Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
6 years 1 week ago #9838 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Ei saa ka kuidagi nõustuda jeekimiga, et viljandimaal häid forellikohti ei leidu. Mõned jõekesed seal ikka vägagi potensiaalsed, mida algajal avastada ja tõsisemal huvilisel stabiilselt külastada!
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 1 week ago #9839 by RW
Replied by RW on topic Jõeforelli hooaeg 2018

Jeekim wrote: Viljandimaal hea forellikoha otsimine võib jääda tulemusetuks ja arvan siiski, et õigem on sul ühineda Kesk-Eestis käijate sõbraliku armeega.


Ei ole absoluutselt nõus. Viljandimaal kohti küll ja veel.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees

More
6 years 1 week ago #9840 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Muidugi on forelli ka Viljandimaal, kuid küsiti nimelt "head" forellikohta ja Kesk-Eestile ligilähedastki Mulgimaalt ei leia.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 4 days ago - 6 years 4 days ago #9850 by priitp
Replied by priitp on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Täna äratus kell 6.00 ja eriloaga jõele lõhet proovima. Kohale jõudes ei olnud tuttav ja helde jõelõik päris see, mis lootsin - vara veel. :)
Tagusin seal 4h nulli ja emotsioon kukkus alla igasugust piiri. Lõpetasin lõunast ja otsustasin et vaatan mere ka üle, et äkki saab aga ei, jääd kaldas ikka päris palju.
Tagasi sõit, jõele, lõigule kus enne pole püüdnud. Alguses kohe kontakt 15cm forelliga....põnev. Edasi vaikus, kuni lõpuni ja siis koht nagu õpikus. Tegin mitu viset enne kui kala ründas. Tugev võitleja oli. Kõhus oli konn.
Kala L 48cm 1214g
Attachments:
Last edit: 6 years 4 days ago by priitp.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, Rainer, elmerike, Justas, Täpik, ROBIN, Evil, kalapea, Pollumees
More
6 years 4 days ago #9851 by Evil
Replied by Evil on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Jube tahtmine oli piitsutada täna. Kuna jõgi kuhu tahaks minna, on jätkuvalt kaane all, siis pidin piirduma mereühendusega jõega, mis on 5 minuti sõidu kaugusel. Jõekat olen sealt aastas võibolla 1 saanud. Jõekad on alati olnud liiga väikesed, et alles jätta.
Jõest saadud, siis järelikult jõekas :lol: :



Kalastuskunni poolt parandatud ridvad töötavad väga hästi.(Y)
Landitootjat peaks juba nüüdseks igaüks teadma.(Y)
L52 ja 1,5kg.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, Rainer, Karlil, elmerike, Justas, Svennu, Täpik, ROBIN, legacy and 3 other people also said thanks.
More
5 years 11 months ago #9856 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Minutid läevad,
tunnid ja päevad,
igatsus hinge rahutuks taas teeb.

Ütleme nii, et käia olen saanud, kuid pigem vähe, samas, mida rohkem käid, seda rohkem tahad ka käia :). Selle käimiste koguse juures on ühtteist ikka jõudnud juba juhtuda ka...

Kes neid kõiki käike detailselt enam mäletab, kuid üks käikudest on jäänud kõige eredamalt meelde. Nimelt sellel päeval oli tegemist paaris püügiga, planeerinud olime pikalt, lõpuks olime ka jõe äärde kohale jõudnud, ilma, et keegi meid seal ees oodanud oleks. Püük kulges alguses üsna rahulikult, kaldad olid jäätunud, lumi püüki ei seganud, ilm oli ilus, seltskond ka võibolla hästi natukene üle keskmise :whistle: Kuidas sa ütled päeva alguses teisele mehele kohe halvasti, hoia ikka halvastiütlemised pärastlõunasse, kui mõlemad on kenasti ja valutult enda autode juurde tagasi jõudnud ja kohe kojusõitmisega algust tegemas, siis on hea julge öelda, pole ohtu kogemata jõkke kukkuda ja loomulikult halb lahtub järgmiseks korraks tõenäoliselt ära :lol:

Aga siis, siis see juhtus, nimelt hakkas asi üksluiseks muutuma, vise viske järel ja täielik vaikus, ütleme nii, et entusiasmlikust dialoogist ei saanud mitte tülgastav monoloog vaid lausa väikeste pausidega vahelduv vaikus, pauside ajad täitisid nimelt valjuhäälsed imestavad mõttelennud, et no kuidas siis siin augus ei olnud ja kuidas ikka selle puu taga ei olnud.

Järjekordne kritiseeriv väljaütlemine siis minu poolt, et no selle aja peale peaks küll olema midagi juba juhtunud, teiselt poolt vastu mõtlik ja imestav jaatus, millele järgnes pea sees valmis mõeldud otsuse verbaalne väljendus, et oota ma panen murdja otsa. See kõlas nagu viimase õlekõrrena, et seda olukorda veel kuidagi päästa. Murdja murdjaks, tegin pika viske pikki jää äärt, mis kenasti ulatus kaldalt vee kohale, selle all oli palju vaba, kuid head varjet pakkuvat ruumi, kala jaoks väga magus koht, kus ennast peita saaks. Ootused olid väga kõrged, kerisin hästi aeglaselt, jälgisin landi mängu sest seda oli kaugelt väga hästi näha, lant tuli üha lähemale ja lähemale ja lähemale, lõpuks pidin landi vastu tahtmist ikkagi ridvaga veest välja tõstma sest muidu ma oleksin selle lihtsalt kaldasse kinni kerinud, kuid ei, isegi sealt ei tulnud. Tema pani siis viske järgi, samasse kohta, keris siis seda lanti enda poole, kuid ikkagi sealt jää alt keegi välja ujus, lanti rabas ja kaldale tuli. Väsitamise ajal saatis mind pikalt imestus, et miks ta minu lanti ei võinud ära võtta...Mind saatis emotsioon, millele vist mitte keegi veel ei ole suutnud nime panna, nimelt ma olin õnnelik, adrenaliinist tulvil, kuid samal ajal ka natukene kade sest see kala tõenäoliselt vaatas minu mööduvat lanti, punnitas silmi, matsutas suud ja otsustas, et ühe pärast ma küll tõmblema ei hakka, kui hakkab ikka samasuguseid ketti tulema siis hakkan neid alles ära noppima...

Kahjuks nii nad vahel teevad, eriti siis, kui tegemist on paaris püügiga :woohoo:

Lisan siia ka ühe lingi, väike tõenäosus on, et tunnete videos võibolla isegi selle kala ära, kellest juttu käib.

Pilte eraldi lisama ei hakka, panin mõned video lõppu.



Edu,

Ott
The following user(s) said Thank You: hannes, Rainer, Karlil, elmerike, Justas, Foreman, Svennu, Täpik, ROBIN, Luix and 3 other people also said thanks.
Time to create page: 0.155 seconds
Powered by Kunena Forum