Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
7 years 1 month ago #8845 by makrell
Tahtsin juba varem küsida kas oled reaalselt oma liinid ka üle mõõtnud või liialt kergeusklik ning usud pakendil olevat juttu? Daiwa meestel lihtne loogika ning õige. Jämedama liini jaoks jääb see konkreetne pool lihtsalt pisut kitsaks. Sellegi poolest peaks sellises suuruses rull normaalselt laotama vähemasti kuni 0,2mm liiniga. Ilmselt siiski insenerid kes selle rulli välja töötasid tegid apsaka ning pool pisut kitsas sai. Viska treipinki ja lase kummastki servast mõned kümnendikud ruumi juurde.;)
More
7 years 3 weeks ago - 7 years 3 weeks ago #8875 by KKKKKK
DAIWA Freams 3000A miski aeg algul sidur ikka tegi oma sirinaga häält. Nüüd enam ei tee. Avastasin, et kadunud on Spool Click Leaf Spring jupi numbriga 6H883701. Kas keegi teab, kust uue saab?

Pole suur häda, püüda saab... aga ikka oleks tore, kui kuuled, mil sidur tööle läheb.
Last edit: 7 years 3 weeks ago by hannes.

More
6 years 9 months ago #9180 by Kalaportaal.ee

Field & Stream valis 20 parimat rulli kalapüügiks

USA päritolu pika ajalooga Field & Stream ajakiri valis välja 20 parimat rulli, mis selleks hooaja on välja lastud.[hr]
Loe edasi: www.kalaportaal.ee/component/k2/476-fiel...at-rulli-kalapuugiks
The following user(s) said Thank You: ceemic
More
6 years 6 months ago #9408 by Jeekim

ceemic wrote: Daiwa rullidel võime selliseid "kassett-pooli" lahendusi äkki lähiaastatel nägema hakata:
www.lurenewsr.com/2016/09/10/3602/

Üpris kallid on need uudsed kassettpoolid, aga ehk Existi omanikul on teistmoodi väärtushinnangud.
tict-onlineshop.com/?pid=112320427
More
6 years 4 months ago #9617 by Rainer
Hei!

Plaanis on soetada multirull ja ritv peamiselt haugipüügiks, aga endal kogemus multirulliga täiesti null. Olen saanud juba mõned soovitused, aga küsiks ka laiemalt ringilt, et mida soovitatakse.

Ridva olen põhimõtteliselt välja valinud, selleks on 2,74m Savage Gear kuni 150g testiga. ( savage-gear.com/product/butch-light-xlnt2/ )

Multirulli kasutaks peamiselt suurte lantidega püügiks (näiteks ~50g+ kummikad, suured spinnerbaitid jne), aga ka näiteks aastas korra Narva jõel või välismaal lõhepüügil. Rull peaks olema selline, millega kannatab sama hästi loopida ja trollida ning püüda nii nööri kui tamiiliga.

Uurin maad, et osta kohe korralik asi, millega püüan mitu aastat, mitte ei taha kohe parema vastu välja vahetada.

Hinnapiir võiks olla kuni 200 eurtsi (kui asi seda väärt, siis võib ka nõks üle minna muidugi).
Ehk oskate midagi soovitada.

Ette tänades
Rainer
More
6 years 4 months ago #9618 by Karlil
Hei! Päris palju nõudmisi ühele komplektile. Ma isiklikult nii laiaks kasutuseks ühte ritva ei julgeks küll võtta. Haugi puhul on mul hetkel kasutusel Daiwa Prorex 40-80g, 229cm ritv ja selle peal kasutan Daiwa Tatula HD 200 rulli. Ritv ise disainitud kummi lantidega püüdmiseks, aga pikkuse poolest kannatab kergemate jerk lantidega ka väga mugavalt püüda.
Lõhet vast kannataks sellisega ilusti püüda, trollimise koha pealt ta kõige parem ei ole. Hetimiseks mõeldud multirullidel ei ole piduri libisemisel kõrinat. Trollides teeb selline lisa elu oluliselt mugavamaks.
Kvaliteedi ja töökindluse poole pealt olen selle rulliga väga rahul. Ise olen sellega nüüd 2 aastat püüdnud ja kestab väga hästi.
Ma ei tea, kas see on puhtalt T-wing süsteemi mõju, aga heitmisel olen märganud, et mina loobin enda väiksema ridva ja multirulliga lante sama kaugele kui sõbrad 2,7 ridva ja haspliga.

Kui sa asud Tallinnas või satud siia, siis võin sulle enda komplekti käega katsumiseks ja tunnetamiseks anda.
The following user(s) said Thank You: Rainer
Time to create page: 0.204 seconds
Powered by Kunena Forum