Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 6 months ago #8474 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Siin siis minu kohe lõppeva jõekahooaja kaks suurimat. Tabatud mõlemad südasuvel ja erinevatelt jõgedelt vaid 8 päevase vahega. Pisema kala parameetrid on L57/2350gr ning võtu aeg ca 4 paiku varahommikul. Suurem kala on L60 ja 2480gr ning võtu aeg oli ca 23:00 paiku "päikeseloojangu" hetkel. Jutumärkides seetõttu, et väljas kallas vihma selliselt, nagu keegi valaks ämbriga otse pähe, seega loojang oli vaid ettekujuteldav. Tänu sellele on kala siin pildil ka koduses miljöös. Kui keegi soovib võrdlemisi kehvakest fotot otse teopaigalt vaadata, siis leiab selle Rando Tuisk FB lehelt. Eeldan, et see seal veel olemas.
Mõlema isendi pead on sügavkülmas säilitatud. Ehk saan teada ka nende kalade vanuse ning elukäigu kohta. Kindlasti annan tulemustest ka siin teada, kui see kunagi teatavaks tuleb.

Hooaeg üleüldises mõttes oli üsna kaladerohke. Samas ei saa salata, nullitamisi tuli ette päris omajagu. Tihti just kohtadest, kus ootused kõrged olid. Mitmes jões pettusin ikka väga, niiet peale jaanipäeva enam neile ei läinudki. Eks ongi hea, sai vahelduse mõttes uusi kohti väga edukalt avastatud :)

Suurimatest veel niipalju, et kui üks 1850gr isend välja jätta, siis järgmised hakkasid tulema alles 1450gr juurest. Seega üle 1,5kg kalu oligi vaid 3, mis on ikkagi minu meelest vähevõitu. Samas neid 1,3kg ja allapoole isendeid oli ikkagi pigem palju, kui vähe. Õnnestus ka üks suur kala ära lasta, lahkus kahjuks enda vea tõttu koos landiga (loodan, et suudab sellest vabaneda) Aga ju kolm ülekahest olekski liiga palju ühele hooajale tahetud :)

Ise ma nüüd lahkun Eestist mõneks ajaks vähe soojemale maale ning hooajalt päris viimast võtta ei saagi. Igal juhul edu kõigile, kes seda veel teha plaanivad.
Adiós Amigos!!!

Mõlemad kalad koos:


2,48Kg kala pildid:






2,35Kg kala pildid:




The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, karlan, STF, Ridiculous, Varnas, Evil
More
7 years 6 months ago #8475 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vähe ja väiksed :whistle:

More
7 years 6 months ago #8476 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Huvitav jah et neid ülekaheseid väheks on jäänud :blink:
More
7 years 6 months ago #8477 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tallakulutaja, kui katkises rullis on kuullaagrid veel korras, siis neid säilita, sest võib sul kunagi vaja minna.
More
7 years 6 months ago #8479 by Tiks
Replied by Tiks on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Minu tänavust forellipüügi hooaega jääb lõpetama võimsa konkslõuaga forellipapa, mis on ühteagu ka minu uueks isiklikuks tippmargiks.

