Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
11 years 10 months ago #2132 by sipsik777
Väga hea jutt. Tekkis kohe tahtmine tamiil nüüd nööri vastu välja vahetada. Meeldis kõige rohkem siis keerutatult õrnalt kokku sulatatud nöör (fireline). Tahaks siis selle nööri kohta rohkem teada häid ja halbu omadusi.?
More
11 years 10 months ago - 11 years 10 months ago #2152 by hmekk
Nööridest:

Fireline crystal olemas. Laita ei oska, jookseb ilusti ja paistab tugev. Sõlme peab korralikumalt tegema, 1 korra jooksis lahti ja teinekord sai natukene nõrgem sõlm ja katkes kergesti, palomar sõlmega sai tõmbejõule suhteliselt lähedale ~5% nõrgem oli koos korralikuma sõlmega. niisama tirides oli jälle kenasti tugevam kui karbipeal märgitud. Imestuseks oli nööd ka väga vaikne (fused - noh jah).Teed ilusa sõlme siis on hea nöör.

Spiderwire invisibraid - lendab hästi, pole ainult eriti vaikne. sölme hoiab kenasti ja jällegi kui sõlm korralikult tehtud on ilusti tugev. seni pole veel sõlm lahti jooksnud.

Suffix 832 - suurepärane, tugev, väga ilusti jookseb. Roheline nöör küll aga läheb esimese korraga ikka tublisti heledamaks - aga ei ole veel karvaseks läinud. Sõlme hoiab nagu vanakurat - ilusti poob kinni ja ei lõika sisse. katkedes teeb korraliku litaka kah. 0,24 hetkel endal spinnapeal, piisavalt limp (pole eriti jäik).


Tamiilid:

Stroft - väga hea tamiil, piisavalt veniv ja tugev. 0,10 katkes 1,8kg peal (ilma sõlmedeta test) ja 0,12 lausa 2,6kg peal. Pole paha - fiiderdamiseks on suurepärane lipsu materjal. Suuremad tamiilid 0,28 jms - õnne neile kes tahavad kätega katki tõmmata - valus hakkab ja ei katke nii naljalt - võib ilusti spinnale ka panna.

Shimano Aspire Silk Shock - eepiline lipsude jaoks, korralikult veniv ja tugev. Väga pehme - ei ole nagu traat ja saab sööda voolus mängima panna. 0,16 testiks märgitud 3.10 ja 0,14 peal 2,45 - testides tahkelt tugevamad (jällegi ilma sõlmeta ja kahe pulga vahel venitades) 0,16 katkes 4,6kg peal ja 0,14 3,5 peal. edaspidisest minu nr.1 monofiil millest lipse teha. Kahjuks eestis ei müüda - aga ebayst telldies saab 7€ eest rulli ära - 150mt. Ka on neid lipsude jaoks 50m rullides.

Varsti lähevad testi Robinson PRO feeder tamiilid. eks saab nendest kah kirjutada. ja kirjavead mind ei huvita reaalselt - tekst on oluline.

Eesti Feederdajate Klubi - www.feederdajad.ee
Last edit: 11 years 10 months ago by hmekk.

More
11 years 6 months ago #2760 by -woofer-
kas keegi seda nanofiili ka proovinud on?
More
11 years 6 months ago #2764 by raikoj
Proovisin, reklaami põhjal lootsin sellest palju, aga ei meeldinud.

Haakida on temaga muidugi hea, nagu nöörigagi. Aga ma ei ütleks, et ma 0,1mm nanofiiliga oluliselt kaugemale viskaksin kui 0,2mm monofiiliga. Teine asi on, et pusasid tuleb ikka ette, ükskõik mis sul ketta peal on ja seda tihedamini, mida kergemaid lante kasutad, aga nanofiiliga on neid palju raskem lahti harutada. Kolmandaks, ükskõik mis reklaamis räägitakse, ta ikkagi kulub ja minu hinnangul päris kiiresti, isegi kiiremini kui mõni tavaline nöör. Ja lisaks on kala väsitamine mitteveniva poolipealsega oluliselt erinev kogemus võrreldes näiteks veniva monofiiliga, mina näiteks ei harjunudki sellega ära.

Kokkuvõtteks otsustasin tagasi monofiili peale minna. See, kes nööriga on harjunud püüdma, sellel võib muidugi hoopis teistsugune kogemus olla.
More
11 years 6 months ago - 11 years 6 months ago #2767 by Mark0
Ise olen nüüd Sufix XXL Strong pealt üle läinud Sufix Tritanium 19lb 0.35mm peale ja ei kahetse. Parim hinna ja kvaliteedi suhe, mingi 1100m ja 8.5euri.

Natuke testitulemusi UKst. Testide meetodi üle ma vaidlema ei hakka, kõik on testitud võrdsetes tingimustes. Ette rutates olgu veel ära öeldud, et kõikide tamiilide pakenditele on 15lb märgitud.

www.anglersnet.co.uk/authors/dave02.htm

Samas olen ma ookeani kaldakalur, seega ei ole kindel, kas just kasu teile, aga mingi aimduse annab kindlasti erinevate firmade toodetest ja aususest.
Last edit: 11 years 6 months ago by Mark0.
More
11 years 6 months ago #2768 by unemati001
ma nüüd kasutan nööri mille siit portaalist auhinnaks sain ehk siis SpiderWire Camo, minu arvamus sellest nöörist on igati (Y) , pole veel alt vedanud- mitte üks landi kaotus ja on välja kannatanud ka suuremate kändude välja tirimised. paraku kala pole veel saanud välja sikutada. :blush:
Time to create page: 0.120 seconds
Powered by Kunena Forum