Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 3 weeks ago - 7 years 3 weeks ago #8957 by Ridiculous
Ma arvan, et see miks osa püüdjaist soovib, et kilo+ või 2kg+ kala oleks jõekas, on sellepärast, mis Scuba juba märkis. Ehk et nt 2kg+ jõekas on ilmselgelt vanem ja targem kala ehk mõnes mõttes "suurem saak" kui sama suur meriforell.

Aga eks see on paljuski kinni mingites stampides ka. Näiteks vastupidine näide: olen ka hiljuti palju kuulnud suhtumist ja seda ise ka korduvalt vee ääres kogenud, kus teine kalamees näitab kala või kala pilti, kus nt kena 3kg+ merikas, aga kutsub teda lõheks. Mitte, et ma mingi eriline kalamääraja oleks, aga need on tõesti olnud olukorrad, kus ikka selge merikas. Ehk siis eeltoodud loogika kohaselt võiks teda pigem kutsuda merikaks, sest merika kohta täitsa arvestatav kaal, lõhe kohta aga väike. Samas lõhe halo on nii võimas, et pigem väike lõhe kui suur merikas :D Ehk siis äkki peaks tõesti mingi PR päästeopi merikale tegema :D

Aga lihtsalt huvist Vertuska küsimuse peale, et mis on suurim jõeforell, mida Sina jõekaks usud?

EDIT: PS! See kommentaar ei seondu kuidagi Raineri kalaga. Selle osas ütleks vaid, et "mina usun Rainerit!"
Last edit: 7 years 3 weeks ago by Ridiculous.
More
7 years 3 weeks ago #8958 by makrell
No mis ma räägin siis... täiesti alla surutud see merikas. Vaene rõhutud kalake. Lähen kohe valmistan loosungid ja marsin tänavale... otse Toompeale !:angry:
PS. Käisin vahe peal nikerdasin uut lõhelanti. Tahan ta enne valmis jõuda kui lõhe põltsu jõuab, et siis oleks kohe võtta.

More
7 years 3 weeks ago #8959 by Vertu
Ridiculousi küsimuse peale et ma isiklikult ei pea üle 4kg jõeforelli eriti reaalseks. Vähemalt pole kuulnud et oleks mõni viimasel ajal püüdud forell, teaduslikult tõestatud et pole meres käinud ja korralike fotodega. Vanast ajast pärinevaid külajutte ei tasu tähele panna. Isegi kui vaadata K. Krooni poolt koostatud 1958-1999. aastatel püütud suurde Järvamaa forellide tabelit, on seal ainult üks 4,2 kg jõeforell mis Põltsamaa jõestikust. Sellel ka püüdja ja pikkus teadmata? Ja see ometi aegadel kui väidetavalt korjati andmeid ja kala olevat palju ja suuri olnud? Lisaks veel see et eelpool mainitud tabelis on mitmed teadlaste poolt alguses meriforelliks määratud kalad järsku jõeforellideks muutunud. Kalvi Sõmera 3,8 ja K. Krooni 3,6. Kergelt kummaline. :cheer: Mingitel aastatel oli ju harrastajatele meriforelli ja lõhe püük üldse keelatud, vh. Pirita jões erilubade alusel. äkki see oli üks põhjus miks oli vaja kõik sisemaa merikad jõekateks tembeldada?
More
7 years 3 weeks ago #8960 by Jeekim
scuba küsis: Mis üldse see forelli eluiga on ...?
Ametlikult teadaolev rekordiga on 38 aastat.
animaldiversity.org/accounts/Salmo_trutta/
More
7 years 3 weeks ago #8961 by scuba
Selles artiklis käsitletakse vist nii merikat kui jõekat korraga.Külmemas vees elavad kauem ja soojemas vähem.Vanuse kõikumised kordades jne.Norras 10 Inglismaal5 aastat.Aeglasemakasvulised pidid kauem elama jne.Ühesõnaga meie olude kohta jõeka on raske sealt infot võtta.Aga heas kohas 10 aastaga ja vanemaks elades 5 kilo ja rohkem peaks meie jõgedes võimalik olema.Ei ole veel aru saanud mis kaalu ja pikkuse juures kasv aeglustuma hakkab ja kui järsult.5-6 aastased siin 2,5 kg ja kui massiiive 800g ja võib olla rohkem aastas, siis võib kõike juhtuda.
More
7 years 3 weeks ago #8962 by Jeekim
Üldteada on, et nii mere-, järve- kui jõeforelli 3 aastase kala kaal on alla 300 g. Selles vanuses lisanduvad toitu ka kalad ja algabki kiirem juurdekasv. Üksnes putukatest monstrumiks ei kasva. Mainitud juurdekasv "800 g ja võib-olla rohkem aastas" on küll täiesti tüüpiline järveforellile. Jõeforelli puhul selliseid andmeid veel ei leidu ja on küll esmakirjeldus, kuid sama liigina sarnase toidubaasi olemasolul võiks olla võimalikki.
Time to create page: 0.248 seconds
Powered by Kunena Forum