Olen juba paar või isegi kolm aastat ühe ja sama jõe peal oma meelispüüki - forellijahti harrastamas käinud. Huvi just konkreetse jõe ja forellipüügi vastu sütitas minus mu vanaisa, kes ise nooremana kõva forellikütt oli ja praegugi veel kalapüüki armastab. Ka tema on samal jõel enamasti oma suuremad kolekalad ja parima emotsiooni saanud - suurim siis 2,9 kg isend. Samas olen ise võrdlemisi pikalt pääset "kiloklubisse" oodanud, ning viimasel ajal tundus, et ka sel hooajal jääb see uks avamata - rekord siis eelmisest aastast L43;850g. Kuna see oli ka mu vanaisa "kodujõgi", kus "temaajal" ikka seda 2-kiloste jõeks nimetati, ei ole ka mina veel usku sellese täielikult minetanud. Samas tean, et 80/90-datel harrastatud röövpüük, soode kuivendamine ja maaparandustööd on jõele ja kalapopulatsioonile laastavalt mõjunud :( .
Kuna nädalavahetus oli mul enamjaolt prii ja ka naiselt vaba voli saadud :lol: , proovisin oma forellihooaega lõpetavast nädalavahetusest ka viimast võtta. Samas jõudsin ikkagi reedel ja laupäeval kalale suhteliselt hilja, mistõttu jäi valget püügiaega keskmiselt 2h. Kuigi reedene päev oli vaikne - mõni võtt ja tagasilaskmine, juhtus laupäeval midagi sellist, mis lausa tiris mind pühapäeva varahommikul tagasi jõeäärde. Nimelt hämaras kõrge kalda pealt jõesängi viimaseid viskeid tehes jäi mul vobleri konks tamiili taha, mistõttu vobler ei uppunud vaid tuli laperdades mööda jõe pinda kalda poole. Lohakalt kerides ja samal ajal ise kõrvale vaadates käis järsku enne kallast selline latakas, et ehmatasin hetkeks, kuid sain aru, et forell oli pinnalt mu voblerit himustama tulnud. Jooksin siis kiiret kaldalt alla kalale vastu ja asusin lõdvaks jäänud tamiili poolile kokku kerima, samal ajal jälgides, kuidas kala oma sabaga rohu vahelt püstloodis välja ning peaga jõe põhja suunas jäi. Hetkeks sai kala veel keerata, kui oli kõik - jõud tagant ja vobler läinud :huh: . No küll tegi südame haigeks... rahustas vaid mõte, et ehk siis kalale jäi liialt palju tamiili lõugade vahele ja nii ta siis lõpu sellele ka tegi. Ei taha hästi uskuda, et 0.2 tamiil forellipüügiks lahjaks jääb, samas sai just vanaisaga arutatud, et nemad omalajal ikka 0.3 tamiiliga forellil käisid - aga no eks ajad ka muutuvad. Muide samast august sain kohe ka teise napi mõõduka, mille ka koheselt tagasi lasin.
Pühapäeval panin siis 05:30 äratuse ja jõudsin tunni aja pärast jõe äärde, kus ka oma esimese forelli paksu udu seest kalda äärde visates sain - no nii nagu enamikes õpikutes kirjas - kala läks tagasi
. Oli veel võtmisi ja küünlaid, kuid kuni keskpäevani, ei käinud landiotsas kala, mida kotti võinuks panna või veel vähem rekordiks nimetada. Kuid kannapöördeks oli hetk, kui koju sõites otsustasin läbi visata koha, kus ka varasemalt sügisel ilusamat kala toimetamas olen näinud. Vaatamata sellele, et päike oli juba võrdlemisi kõrgele tõusnud, nägingi kuidas esmalt üks suurem külg läbi vilksas ja kaks vändapööret edasi mats ja sidurikärin - milline mõnu ja kätevärin. No kui ma nüüd kala suurust vees imetlesin, sain kohe aru, et kui jälle ära kobistan, lõpetan forellipüügi ja hakkan õngemeheks. Milline kala ja milline võitlus, mille jooksul asjade kulgu ikkagi kala enda äranägemise järgi kujundas, ikka pidevalt peaga põhja suunas tõmmates ja allavoolu sööste tehes. Kuna kahva ei kasuta oli minu jaoks vähemalt 5-minutilise võitluse järgselt oluline leida koht kala välja tõsmiseks, mida oli valida vaid halbade ja hullemate vahel. Lõpuks ma siiski näpud lõpusekaane vahelt sisse sain ja mõistsin koheselt, et nõusolek 2017. aasta forellipüügi hooajale on antud ja õngemeheks veel ei hakka.

Edukat hooaja lõppu forellikütid! :fish2:



Kala mõõdud: L49; 1,3kg.
Vobler: Rapala Shad Rap 05
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Foreman, wingsuit, Evil
More
7 years 6 months ago - 7 years 6 months ago #8480 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ilusat hooaja lõppu ja kaladele rahuliku kudeaega :)

Attachments:
Last edit: 7 years 6 months ago by hannes.
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum