Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 7 months ago #8417 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kui leechid pikka aega vatti saavad ja ka karp nendega vahest märjaks saab (minu puhul ülitavaline, sisuliselt iga kord on ka leechikarp vett täis), siis kipub jah olema nii, et hooaja algul selgelt eristuvad leechid on hooaja teisel poolel suht ühte värvi. Ja ma ei räägi hele- või tumehalli eristamisest, hallid ja pruunid ja rohekad lähevad kõik suht ühesuguseks. Samas, toimivad suurepäraselt.
More
7 years 7 months ago #8418 by kinks
Replied by kinks on topic Jõeforelli hooaeg 2016
See apaatsus oli selline, et kala tuli nagu rabama ja kui jõudis lähemale liitšile siis kas keeras kohe ringi või tonkas ninaga. Kaugemalt tulles oli nagu liikumine agressiivsem, lähedale jõudes avastas, et krt mingit halvaks läinud suutäit pakutakse :)

Mu jutu point selles, et liitšil ja liitsil on vahe. Minu seotut rabas võibolla üks kümnest kalast, Jeekimi omasid üks kolmest? No tunne vähemalt selline, et kontakti ikka oluliselt rohkem.

Samas haugil polnud mingit vahet, kõik liitšid sobisid ja endaseotutega haugi küll saanud.

Värvi segunemise teemal, ma kannan rinnataskus karpi ja seni karbisisu (ptüiptüi) kuivaks jäänud. Rinnuni ei ole vette veel sadanud.
Ja mul liitšikulu selline, et tervet hooaega ühe karbiga kindlati ära ei püüa. A hea tähelepanek iseenesest, polegi ise seda väga tähele pannud.

More
7 years 7 months ago #8419 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Väga selgelt ei näe, aga kui see kala seal natuke vasakule ja paremale jõnksutas, siis ei olnud tegemist apaatse forelliga, vaid pigem aktiivselt nümfidest toituva forelliga, kes sel ajal tõesti pigem huvi leechi vastu üles ei näita. Miks higistada seda taga ajada, kui vooluga tuleb toit suhu.
More
7 years 7 months ago #8421 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Pikk hooaeg seljataga ja kalad on juba kõiki ja kõike näinud.Võib-olla haigetki saanud.Tormab kerge saagi lootuses kohale,aga peibutise lähemal vaatlusel muutub ettevaatlikuks ja toitub oma igapäevasest edasi.On ikka suur võtu vahe kas püüda populaarsel lõigul või mõnel vähemkäidavas kohas.Oleks vähemkäidavas kohas kolle,saaks neid ka kergemini võtma.Isegi haugid põrnitsevad forellijõgedel pakutavat suht ettevaatlikult.
More
7 years 7 months ago - 7 years 7 months ago #8422 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Leechide määrdumine tuleb ebakvaliteetsest värvi kinnitamisest sulgede värvimisel kusagil Kaug-Idas, kust see marabu meile saabub. Kõige rohkem annab värvi välja must, mis juba kuivana sidumise ajal sõrmi määrib. Vähem on märgatav pruunikate, hallikate ja rohekate omavahelist määrdumist. Aitab lahtritega karbi kasutamine, kus on võimalik erinevaid värve eraldi hoida. Nagu aapuagi mainis on ka selline määrdunud leech väga tubli kala püüdma.
Last edit: 7 years 7 months ago by Jeekim.
More
7 years 7 months ago #8423 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Loomulikult ei tee määrdumine leechi kasutuks. Ka selle vastu üldse ei vaidle, et teinekord see ristmäärdumine teeb leechi just ahvatlevamaks. Minu jaoks on probleem olnud eelkõige vaid valge ja tan-i määrdumine. Neid on eelkõige vaja tumedama ja sogase vee puhul ja kui kõrvalolev must (või tume) on valge sabaotsa nt halliks värvinud, siis visuaalselt hakkab saba lihtsalt vähem silma/tundub väiksem.

Määrimiseks ei peagi karp vette kukkuma, vaid see tuleneb nii märja leechi karpi panekust kui nt vihma ajal peibutise vahetamisest.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum