Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2018

More
6 years 2 months ago #9736 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Ahoi!

Nagu paljud teisedki, avasin ka mina esimesel veebruaril hooaja. Valitud püügikohas olin juba päris vara ning autos istudes sisustasin aega hommikusöögi söömisega (või pigem öösöögi? :D) ja pool kuud tagasi ilmunud „Kalale!“ ajakirja lugemisega. Suht raske oli paar nädalat iga õhtu öökapil seda ajakirja vaadata, aga siht oli selge – jätan lugemise esimeseks veebruariks, kui autos nagunii midagi teha pole.

Aeg möödus ja vaikselt läks valgemaks, egas muud kui riided selga ja padavai püüdma! Esimesi viskeid tehes avastasin kui rooste võib mõne kuuga minna?! Uskumatu!!! Üle pea visked läksid sellise kaarega, et kõrgemal lennanud linnud oleks õige ajastuse korral võinud langeva tamiili alt läbilendu teha... Siis ei saanud sihikut paika ja küll ei õnnestunud õigel ajal käega liini pidurdada...oeh! Ühesõnaga algul kiskus ikka suht viltu. Mingil hetkel hakkas püük juba välja nägema nii nagu üks normaalne püük olema peab (täpsed visked õigesse kohta jne jne), aga siis juhtus midagi mida eilse „toreda“ ilmaga poleks küll kogeda tahtnud. Kokkuvõtvalt öeldes, kala tuli otsa (see muidugi hea aspekt), tõmbas vees olnud puu alt läbi ning kaldal paremat positsiooni otsides libisesin ja panin sõna otseses mõttes „kõhukat“. :D Rull käis ka muidugi vee all ära ja ise sain ka parajalt märjaks. Ütleme, et moti tõmbas korraks täitsa maha – endal märg ja külm olla ning alles hoolduses käinud rull kohe esimesel püügil vee alla...tore! Õnneks võtsin kaasa varukindad ja ühe sviitri ning peagi oli jälle veidi soojem olla.

Võtust rääkides, siis ütleks, et kala jubedalt togis, aga samas oli üsna aktiivne. Kontakte oli päris palju, aga käest läbi käis viis mõõdukala pluss paar alakat. Mõõdus kaladest suurim oli suht sale L41,5. Eredamalt jäid meelde kaks kala, kes panid südame korralikult põksuma. Üks neist tuli ootuspärasest sügavast ja voolusest kurvist ning ujus landile järgi päris jalge ette välja, aga ära ei võtnud. Pärast jäi lant samas kurvis vastaskaldale oksa külge kinni, panin otsa uue landi ja meelitasin tolle kala veel korra välja – ikkagi lanti ära ei võtnud. Ei ole mõtet lanti otsima minna, kahlamispüksid aitasid üle jõe ja tõin ära! :D
Igatahes oli tore ja meeldejääv esimene veebruar. Nagu ikka, vahepeal oli kaamera kotis laadimas ning seega kõik kontaktid ja kalad kaadrisse ei jäänudki. Igatahes väikese video panin kokku, olge lahked.



NB! Mina 100% taunin selliste haigete jorsside käitumist, kes ise ei viitsi vara kohale tulla ja teistest püüdjatest lugu ei pea. Kui uni magus on, siis kurat püüa siis ise teise mehe jälgedes. Haige värk igatahes... Aga nagu öeldakse, ei ole head ilma halvata. Tõsi küll, Alarichil oli vastupidi – enne halb, siis hea. :D Veelkord, õnnesoovid ilusa kala puhul!

