Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
7 years 10 months ago #8215 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Hea kui kuskil ka piisake vihma tuleb vahepeal.Kena kala.Ilmselgelt merika-jõeka hübriid :)
More
7 years 10 months ago #8216 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
See ritv on jah Fenwick River Runner, kõige pikem mis saada oli 7,6 jalga. Tegemist esimese versiooniga sellest sarjast. Teine väljalase on veel parem kui esimene, soovitan seda ritva. Pikkus on nii ja naa. Suvel pika maltsaga võiks veel pikemgi olla aga samas võsa vahel jälle lühem võiks. Kes kus kohas rohkem kolab.
Ma isegi ei tea mis on exofil. :) Mul sellele rullile hetkel keritud Varivas Super Trout Advance twitch master. Jäle pikk nimi tal, loodan et midagi veel puudu ei jäänud. Eelmine aasta sama kasutasin ning sel aastal jälle selle sama soetasin. Ei jõua mina neid kõiki läbi testida, ilmselt ei jaksakski. Täitsa Ok mono mu arust. nöörist ei tahaks ma kuuldagi jõeka püügil. Omal kasutusel 8Lb kuna püüan lantidega, liitsu puhul ilmselt 6Lb parim variant oleks.
Klõpsasin ka pildi sellest heledast kalast seest poolt
Attachments:

More
7 years 10 months ago #8217 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Scuba sellised kalad elavad sinu lemmikjõgedes. Väikestel jõekatel selline toon tavaline. Suured isendid enamasti tumedamaks lähevad, kuid mitte kõik. Millest see värvus kujuneb täpselt ilmselt võiks arutama jäädagi selle üle, arvamusi väga erinevaid. Tuntuimast järva kollijõest selliseid heledaid püütud väga erinevas mõõdus. Kui mõni jõekas seest mitte just parima värvusega, siis need heledad isendid just alati tulipunased.
More
7 years 10 months ago #8219 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Makrell, kas kasutad fotoshopi või saab ka mingi imagview-ga sama punase liha? :D Tegelt niisama norin, kadedusest. Sest ise pole sellist värvust juba ammu kohanud. Aga tean ühte nire, mis kubiseb vähikestest, ja sellel on kalade liha vähemalt samasugune kui isegi mitte veel punasem.
More
7 years 10 months ago #8220 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Õnneks või kahjuks on liha punasusel rohkem silmadega söömise väärtus. Seda küll, et Järva prisked ja punase lihaga forellid on rasvasemad ning ka maitselt "forellisemad", kuid L-Eesti, tihti vaid kergelt oranžid, fileed on maitselt puhtamad ja pehmemad, kohati suisa nagu siiga sööks!
More
7 years 10 months ago #8222 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Aapua otse naelapea pihta, vahele jäin. :( Tegelt on see filee veel kapis söömata. Eila tahtsin nahka pista aga läks kiireks, täna õhta see kindlasti juhtub. Kui keegi peaks tahtma tükikest kuhugi laborisse saata või maitsta, siis hetkel on see veel võimalik.:) Pildistasin filee tumeda laua peal. Kui pilt teha näiteks fileest valgel taldrikul on värviefekt tugevam. Ma ei ütleks ühtki halba sõna kui keegi selle kala merikaks peaks nimetama, täiesti ükskõik. Fakt on see et selline see kala oli ja täna lükkan ta ahju.
Hein maitse üle ilmselt pole mõtet vaielda kes millist kala süüa eelistab. Minu jaoks sellise välimusega (Y)
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum