Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 6 months ago #7100 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Soomuste uurimiseks olen kasutanud algajatele mõeldud stereomikroskoopi Konus Amber #5032, mida teistele soovitada küll ei julge. Plastist logu, stereopildi ühitamine väga vaevaline, parem juba kasutada lihtmikroskoobina, puudub altvalgustus, puuduvad ka preparaadiklaasid, tihti läheb ka kerge puudutusega fookusest välja jne.
www.konus.com/prodotto/amber/526/en
Soomuste järgi vanuse määramisel on mul suurimaks probleemiks sobiva soomuse leidmine, millel ka keskel asuvad vanemad esimeste eluaastate rõngad oleks maha kulumata. On tulnud puhastada ja läbi vaadata mitmeid kümneid soomuseid enne sobiva leidmist, millel keskmine osa ei ole suur tühi laik.
More
8 years 6 months ago - 8 years 6 months ago #7101 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui keegi lühemat ritva otsib, siis mul on pakkuda suhteliselt vähekasutatud Jaxon Perseus 1,90m 1-9g testiga ritv.


Last edit: 8 years 6 months ago by ceemic.

More
8 years 6 months ago #7105 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Veel soomusest. Üritasin nüüd uute võtetega läheneda ja terve soomuse "kaadrisse" saada. Tegu täpselt sama soomusega, millest eespool pildid olid. Nüüd ehk veidi arusaadavam. Kuidas ja kas seda soomuse keskmist osa lugema peaks?

4 veidi erinevat pilti:



More
8 years 6 months ago #7106 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mind ka väga huvitaks :) Kas lugeda heledadaid ringe või tumedaid? Milles üldse trikk on ? On mingit õpetust?
Ceemic, kas on ka mingi kindel põhjus, miks selle antud kala soomus huvi tekitab?
More
8 years 6 months ago - 8 years 6 months ago #7107 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mina loeks sellest soomusest välja vaid, et see kala on püütud kohe kasvuperioodi alguses (mitte kesktalvel) ja hilisema poole oma pikkusest l-45,5 cm kasvas 3+ aasta jooksul. Kahjuks keskmises osast kasvurõngaid pole ja öelda mitu aastat seal peaks peituma oleks vaid oletus. Just selliseid soomuseid mina oma eelmises postituses pidasingi probleemseteks.
Last edit: 8 years 6 months ago by Jeekim.
More
8 years 6 months ago #7108 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mina arvan,et siin tuleb lähtuda suht sarnase kasvukiiruse perioodist,ehk keskmise osa juures arvestada sama rõnga laiust mis nähtavate lahimate rõngaste vahel.MInu oma teooria muidugi.MIngi 6-e ringi kala siis peaks olema.Ega see maim vast kiiremini kasva kui 2sel 3ndal aastal.Üks aeglasema kasvu aaasta paistis.Teksti kirjutades pole pilti ees kahjuks.
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum