Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Röövpüük!

More
10 years 3 months ago #4095 by Matu
Replied by Matu on topic Vastus: Röövpüük!
Võrgupüügi kohta veel selline asi et ka tavaline harrastus kalamees võib harrastus püügi loaga kasutada ühte nakkevõrku kuid siis peab võrgul
olema püüdja nimi ja kontaktid nii et ärge ikka igat võrku välja kiskuge.
More
10 years 3 months ago #4096 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Röövpüük!

Matu wrote: Võrgupüügi kohta veel selline asi et ka tavaline harrastus kalamees võib harrastus püügi loaga kasutada ühte nakkevõrku kuid siis peab võrgul
olema püüdja nimi ja kontaktid nii et ärge ikka igat võrku välja kiskuge.


Kust selline info? Nakkevõrguga harrastuspüügiõiguse annab ikka kalastuskaart. Ja mis ühik on üks nakkevõrk? Ja tähistamine peab samuti olema korrektne: www.envir.ee/1174245

Alles pärast seda, kui see suvi esimest korda võtsin kalastuskaardi nakkevõrguga lestapüügiks ja kõik seadused läbi lugesin, sain aru, et enamus võrke, mis ma meres näinud olen, on salavõrgud. Ise ma võrke välja võtma ei hakka, aga see aasta olen kaks korda juba inspektorile helistanud ja positiivset tagasisidet saanud.

More
10 years 3 months ago #4098 by kruks
Replied by kruks on topic Vastus: Röövpüük!
Kui ma tean,et seal kohas kuhu on võrk pandud ei tohi püüda tiriv võrgu välja ja hävitan!!!
Ja mind ei huvita kas keegi saab kurjaks või ei.
More
10 years 3 months ago #4100 by Matu
Replied by Matu on topic Vastus: Röövpüük!
Selline info tuleb kalapüügi seadusest kuid tõesti ei oska ma vastada küsimusele mis ühik on üks nakkevõrk sest ka seaduses oli kirjutatud üks nakkevõrk ning ei olnud laiemalt lahti seletatud
More
10 years 3 months ago #4101 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Vastus: Röövpüük!
Vaata ka kalapüügieeskirja. Seal on öeldud:
1) nakkevõrk, mis on kirjeldatud nõukogu määruse (EÜ) nr 2187/2005 artikli 2 punkti b alapunktis i. Võrkude piirarvu ja püügiõiguse tasu arvestamisel loetakse arvestusliku võrgu suuruseks võrk, mille ülemise selise pikkus on 70 m, või võrgujada üldpikkusega kuni 70 m;
[RT I 2006, 40, 308 - jõust. 23.09.2006]
More
10 years 3 months ago #4102 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Röövpüük!

Matu wrote: Selline info tuleb kalapüügi seadusest kuid tõesti ei oska ma vastada küsimusele mis ühik on üks nakkevõrk sest ka seaduses oli kirjutatud üks nakkevõrk ning ei olnud laiemalt lahti seletatud


Kehtiva kalapüügiseaduse järgi ei ole harrastuspüügiõiguse eest tasumine ja kalastuskaart identsed mõisted. Mingis väga vanas seaduses nad olid, aga siis ei olnud jälle nakkevõrk harrastuspüügiõiguse vahendite nimekirjas, nii et ma ei saa aru, kust selline info pärit on.

Ühesõnaga, hetkel kehtivas kalapüügiseaduses on selgelt kirjas, et "keskkonnaministril on õigus määrata [...] piirkonnad, kus on harrastuspüügil lubatud kasutada nakkevõrku [...] ning kehtestada kasutada lubatud püügivahendite piirarv. Nendes piirkondades annab harrastuspüügiõiguse kalastuskaart." Lisaks:"Ühe kalastuskaardi alusel tohib kasutada ühte nakkevõrku [...]. Igale isikule [...] antakse kalapüügiks ühe nakkevõrguga [...] ühte piirkonda kehtestatud piirarvu piires üks kalastuskaart."

Kõige lihtsamamini on see lahti seletatud keskkonnaministeeriumi kodulehel: www.envir.ee/1171854
Time to create page: 0.252 seconds
Powered by Kunena Forum