Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6661 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eile pärästlõunal hakkas paljulubavalt tibutama. Võtsin seljakoti ja spinningu. Mul on nüüd eraldi seljakotid haugi- ja forelliträniga, nii saab kähku kodust minema. Valisin ühe veidi laiema jõelõigu, kus ma sel aastal pole käinud. Vesi oli üsna madal, ja nii sidusin otsa forellivärvides Rapala Long Casting Minnow (8 cm), mis on laisa mänguga ja ei sukeldu sügavale. Forellid olid peidus, alles umbes poole tunni pärast näitas esimene suurem kala ennast, aga see oli ettevaatlik põgeneja. Kerges vihmasajus lendles üsna palju ühepäevikuid, mistõttu ma lootsin, et mõni toituja tuleb konkurenti peletama ja jääb konksu otsa. Aga forelli moodi voobler meeldis hoopis haugidele. Esimene oli päris pisike. Teine sööstis välja rohu alt ja tuuseldas ringi ja otsis pelgupaika nagu forell, viskas isegi mõne salto, tükk tegemist oli tema väsitamisega. Panin haugi kotti. Varsti nägin eemal esimest kala pinnal toitumas. Kaks viset - ja jõuline võtt! Siis hakkas kala end rullima, mässis tamiili pea ümber ja tuli eriliselt puiklemata kaldale. Haug!? Kas tõesti hakkavad forellijões haugidele jõeforelli kombed külge? Nägin veel üht suuremat forelli pagemas ja üks käis lõpuks ka lanti togimas, aga sellega asi piirdus. Ei meeldinud neile ka kiletiibadega nublakas ega kullese moodi karvatuust. Nii et selle jutu oleks võinud vabalt positada haugiteemasse. Lendõnge mehed kirjutavad, et samal ajal olid kuskil mujal forellid aktiivselt pinnas toitumas. Aga meil oli õhtuks haugipraad.
Last edit: 8 years 10 months ago by STF.
More
8 years 10 months ago #6662 by oss
Replied by oss on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Jätkuks eelmistele postitustele kirjutan ka oma mõtetest. Mõned päevad tagasi forellijõel (jõgi mis nõuab lisakaardi olemasolu) üle kümne haugi tagasi loopinud ,hakkasin mõtlema, et targem oleks nad põõsasse rebastele visata.
Eile otsustasin jõe ülemjooksu külastada. Kolme tunniga lasin tagasi ujuma 34 forelli, millest ainult paar tükki oleks mõõdu välja andnud. Seal siis tekkis selline mõte, et mina keelaks neil niredel igasuguse kalapüügi ära ja säästaks neid beebiforelle. Kõik ei kasuta ju neid kidata vähemsüütuid konkse ja mine tea palju selliseid kotti rändab?
Need muidugi minu isiklikud arvamused.

Oss

More
8 years 10 months ago #6663 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Et kõik algusest ära rääkida, pean alustama reede õhtust. Nimelt käisin rullitamas üritusel Friday Night Skate. See lõppes südaööl ja peale burgeripeatust sain koju veidi peale kella ühte. Ja und polnud. Otsustasin startida jõele ja seal alles väike uinak enne püüki teha. Jõe äärde jõudsin kella 3-ks ja loomulikult und ei tulnud, valgus oli just paras ning otsustasin kohe peale minna. Ilus oli küll varahommikune mets päikesetõusus. Kohe alguses esimesi ebaõnnestunud viskeid tehes kalu ei näinud, kuid matkasin vaikse tempoga muudkui edasi. Ja kus siis alles hakkas toimuma. Mitte minule küll päris oodatud suunas - nimelt kalad ujusid kuskilt välja mu landi järgi, küll toksisid ja peletasid lanti aga süüa ei tahtnud neist keegi! Lihtsalt togisid ja jälitasid. Enamus küll alamõõdus aga oli näha ka suuremaid isendeid, oli üksikuid kalu jälitustööl, olid ka parves kolme-neljakesi. Ma pole kunagi varem niipalju kalu näinud ühel tretil. Mõnel väikesel õnnestus ka landi otsa jääda, kuid näha oli, et see juhtus inglisepäraselt öeldes "mitte väga aplalt". Püüdsin põhiliselt liitsidega aga ka pisikese rombikujulise plekiga (vist Lucky John IMA). Kalu pinnal ja pinnalt toitumas ei näinud, kuid kuskilt õõtsikute alt jm varjepaikadest nad välja ujusid. Põhimõtteliselt iga järgmine nö viskepeatus ujus kuskilt keegi välja. Ühtäkki kuulsin vastaskaldas kõrkjate sahinat ja tasast mütsumist soisel pinnal. Ehmatasin alul, et olen mõne kalamehega sellises kohas ja sellisel ajal kohanud. Heinte ja kõrkjate vahelt aga ei õnnestunud näha kellega tegu. Äkki karu? Kurat seda teab, sammud olid igal juhul suurema eluslooma omad, kujutan ette, et hirve või kuldi (vm kapjadega eluka) väikeseläbimõõdulised kabjad sellist mütsuvat heli ei tee. Mõistatuseks see jäigi ja liikusin edasi. Umbes kella poole üheteistkümne ajal käis aga ridvast mõnus mütakas läbi ja lõpuks oli üks mõõdus täpiline ka sööma hakanud. Lasin tal mõnuga tuuritada lagedamal lõigul ja L40 lõpuks kaldal oligi. Just samal hetkel helistas Timo ja teatas oma saavutustest ühes teises kohas. Pikalt ei rääkinud, kuna tundus, et olin silmanud kedagi pinnal käimas. Ja praktiliselt samast august hakkas väikest rombi jälitama järgmine mõõdukala. Rabas seda, kuid ebaõnnestunult ja kadus. Panin otsa Rando vobleri, kala tuli uuesti välja, kuid käis ainult ettevaatlikult piilumas seda. Veidi eemal meelitas sama vobler veel ühe mõõdukala välja, kuid jällegi edutult. Aga tundus, et kalad on aktiivsemaks muutunud viimase 15 minuti jooksul. Tegin järjekordse heite jõekaanakut ühendavale laiemale kraaviosale ja siis lõpuks käis see raks, mida kaua oodanud olin. Ritv korralikult lookas ja sidur mis eelmise mõõdukalaga oli ilusti timmitud aina ragises. Suur ilus kala kellesarnast minul veel otsas pole käinud, möllas, tiris ennast ninaga põhjapoole edasi tagasi ja kuni ma sidurit raskemaks keerasin, jõudis järsu kaldaserva alla kaduda ning lant tuli tühjalt tagasi... Istusin maha ja vandusin veidi kõva häälega, kuid midagi polnud enam teha. Sain 10-15 sekundit rõõmu ülekilokalast. Edasi minnes oli kaladel jälle söögiisu kadunud, uurisid ja togisid mu lanti ning kadusid. Lõpuks sikutasin ühest rohupuhmast lanti välja, kui see plönndi vastu ritva lendas ja ritv sellest ca 40 cm jupi kaotas. Väsimus hakkaski juba peale tikkuma, võtsin telefoni gps-st suuna autoni ja vantsisin tagasi. Päev (või siiski öö) aga oli tegus ja kaladerohke olnud (vähemalt visuaalis) ning see sundis poolel koduteel autos väikese (umbes tunni-paarise) uinaku tegema, enne teekonna jätkamist. Pilt ka lõpetuseks ainukeseks jäänud kotikalast:
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, STF, Foreman
More
8 years 10 months ago #6664 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
oss, enamus jõgedel on olemas selline lõik, kus ongi iga teise viskega beebiforell taga. Nüüd sa ju tead, mis seal toimub ja vast enam tagasi ei roni, lõik avastatud ja hing rahul. Keelamine tekitaks vb lausa uudishimu ja üleüldse pole neist keeldudest mitte mingit tolku kui puudub järelvalve, ehk meie praegune olukord.

