Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 11 months ago #9028 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Voblerite ja karbi järgi tundub, et võib vabalt olla minu 2 või 3 aastat tagasi kaotatud karbiga. Tookord hõikasin kah, et leidja võiks märku anda.
More
6 years 11 months ago #9030 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Leidsin oma postituse üles, see oli märtsis 2015. Madis, kui see oli merre suubuv jõgi, siis 98% tõenäosusega minu landid. Pluss, üks plekk seal nurgas tundub olevat Viljar Metsiku prototüüp.

More
6 years 11 months ago #9031 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Ilus päev on pühapäev.
Väga tuju kalale minemiseks ei olnudki, pikalt mõtlesin, kas meri või jõgi või üldse... Otsustasin jõe kasuks, valisin lihtsa lõigu. Varasemast kergelt tuttav, millegi erilisega silma ei ole paistnud, selline jaluta ja loobi. Ei viitsinud väga võsas rapsida. Ilm oli lihtsalt mõnus, soe ja kevadine. Jõe ääres hakkasid väiksed lootused tekkima, kuni tekkis vastaskaldale teine kalamees. Oi kuidas mulle ei meeldi möödaminejad või kuidas neid nimetadagi. Lähevad sinust 100m üles voolu ja hakkavad püüdma. Sai siis natuke nii püütud, kuni kadus kurvi taha, mõtlesin ehk loobus. Kohe ka esimene kala, L35 jõekas, hakkab looma. Jõuan ka mina teisele poole kurvi, vennal mõõdus jõekas kotis...jommaijoo, juba teist korda sellel aastal. Nii ei saa kala püüda, võtsin jalad selga ja panin ülesvoolu lõikama, et ta maha raputada.
Uus lõik, esimesed kümmekond viset. Tunnen, kahel käis keegi nokkimas, vaikselt. Mõtlen endamisi juu lihtsalt nii väike, et vobler ei mahu suhu. Uus vise, tunnen uuesti nokk-nokk, kerimisse paus, võtt, haagin, kerin, midagi ei toimu. P*rse, leidsin lihtsalt "võtu koha." Ei, ikka liigub ja sinna kuhu ise tahab. Vintsin kala pinna poole, oppa jõekakoll, ei ole, liiga hele, haug? Hoopis merikas! Adrekas lõi südame käima ja käed värisema. Ja sellel hetkel mõistus kadus, kala 0,20mm liini otsas ja vobleri ühe kolmikuga suu nurgast kinni. Vaja kiirelt kätte saada, kallas kõrge-kahva ei ole! Lasin ühe põlve maha, teise jalaga otsin vees toetus punkti. Tõmban kala enda poole, panen käe peale, ei saa näppe lõpuste taha, vobleri vaba kolmik hakkub saapasse, kala keerab ja läinud. Läinud, mis läinud! Ja seda enda rumalusest. Ronin püsti, jalad ei kanna ja võtan hetke, et puhata, mõelda, juua, teen suitsu. Enesetunne paraneb ja jätkan püüki.
20m ülesvoolu, nii uskumatu, kui see ka ei ole, kordub sama. Selle vahega, et üritan kainet mõistust säilitada. 15 minutit parima kvaliteediga adrenaliini kuni kala laseb ennast ära võtta. Väsitamine oli äärmiselt keeruline, sest kala ei osutanud erilist vastupanu. Lihtsalt võttis vabalt, vastu punnis ainult siis, kui enda juurde tõin. Tean, et kalal ei tohi lasta puhata ja tuleb hoida tegevuses. Muidu võibki temaga jõeäärde jääda.
Ilmselgelt mereühendusega jõest, kus aga pais ees ja minu teada toimivat kalapääsu seal ei ole.

L62 ja 2kg, parematel päevadel kindlasti üle selle. Marja alge sees, peenike nagu hirss. Esimene kala oli paremas toitumises. Kudend rihma juttu palun mitte ajada, liha roosa.

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, STF, Rainer, elmerike
More
6 years 11 months ago - 6 years 8 months ago #9032 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Möödunud nädalal sai jälle päev looduses oldud. Õnnestus ka üks kena jõeforell ära petta. :)
Ja mitte lihtsalt kena, vaid taas minu suurim. Minu jaoks on selline kala koll. That's my level. :D

No mis siis juhtus? Lühidalt...
Jõudsin oma püügiga kohta, kus võiks potensiaalselt kala olla. Ei roninud kohe augu äärele, vaid tegin pika heite juba päris kaugelt, omamata ise landiga visuaalset kontakti. Päike ka paistis ja lant oli must. Järsku vajus kala otsa ja möll hakkas pihta. Pani ühe vinge küünla, aga üldiselt väsis väga ruttu. Tegelikult oli see üks vinge kogemus, mida on sõnadega keeruline edasi anda. :)
L53, 1460g






Kui ma umbes kolm aastat tagasi jõekat püüdma hakkasin, siis mõtlesin, et üks ja ainuke õige ilm püüdmiseks on sombune ja niiske. Arvasin, et muidu kala suurt ei võta. Nüüdseks on üha selgem, et tegelikult on neid mõjutegureid palju rohkem ja aastaajati erinevad. ;)

Hooaeg on veel pikk ja kui nii edasi, siis ei julge pakkudagi, mis kõik saama hakkab (loodan, et midagi ära ei sõnunud).

Landiks ikka vana hea Rando vobler, mida olin lihtsalt pisut küünelakiga tuuninud. Ehk siis üle pika aja sai üks esimestest Randolt ostetud lantidest taas püügiaega ja tõestas, et pole mõtet veel maha kanda. :)
Attachments:
Last edit: 6 years 8 months ago by Rainer.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, STF, elmerike, Mart1n, Svennu
More
6 years 11 months ago #9033 by panajack
Replied by panajack on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Plaan on see aasta forelliniresid avastada. Laupäeval saigi taas uus objekt sihikule võetud. Auto termomeeter näitas sõites -6, mõnus karge hommik. Ega väga suuri ootusi polnud püügile, aga sisimas ju ikka tahad, et midagi ka konksu hakkaks. Esimesed 2 tundi olid päris vaiksed, hakkasin juba arvama, et tühi jõelõik. Otsustasin seejärel panna otsa Randolt värskelt saadud halli hiire. Esimese viskega käis landi järgi korralik keeris... Jess, ikkagigi on siin kala ja hiir murrab :) Jõudnud ühte potentsiaalsesse kohta, kus oli auku ja oli ka kaldaalust, panin mõne viske, aga ei midagi. Aga neljandal viskel tõmbas ridva paindesse ja sidur hakkas kergelt kärrama. Algul oli väike haugikahtlus, aga õnneks see ei osutunud tõeks. Kala tuli suht lihtsalt kalda äärde ja nii ma ta õrnalt lumele aitasin. Küünalde möll jäi seekord kahjuks ära, aga hing oli rahul. 45 cm ja 1025g. Ütle veel, et hallil hiirekesel ei näkka :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, STF, Rainer, elmerike, Varnas, Svennu, Evil
More
6 years 11 months ago - 6 years 11 months ago #9035 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Pirita, läks tagasi ilusti kosuma ennast. Selliseid käis 2 tükki veel käes ja üks ilus hõbe tegi ka natukene tantsu aga sai minema. UL'iga ikka jube kihvt, test 0,5-5 gr ilus U-kuju absoluutselt iga kalaga. Igavene kaif, tänasega siga rahul.

Konks näppu!



Parimat, Hendri.
Attachments:
Last edit: 6 years 11 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: wingsuit, Svennu
Time to create page: 0.230 seconds
Powered by Kunena Forum