Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 8 months ago #9276 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Närv must, ei saa mina enam aru mis jama on. Olen kainud viimased korrad ühe ja sama jõe peal. Alati olen jätnud jõe lõpuks ühe magusa koha, kärestikuline ühe ronti alt keerab vesi tagasi ja seal all omakorda ligi 2 meetrine auk. Nüüd kõik korrad mis ma käinud olen sinna alla kuulub ka tänane päev kus kordus täpselt sama jant. Seal mulgus istub ilgelt ilus kala sees, iga jumala kord on ta ära pääsenud käib kahmab korra on otsas sekund kaks ja läinud. Algselt mõtsin et ju siis konksud nürid. Täna saabusin siis päeva lõpuks uuesti sinna mulgu juurde ja ma veel meelega lasin konksud uuesti viiliga üle, et terav oleks. Esimene vise ja tühjus, teine vise ideaalselt ja kõmaki otsas ja sama kiirelt pääses ta ka lahti... Absoluutselt iga tripi lõpus kordub sama jama. Kala on ilgelt ilus, tumekollane kõht,lühike aga jube jäme. Kilo+ julgelt. Kokkuvõtteks kotti täna null ja paar alakad tagasi. Püük käib vobleriga seega peaks see elukas ju ilusalt külge jääma, aga ei õnnestu... Äkki homme läheb õnneks!!

Parimat.

Vähemalt saarmas sai omale kõhu täis.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Rainer, Tallakulutaja
More
6 years 8 months ago #9277 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Mina sokutaks sinna auku väikse (näiteks 3 cm) kiiresti uppuva vobleri (näiteks Rapal cantaun) leetsi või väikse (5cm) kummiluti.
Point selles, et siis ei pea kohe kerima hakkama ja kalal jääb rohkem aega reageerimiseks. Samuti väike peibutis mahub paremini kalale suhu ja on aega rohkem piebutist mängitada. Ise püüan nii nr1 pöörlevat kui ka 7cm vobleritega ning kõige muuga mis sinna vahele jääb. Kõik sõlgub hetke vee olukorrast - sügavus, läbipaistvus, voolu kiirus ja kuidas pidi liigun jne, jne.
Näitek see 1,7ne ei reageerinu väiksele plekile. Kuna teadsin, et keegi peab seal augus olema, siis peale kolmandat viset panin pòörleva ja kõmaki. Selle kala kätte saamine oli omaette ooper mis lõppes küll minu kasuks, aga varrukad olid küünarnukkideni märjad kuna pidin põgenevat kala jões heintest kinni püüdma.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: STF, Tallakulutaja, Getto

More
6 years 8 months ago #9278 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Assa raisk ilus kala!! Homme jaksu minna on siis proovin ära su soovituse. Eks annan ka teada kuis läks.

Parimat.
More
6 years 8 months ago #9283 by chewits
Replied by chewits on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kuidas ritv meeldib, Getto?
More
6 years 7 months ago #9287 by Getto
Replied by Getto on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Chewit's River Runner istub väga hästi kätte ja ainult hea mulje senimaani. Vähekene konkreetsem rull ka veel peale osta ja on hea ja mugav combo olemas.

Sai eile soetatud omale Hr Jeekimi käest mõned leechi'd ja paar tundi hiljem kui hämaramaks kiskus sai ka jõe äärde kihutatud. Leech otsa ja pommitama, 3 vise ja alakas küljes. Selge karvatuust toimib ja tundub, et mängitamine tuleb ka ilusti välja. Kuna microjigiga olen harjunud pidevalt ritva väristama siis sobis ka selline meetod leechile hästi. Paar tundi sai kolatud jõe ääres siis kiskus juba eriti pimedaks ära ja pakkisin kokku. Aga paari tunnise treti tulemus oli omajagu alakaid ja sai ka üks igavesti jäme elukas oksarisu alt välja meelitatud ja nagu nõiaväel just sel hetkel tõi vool miski paksu rohelise olluse tuusti külge ja seal see asi katki ka jäi. Sama kiirelt kui ta oksarisu alt välja spurtis samakiirelt läks ta sinna ka tagasi.

20.07 (Täna) käisin tegin kiire peatuse oksarisu juures kus kala ennast eile näitas. Seekord oli otsas pruun leech kuna taevas oli lauspäike siis mõtsin, et kasutan tumedamat tooni. Vise oksarisu ette, kerge väristamine.... käis korra tuusti sakutamas ja sellega kõik see asi piirdus. Ehk järgmine kord?..
The following user(s) said Thank You: chewits
More
6 years 7 months ago - 6 years 7 months ago #9288 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Natukene üle poole meetri jõeforelli...

Attachments:
Last edit: 6 years 7 months ago by OM.
Time to create page: 0.134 seconds
Powered by Kunena Forum