Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7969 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mart1n, korgiõngel on kork teadupärast selleks, et püüdja näeks, kui kala näkib. Olen ise ka leidnud korgiõnge rakendusi vahel sellistelt "forelli võimalusega" suurematelt jõgedelt. Ei oska aimata, kas ongi üritatud forelli püüda või siiski muu kala peal pigem väljas ollakse. Ise olen veendumusel, et landiga on forelli lihtsam tabada aga teatud oludes võiks selliselt püük olla huvitav ja miks ka mitte, et resultatiivne.
Täna käisin kolamas ühel huvitaval jõel - täielik mugavuspüük, lumekoorik oli nii tugev, et oleks toasussides ka võinud minna. Tõenäoliselt homme veel ka sellist luksust nautida saaks ja siis ilmateate järgi lõpuks sulaks ka läheb. Ei jõua seda kevadsooja ära oodata juba...
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7970 by Andres1984
Replied by Andres1984 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Svennu, kus kandis püüdmas käisid? Ise käisin Lääne-Virus ühel väiksel jõel luuret tegemas ja mööda põlde oli täitsa lust ringi liikuda. Lisaks sellele, et lumi kandis minu pea 100kg kogu, pidas see ka mu kaksikute vankrit ja seega sai esimest korda ka nemad jõe äärde kaasa võetud :).

Attachments:
Last edit: 8 years 1 month ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Svennu

More
8 years 4 weeks ago #7973 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mõtlesin, et tulen viskan väikse kivi siia konnatiiki. :cheer:
Käisin keskkonna ministeeriumis harrastuskalastuse seadusemuudatuste arutelul, väga konstruktiivne arutelu oli. Kiviks on see, et seadusesse sai sisse selline mõiste nagu ülemmõõt. Rahu, ainult mõiste defineeriti. Niiet aega harjumiseks on. "Kotilimiit" jäi seekord veel defineerimata aga tuli ka juba jutuks.
Aga üldiselt pigem seadust leevendati, kui kitsendati.
Huvitavat veel niipalju, et harrastuskalastusest tulenev sissetulek kalastusse on umbes 900-800k euri. Ja kusjuures kutselised kes tegelikult koore riisuvad maksavad vähem :angry:
Niiet ka harrastaja saab seaduseloomel oma sõna öelda ja kõigi silme all läks nii mõnigi ümarlauast kostunud muudatus kirja.

Harjuse C&R-i all mõtlesin seda, et see tuleks seaduslikult ära defineerida. Hetkel võib küll püüda aga tuleb vabastada. Reaalselt on olukord sama aga eemalt vaataja ei saa siis lennukameeste peale enam halvasti vaadata, kes sihilikult harjust vabastamas käivad.
More
8 years 4 weeks ago - 8 years 4 weeks ago #7974 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Andres1984, Sinu entusiasmi eest annaks küll tugeva käepigistuse! Endal pole küll mõttessegi tulnud, et hällilastega forellitama minna aga nagu näha siis pole teatud oludes ka see võimatu :)
Ma ise kolasin rohkem Eesti keskel aga eks see lumi kandis igal pool ühtemoodi vast - noh, seal kus seda lund on muidugi ;)

Madis ae, üsna teemast välja nüüd aga kas Pärnu lahe kohadest ka seal laua taga juttu tehti? Et mitte siin teemas seda rohkem puudutada, pane vast privasse, kui miskit räägiti. Tänud.
Last edit: 8 years 4 weeks ago by Svennu.
More
8 years 4 weeks ago - 8 years 4 weeks ago #7979 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
800-900k puhtalt lubade eest tundub muidugi üsna suur raha, vähemalt mulle :o Huvitav oleks näha, kuidas see jaotatud on.
Last edit: 8 years 4 weeks ago by sven862.
More
8 years 3 weeks ago #7981 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Täna sai tehtud hooaja teine käik ja sai üks väga kenas toitumises emane kala välja meelitatud. L51 1.45kg
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, sven862, Rainer, Karlil, Madis, elmerike, Ridiculous, Foreman, Svennu, valts18
Time to create page: 0.222 seconds
Powered by Kunena Forum