Ise olen ilmselt nädalavahetusel ja ka uuel nädalal krõbedate külmadega pigem jääpeal, aga kes teab...
Kõigile teile soovin loomulikult meeldejäävat ja kaladerohket hooaega! ;)
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, timo, matu95, STF, Karlil, Tallakulutaja, elmerike, Justas, raulj and 7 other people also said thanks.
More
6 years 2 months ago #9737 by kalapea
Replied by kalapea on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Mõtlesin, et jagaks ka enda muljeid sellest, kuidas algas minu elu esimene jõeforelli hooaeg. Kuna eelmisest lausest sai välja lugeda, et ma pole kunagi elus varem forelli püüdmas käinud, mis siin salata, tegelikult üldse suhteliselt toores kalamees, siis eeltööd sai tegema hakatud umbes aasta algusest. Sai soetatud korralik varustus, lugesin raamatuid, sirvisin ajakirju ning foorumeid, uurisin kaarte ja aerofotosid, panin peas paika mingisuguse plaani ning ootasin põnevusega hooaja algust. Äratuse sättisin kella seitsmeks, kuid luugid olid lahti juba kuue paiku. Ilmselt oli ootusärevus suur. Vaatasin viimast korda üle oma varustuse, panin paika kindla marsruudi ning umbes seitsme paiku asusin teele kodule üsna lähedal asuva jõe äärde Järvamaal. Auto parkisin jõest umbes kilomeetri kaugusele metsaserva. Seejärel haarasin oma varustuse, lülitasin kellal gepsu sisse ja asusin teele. Teekond jõeni oli meeldivalt rahulik, ühed eelmise päeva jäljed näitasid mulle teed ning õigepea olin seal, kust ma plaanisin hakata jõge ülesvoolu avastama. Ja siit algas minu kannatuste rada, mille ma võtan kokku lühidalt: 3 kukkumist, millest 2 munadeni sisse, ritv pooleks ja 0 sooritatud heidet. :silly:
Mis seal ikka, kerge jalutuskäik tagasi autoni, mõtteis vaid, et see on alles algus...saaks selle ridva ka nüüd korda :)
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, timo, matu95, STF, Rainer, Karlil, elmerike, Justas, Foreman and 4 other people also said thanks.

More
6 years 2 months ago #9738 by priitp
Replied by priitp on topic Jõeforelli hooaeg 2018 .
Lühidalt ka eilsest käigust. Alustasin natuke enne lõunat, lõpetasin 16.30, jälgi ei näinud, tundus et oli tegemata lõik. Algas kohe alamõõdulisega ja siis vaikus. Mingi hetk sain veel ühe väikse ja siis oli kuni 15.30 vaikus. Selleks hetkeks olin jõudnud kohta kus korralikult sügav auk ja tihti on seal midagi toimunud. Arvan et üks 8 viset olin kindlasti teinud kui käis ridvast korralik jõnks läbi...kahjuks toimus see minust u 10 m kaugusel ja ma ei näinud mis või kes see oli. Tegin sinna veel samapalju viskeid aga viimaseks puuteks see jäigi. See kord siis nii. Tundub et vaja oodata märtsi päikest. Edu!
The following user(s) said Thank You: hannes, matu95, Karlil, elmerike, Täpik, ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago - 6 years 2 months ago #9739 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Siuke algaja küsimus tuli. Mis te nende rõngastega teete, et ära ei külmuks kohe. Jõekaridval rõngakesed ju üsna väiksed ka ja kohe jääs.
Ja veel, et mis on Blue Birdi ja White Birdi vahe peale hinna. White sai ostetud aga nagu pole päris käe järgi. Mida Akara ritvadest arvata? Bobos olid miskid punase varre ja valge otsaga asjad. Käes tundus täitsa mõnus.
Last edit: 6 years 2 months ago by KKKKKK.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9740 by tere112
Replied by tere112 on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Ridval rõngad proovi toiduõliga ära määrida.
The following user(s) said Thank You: ROBIN, Pollumees
More
6 years 2 months ago #9741 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2018
Need punased hästi pehme valge liimitud otsaga Akarad on tehtud peamiselt püügiks microjigiga, kus tihti kala võtmine on tajutav vaid ridva otsa liikumisest. Sellist mina forelli püügiks ei ostaks.
The following user(s) said Thank You: Täpik, ROBIN, Pollumees
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum