Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
8 years 6 months ago #7129 by hannes
Replied by hannes on topic Merikapüügi varustus

kinks wrote: Andke häid soovitusi kahlamisjope valikuks merele (ja mujale). Mida keegi kasutab, mis head vead?


Ka siit võid natuke infi leida: www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f=1&t=151&start=10
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
8 years 6 months ago #7132 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Merikapüügi varustus
Väärt teema, olen ka viimastel päevadel erinevaid lehti sirvinud ja uurinud jopede kohta.
Seni olen tavalise jopega käinud, jope alumise ääre panen kahlakate sisse. Ajab asja ära, aga ei ole tore, kui laine ülevalt sisse lööb.
Flyfisheri leht tundub maas olevat: Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable.
The following user(s) said Thank You: Pollumees

More
8 years 6 months ago #7136 by Justas
Replied by Justas on topic Merikapüügi varustus

kinks wrote: Andke häid soovitusi kahlamisjope valikuks merele (ja mujale). Mida keegi kasutab, mis head vead?
Hetkel kasutusel mingi Shimano kuid see kuidagi lõikelt kummaline (varrukad lühikesed), funktsionaalsus jama ja materjal ei ole ka kõige parem. Peab vett aga seest läheb vihma käes pikapeale vähe niiskeks.
Peaks olema mugav, veekindel, heast materjalist, hea kapuutsiga ja hea funktsionaalsusega.

Tere,
Ma ei soovi osta Keeper fishing jacket www.hongkong.fi/fi/kalastus-ja-veneily/k...lastustakki/p/29511/ kasutan 2 aastat ja mulle ei meeldi. See rohkem paadist püüa joppe, mitte kahlamis joppe.
Ise vaatan Simms G3 Guide Jacketile www.yellowstoneangler.com/simms-g3-guide-jacket.html
sest praegu toimub mudeli uuendus ja vana saab osta 30% soodustusega.
More
8 years 6 months ago #7140 by kinks
Replied by kinks on topic Merikapüügi varustus
Käisin vaatamas Tightline poes Patagonia minimalist wading jacket asja.

www.patagonia.com/us/product/minimalist-wading-jacket?p=81830-0

Õiget numbrit ei olnud aga pildi sai ette. Tegemist väga kerge ja õhukese jopega, millega kannataks ka nt vihmase ilmaga jalgrattaga linnas sõita v kõndida - matkata. Ses suhtes hea, et tundus selline universaalne - mitmeotstarbeline. Näeb välja rohkem nagu kilejope kui hardcore kahlamisasi.

Nagu nimigi ütleb siis asi on "minimal". Varrukaotstes ainult krõpsuga kinnitus, rinnas paar peidetud aasa vahendite kinnitamiseks (mis mul on OK kuna niikuinii ei riputa endale külge asju väga). Kaks peidetud varutusetaskut rinnal ja käesoojendamistaskut madalamal.

Muidu tundus kvaliteetne ja piisavalt universaalne, et saaks aastaringselt kasutada. Ideaalis võiks ümber randme olla veekindel sokk, et vesi ei jookseks varrukasse kui käsi üles tõsta. See oli ainus miinus minu jaoks selle jope puhul.
More
8 years 6 months ago #7141 by kinks
Replied by kinks on topic Merikapüügi varustus

Justas wrote:

kinks wrote: Andke häid soovitusi kahlamisjope valikuks merele (ja mujale). Mida keegi kasutab, mis head vead?
Hetkel kasutusel mingi Shimano kuid see kuidagi lõikelt kummaline (varrukad lühikesed), funktsionaalsus jama ja materjal ei ole ka kõige parem. Peab vett aga seest läheb vihma käes pikapeale vähe niiskeks.
Peaks olema mugav, veekindel, heast materjalist, hea kapuutsiga ja hea funktsionaalsusega.

Tere,
Ma ei soovi osta Keeper fishing jacket www.hongkong.fi/fi/kalastus-ja-veneily/k...lastustakki/p/29511/ kasutan 2 aastat ja mulle ei meeldi. See rohkem paadist püüa joppe, mitte kahlamis joppe.
Ise vaatan Simms G3 Guide Jacketile www.yellowstoneangler.com/simms-g3-guide-jacket.html
sest praegu toimub mudeli uuendus ja vana saab osta 30% soodustusega.



Mis Keeperi jope puhul täpsemalt häirib? Miks kahlamiseks ei sobi?
More
8 years 6 months ago - 8 years 6 months ago #7146 by Justas
Replied by Justas on topic Merikapüügi varustus

kinks wrote: Mis Keeperi jope puhul täpsemalt häirib? Miks kahlamiseks ei sobi?

Mul on selline keeperflyfishing.com/product_jackets.html . On olemas üks ja ainuke Keeper jope mudel.
Kahlamiseks ei sobi sest kui olen vees siis jope pärast jääb märjaks, vesi taskudes.
On olemas sisekate.



Sisekate A hoiab vesi hästi. Kui ma näiteks panen käsi vees, siis see sisekate võtab vesi ja hiljem see vesi läbi käsi, läbi pesu läheb kuni kaela.
Sisekate B segab hingata jopele.
Vihma vastu see jope enam vähem ok.
Attachments:
Last edit: 8 years 6 months ago by Justas.
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum