Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9341 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Üleeile õhtul tegin väikse jalutuskäigu, tulemus on pildil. Päev varem käisin rägastikus, kus ma iga aasta kirun ja luban enam mitte tagasi tulla. Kala ei näinud, aga hammas jäi verele. Järgmisel õhtul läksin küla taha, kus viimastel kordadel oli kala olemas. Sedapuhku oli kellegi Tallinna mehe auto ees. Mees ise tuli varsti ülesvoolu vastu, ütles, et kolm mõõdus kala oli võtnud, aga liitsi otsa ei jäänud. Jätkasin läbi kammitud lõigus allavoolu püüki ja varsti oli kala käes(L40, 750 g). Lant jäi otsa eelmisest õhtust: kõige odavam pisike kummikala 2-grammise tina ja paari kuusekarra liblega, nr 6 söödakidaga konks.
Attachments:
Last edit: 6 years 7 months ago by STF.
More
6 years 7 months ago #9342 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Mis külast jutt käib? Võid privaatselt ka kirjutada ehk on sama rägastik, kus isegi tavaliselt käin.

More
6 years 7 months ago #9343 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Tallakulutaja leechide kallal küll virisemiseks põhjust pole. Varastan siia foorumisse Pertti Kanervalt ka sidumisõpetuse, mis on ka minu lemmikuks:
eralehti.fi/pertsanporinat/pertsan-porin...kkileechia-sitomaan/
The following user(s) said Thank You: Foreman
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9344 by Tallakulutaja
Jeekim, postituste mõte ei olnud üldsegi viriseda leechi kvaliteedi üle. Olen leechidega täiesti rahul. Olen lihtsalt täheldanud, et kala võtt on muutunud ettevaatlikumaks, suudab seal sabast sikutada ja see on pannud mind mõtlema teisttüüpi lantide peale ning tekitanud küsimus, miks kala ettevaatlik. Võib olla suudab vobleri kolmikuid samamoodi ettevaatlikult võtta.
Last edit: 6 years 7 months ago by Tallakulutaja.
The following user(s) said Thank You: Urmps
More
6 years 7 months ago #9345 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Jah, just.
Teema sai algatatud üldse teisel asjaolul. Äkki keegi teadjam härra oskab selle kohapealt mingit nõu või tarkusi jagada.
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9346 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Minu kogemuse põhjal on selline togimine suve lõpus tavaline. Ilmselt olete kohanud kalu, kes suure hooga landi poole tulevad, siis eemale ujuvad ja jälle uuesti tulevad. Lõplikku tõde ei julge väita, aga minu arusaam ja kuuldu on see, et suve lõpus hakkab lähenema kudeperiood koos territooriumi kaitsmisega, mis tähendab rohkem togimisi. Ilmselt omajagu sellistest "mitteotsajäämistest" on tegelikult huvi üles näitamised või territoriaalsed rünnakud, mis ei olegi üldse söömisele suunatud võtud.

Teine osa sellistest togimistest võivad olla ka ettevaatlikud kalad, aga sellisel juhul ei pruugi leechi vobleri vastu vahetamine küll mingit eelist anda. Suvel pigem ütleks omast kogemusest vastupidi, et kui kala ettevaatlik, siis mida pisem ja loomulikuma mänguga peibutis, seda suurem tõenäosus, et ära võtab.

EDIT: oleks näinud Urmpsi viimast kommentaari enne postitamist, siis poleks vist sendi vajutada söandanud ;)
Last edit: 6 years 7 months ago by Ridiculous.
The following user(s) said Thank You: Tallakulutaja, Urmps
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum