeg sa pead siis silmas 19.00-20.00??
More
12 years 5 months ago - 12 years 5 months ago #1041 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Luts
19.00-20.00 jah. Koeb ta jaanuaris. Parimad püügikohad on Kasari + Vigala jõgi ja Peipsi. Söötmisega tegemist teha ei tule, loodad lihtsalt, et satud liikuva kala peale. Silmas pidada seda, et taevas oleks pilves, kui kuu on väljas, on targem koju jääda. Mida tormisem ja vastikum ilm, seda parem. Püüda võib kuni hommikuni välja.
Last edit: 12 years 5 months ago by aapua.
More
12 years 5 months ago #1042 by DJ JoYsTiK
Replied by DJ JoYsTiK on topic Vastus: Luts
Kasari ja vigala jõgi sobivad nagu rusikas silma auku. Küsimus siis järgmine: kas siis pigem jõe alamjooks või keskjooks või sobib ka päris jõe algus? Ma ise mõtlesin ka, et suht väike tõenäosus, et keila jões lutsu on, kuna joast kala üles ei tule. Ja ma tavaliselt olen püüdnud miski 5-10km enne juga. Kus kandi mees oled aapua? Ehk saab koos miskit orgunnida. Kas praegu juba on mõistlik püüdmas käia lutsu poissi?
More
12 years 5 months ago - 12 years 5 months ago #1043 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: Luts
Mina ise tallinnast. Kusjuures järgmine nädal vist proovile sõidan. Vesi on veel pisut soe, kui 4-5 ja alla kraadi, hakkab looma. Pisikest kohalikku lutsu ikka saab, aga mereluts veel jões ei ole, üksikud erandid välja arvata. Põhiline püügimaa on Kasaril Vigala suudmest Haapsalu mnt sillani, sealt allapoole algab looduskaitseala ja seal on püük keelatud. Vigalal püütakse suubumisest Kasarisse kuni Velise suudmeni. Aastat kaks tagasi saadi ülisuur luts Kasari keskjooksult, aga see on erand. Nimetatud lõikudelt saab aga lutsu korralikult ja stabiilselt. Mul on endal käikudega see lugu, et tihti käib asi spontaanselt, kui tekib võimalus. 555 525 725 on kontakt, kui plaanin minna, pole kompanjoni vastu midagi.
Last edit: 12 years 5 months ago by aapua.
Time to create page: 0.139 seconds
Powered by Kunena Forum