Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
8 years 4 months ago - 8 years 4 months ago #7377 by Madis
Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.
Last edit: 8 years 4 months ago by Madis.
More
8 years 4 months ago #7378 by Mart1n
Kerisin eile jõeka poolilt vana tamiili maha ja praegu mõtlen, mis asemele panna. Kas on oodata 2016 aastal mõnd uut tulijat-üllatajat või peaks valima midagi vanade tegijate seast? Olen soovitustele avatud :)

More
8 years 4 months ago #7380 by makrell

Madis wrote: Pigem lihtsalt valetavad tootjad, nett on paksult täis igasugu teste kus tamiili paksust võrreldakse pakil kirjas olevaga. Enamus valetavad, vaevalt enamus piraatkaup on. Stroftil näiteks on pakil kirjas, et tolerants on +/-0.025mm ja enamus tamiilid mida mõõtnud olen ongi 0.02mm paksemad.


Jaa, olen ka ise pigem arvamusel et asi tootjates kinni. Ka minu tähelepanekud ja mõõtmised näitavad tihti 0,02-0,03 eksimust ja ikka jämeduse poole. Kaalu testidest ei maksa rääkida, need ikka väga ulmelised vahel pakendil kirjas.

Martin
Julgen soovitada sellist mono
VARIVAS Super Trout Advance TWITCH MASTER
Pakendil kirjas olevad andmed vastavad tõele nii tõmbetest kui jämedus. Seega võid ka tellida mõnest välismaisest netipoest ilmselt.
More
8 years 3 months ago #7440 by lazarus
Ma kandsin Varivase kui huvipakkuva tootja enda jaoks mõned aastad tagasi maha. Siis kui Salmo hakkas neid asju müüma, siis sai prooviks mitu erinevat Varivase tamiili ostetud.
Kõik olid liiga venivad minu maitse jaoks.
Aga noh, ma olen vist ka liiga nõudlik. Ka see paljukiidetud Quantumi Exofil kolis peale seda hooaega rulli pealt maha. :D
More
8 years 3 months ago #7457 by makrell
Lazarus milliseid Varivase monosi testisid täpsemalt ja kuidas tegid kindlaks et on liialt veniv? Eks need monod ole kõik ju venivad sellest ei pääse aga kas need vahed on nii määravalt suured. Kui nüüd võrrelda Varivase näit. 0,18 mis ka reaalis seda ka on ning ilma mõõtmata osta kauplusest mõne teise firma mono millel pakendil kirjas ka 0,18 kuid tegelikkuses 0,21 hoopiski ehk, siis ilmselt see viimane venib vähem kuna jämedam on. Ei ole isiklikult kunagi venivuse teste läbi viinud. Mu arust tunduvalt olulisem on tegelik läbimõõt ning reaalne test lisaks vähesele mälule.
More
8 years 3 months ago #7466 by Madis
Varivas on pigem ikka kvaliteetse kraami tootja, tamiilid, konksud, lennukanöörid on ikka väga head.
Makrell, ega Lazarus Varivast maha ju teinudki, venivus on ju maitse asi.
Lazarus, kui tahta mittevenivat tamiili siis stroftil on uus mono mis on ekstra väikse venivusega, Stroft "LS" ehk low stretch. Ebay.de-st peaks seda kindlasti leidma.
Time to create page: 0.246 seconds
Powered by Kunena Forum