Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Mikrojigi - uus ja moodne püügiviis!

More
7 years 9 months ago - 7 years 9 months ago #8184 by hannes
Viimasel Soome reisul märkasime, et sealsed kalamehed tegelevad põhiliselt mikrojigitamisega - trobikond paate ulbivad üksteisest vaid kümnekonna meetri kaugusel ja kõik mehed loobivad pisikesi kummilutte. Ja ahvenat läks sumpa roppu moodi.

Ka meil on see püügiviis tublisti pead tõstmas. Seepärast olgu siin eraldi teema, kus saaks mikrojigitamist arutada. Tuleb tunnistada, et olen ise ka siin algaja - sain alles eelmisel sügisel mikrojigiga käe valgeks. Aga püük on lõbus ja ka väike ahven suudab elamuse tekitada!

Alustuseks lisaks teemasse uue artikli lingi:
www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/...mikrojigi-toob-saagi

Artiklis kirjedab Soome jigitaja Kalle Paavola oma kogemusi mikrojigiga püügil. Kõik kommentaarid on väga teretulnud!
Last edit: 7 years 9 months ago by hannes.
More

More
7 years 8 months ago - 7 years 8 months ago #8286 by hannes
Tegin hommikul tiiru ühe madala järve peal, eesmärgiga haugi poperdada. Tulemuseks 4 alamõõdulist haugi ja samapalju möödarabamisi, ehk natuke ikka äktsionit jagus. Haugid kõik loomulikult tagasi.

Hakkasin siis "sadama" poole tagasi sõudma, kui sattusin ühe liivase koha peale (igal pool mujal malts & vetikad). Liivaaugu servades patrullisid väikesed ahvenaparved ja näha oli ka üksikuid suuremaid isendeid. Kuigi oli selge plaan koju minna, peale väikest dialoogi iseendaga panin siiski mikrojigi varustuse kokku, mis mul igaks juhuks paadis oli.

Umbes kolmanda viskega oli esimene ahven paadis. Ja siis järgmine. Neid paistis nagu kuskilt juurde tulevat. Varsti tiirutas mu ümber 4-5 ahvenaparve ja läks päris lõbusaks püügiks. Kokku toimetasin seal 2 tundi, suuremad võtsin ära. Kõik kalad tulid Lucky John JIB Tail sirpsabaga, põhiliselt töötas 1,5'' rohekas-lillasäbruline. Tänu liivasele põhjale jäid kõik jigid alles. Muidu jääb neid põhja ikka päris ohtrasti... nöör on 0,06 mm ja kõvemat sikutamist ei kannata.

Üsna palju oli äraminekuid, kahtlustan, et konks oli tiba lühikese jalaga. Või on see normaalne, kui ca 5-st 1 läheb minema?

Liivasele kohale tegin märgi maha ja paistab, et järgmine kord läheb prioriteet poperdamiselt üle mikrojigitamisele... kuigi omad võlud on mõlemal :fish2:

Attachments:
Last edit: 7 years 8 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: STF
More
7 years 8 months ago #8287 by Team Favorite Estonia
Võib katsetada erinevate konksu kujudega, mõni ei haagi jah hästi. Kas oli tavaline üheharuline konks või jigipea või offset?
More
7 years 8 months ago #8288 by hannes
Üheharuline jigikonks, tšeburaška pea küljes. Kuna erinevate tootjate konksud karbis läbisegi, ei julge firmat pakkuda. Olen kuulnud, et osad kasutavad ka kaheharulisi, kas selle idee ongi selles, et haagib paremini?

Täna avastasin enda jaoks, et 3g tina võib olla liiga raske. Liivaauku ääristav malts oli veepinnale nii lähedal, et jigi oli hoobilt maltsa sees - ei jõudnud isegi kerima hakata. Ja praktiliselt iga kord oli see tühi vise, sest isegi kui imepisikese taimetuti külge haakis, lant ahvenat enam ei huvitanud.
More
7 years 8 months ago #8289 by Team Favorite Estonia
Proovi selliseid konkse, mis pole sisse poole painutatud. Minu meelest sirged haagivad paremini. Olen proovinud ka kaheharulisi, aga suurt vahet pole märganud ausalt öeldes. Võib proovida erinevaid suurusi ka, võib-olla ei olnud suurus päris sobiv. Kusjuures õige offset-konks haagib ka väga hästi.
The following user(s) said Thank You: hannes
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum