Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6451 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Olen nüüdseks siis 3 päeva Hiiumaal merd piitsutanud ja tulemuseks ümmargune null. Mitte ühte võttu, konkreetselt mitte midagi. Proovitud erinevaid lante, kohti ja kellaaegu, alla- ja vastutuult, ka pikilainet. Sügavalt ja madalalt. Veed on ideaalselt kristallselged, aga mida mina näinud ei ole on kala.
Statistika siis selline, et esmaspäeval 4+2 tundi, teisipäeval 1,5+1,5+1,5+1,5 ja täna 2+2. Ei tea, kas teen midagi valesti või lihtsalt ongi sel hetkel, kui mina kusagil olen, tühjus õnnestunud vastu saada.
Pildistda olen saanud ainult viinamäetigusi, aas-karukellasi ja kuhik- ning ümarmürkleid:)
More
8 years 10 months ago #6452 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Sa oled usaldusväärsetest allikatest uurinud, kus üldiselt seda kala Hiiumaal püütakse ja saadakse?
The following user(s) said Thank You: O.R

More
8 years 10 months ago #6453 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Noh, ma olen seda siit ka ise püüdnud ja peaks neid kohti teadma küll. Lisaks on tänapäeval need aerofotod asja nii lihtsaks teinud, et tegelikult oskab iga huviline, kes natukenegi teemat jagab, kohad ka ise üles leida.
Võibolla ei oska lihtsalt selle tuulega arvestada, samas proovinud olen ikka kõiki võimalikke suundasi.
More
8 years 10 months ago #6454 by jalak
Replied by jalak on topic Meriforelli hooaeg 2015
Vainupea kandis ei ole keegi viimasel ajal proovimas käinud?
More
8 years 10 months ago #6456 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforelli hooaeg 2015
Alla ei anna ja läksin täna hommikul uuesti, tegin 2+2+2 tundi, mis võrdusid nulliga.
Õhtul, peale trenni läksin uuesti viimasesse kohta, mis tundus kõige lootustandvam olema, eriti just antud tuuletingimustes. Sain pole kaheksa ajal vette ja poole tunnise loopimise järel käiski üks umbes-täpselt mõõdukala otsas. Raksas korra, kaks ja kolm, hüppas kõrgele veest välja ning kadus oma teed. Noh, nii hale, kui see ka ei tundu, sain sellest vähemalt natukenegi lohutust ning selge oli see, et enne päikese horisondini jõudmist ma koju ei saa. Pool tundi hilem oli samast suunast üks võtu moodi asi veel, lant tuli ka puhtalt tagasi, aga sellega asi ka piirdus. Kõrgelt kivilt rinnust saati vette hüpates avastasin, et sellest asendist oli päike juba poolest saati merre vajunud. Mis seal ikka, kui ilm lubab, siis homme õhtupoole jälle. Selge on see, et enne ma Hiiumaalt ära ei lähe, kui merikas kotis on:)
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6458 by Madis
Replied by Madis on topic Meriforelli hooaeg 2015

O.R wrote: Olen nüüdseks siis 3 päeva Hiiumaal merd piitsutanud ja tulemuseks ümmargune null. Mitte ühte võttu, konkreetselt mitte midagi. Proovitud erinevaid lante, kohti ja kellaaegu, alla- ja vastutuult, ka pikilainet. Sügavalt ja madalalt. Veed on ideaalselt kristallselged, aga mida mina näinud ei ole on kala.
Statistika siis selline, et esmaspäeval 4+2 tundi, teisipäeval 1,5+1,5+1,5+1,5 ja täna 2+2. Ei tea, kas teen midagi valesti või lihtsalt ongi sel hetkel, kui mina kusagil olen, tühjus õnnestunud vastu saada.
Pildistda olen saanud ainult viinamäetigusi, aas-karukellasi ja kuhik- ning ümarmürkleid:)


Ma olen samamoodi suht heade tingimustega käinud, lisaks kehvades tingimustes ja tulemus null. Ja kohad on samad kus käivad need kes saavad. Tundub, et merikapüügil peab paras ports õnne ka kaasas olema...
Edit: lisaks küsiks kelle käsitöölant on see millel sisse löödud W täht?
Last edit: 8 years 10 months ago by Madis.
Time to create page: 0.218 seconds
Powered by Kunena Forum