Muideks, paar päeva tagasi külastasin üht sarnast kasvulava, pea iga vise oli rabamine, kuid teadsin, et seal on paar sügavamat 1x1m kohta, kus võib peita end ka korralikum kala. L41 käis ka korra kaldal, kuid olen seal näinud ja ka tabanud mägatavalt 1kg+ kala. Kunagi ei tea, kus nad end peidavad.
More
8 years 9 months ago #6677 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tegin selle vea, et läksin laupäeval Preedile. Tahtsin tutvuda ühe lõiguga, kus ma varem pole käinud. Silla ääres oli kaks autot ees. Üks mees olla just altpoolt tulnud ja ülesvoolu läinud, teine asutas end kaugemale allavoolu minema. Sõitsin järgmisse kohta. Seal ka auto ees. Juht oli oma halli Audiga jõeäärse tee kinni parkinud. Mõtlesin endamisi, et forellikütil võiks olla veidi rohkem taipu. Retkelt naastes sai tee pealt lugeda, mida jahimehed sellest autoomanikust arvasid. Jätan tsiteerimata. Muidugi olid kaldal värsked jäljed ees. Kala polnud aktiivne, vaid mõni üksik käis pinnas toitumas. Kolme tunniga üks võtt, ‒ aga see-eest milline! Forell rabas lanti umbes kolme-nelja meetri kaugusel ühes sügavamas augus rohu vahel. Viskas paar küünalt ja sööstis siis kalda alla. Tamiil jäi lõdvaks, tundus et kala on läinud. Aga ei. Nii nagu tamiili jälle pingesse sain, kargas forell pinda ja hakkas vee kohal saba peal tantsima. Seda oli nõnda tore vaadata, et polnud sugugi kahju, kui ta hetk hiljem vabadusse pääses. Võttis uppuvat nublakat, teised landid jäid eile kontaktita. Isegi päkapikud ei tülitanud. Üks vahejuhtum oli veel. Jõe kaldal oli mõnisada ruutmeetrit rabametsa põlenud, ühest kännust kerkis veel suitsu. Helistasin 112 ja varsti olid tuletõrjujad kohal. Viimaste päevade vihmad hoidsid ilmselt hullema ära, vastasel korral oleks võinud suurem kahju sündida. Arvatavasti kalamehe kustutamata konist. Üks kahtlane suitsupakk vedeles sealsamas lähedal maas. Lõpetan viienda klassi kirjandi stiilis: oli huvitav kalaretk.
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
8 years 9 months ago #6678 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sõber käis seal neljapäeval, siis oli juba põlenud, eks siis veel miskit hõõgus.

Mina küll ei eeldaks, et forellikütil rohkem taipu on kui mõnel teisel :D Inimene nagu inimene ikka, hobid on erinevad.
Time to create page: 0.248 seconds
Powered by Kunena Forum