Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 2 weeks ago - 9 years 2 weeks ago #6196 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Jah metsniit konna skelett oli see tõesti aga seda ma ei tea kas just kärnkonna :lol:
Minul ei ole küll kuskilt silma hakanud, et Rannametsa jões ei võiks püüda ja kehtib tavaline kalastuskaart.
www.pilet.ee/cgi-bin/splususer/splususer...kond_id=51&year=2015 Siin on näha mis loa pead ostma. Ja anna ikka teada ka kuidas läks :lol:
Last edit: 9 years 2 weeks ago by Ilves.
The following user(s) said Thank You: Tom
More
9 years 2 weeks ago #6197 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ka siinsest kodulehest on kasu. Kalapüügieeskirja järgi (§ 39) peaksid Rannametsa jõel forellipüügist loobuma: www.kalaportaal.ee/kalastusinfo/keeluajad-ja-keelualad

More
9 years 2 weeks ago - 9 years 2 weeks ago #6199 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Reede 13.03 ilma vaadates kiskus kohe vägisi jõe äärde.
Nädal varem olin oma ridvale suutnud leechiga hea kolaka panna, nii et ritv pooleks läks. Neljapäeval üritasin ridva ajutiselt ära lappida ja tundus, et piisavalt hästi.
Jõe valik oli lihtne. Lootsin ainult, et keegi nädala sees pole jõge või vähemalt seda lõiku külastanud. Kell kaks jõudsin jõe äärde, päike säras keset taevast ja üldse oli väga mõnus soe. Esimesed poolteist tundi püüdsin täielikus kaevus, mitte kui midagi ei toimunud. Jõudsin sirgeni, mille lõpus oli väga ahvatlev kurv. puud kaldaääres jne. 10m enne seda oli aga selline koht, kus pikem rohi oli veepeal ja all oli arvatavasti mingid suured uuristused. Viskasin tegelikult käänakusse kus võiks suur kala olla, kui leech oli aga sinna rohu tuusti äärde jõudnud oleks nagu kuskile rohtu kinni jäänud. Järsku hakkas mingi liikumine pihta. Vinkat-vonkat mööda põhja, siis rohu alla kalda ääres, jälle keset jõge. kuskil minut aega ei saanud teda üldse pinda. Kerides ainult sidur kärises. Arvasin, et ehk mingi kilokanti aga hea toiduga ennast tugevaks juba söönud. Järsku aga vilksatas kala külg rohu alt nähtavale, iga jäse hakkas erinevas rütmis liikuma. Esialgne mõte oli, et ehk on merikas. Korraks tuli pinda ja kohe tagasi põhja. Nägin, et leech on ülalõuas kinni. Kartsin koguaeg, et varsti saab minema. Sain ta lõpuks enda poole üritasin käega võtta, ei saanud turjast kinni. Ega midagi, kott seljast ja kotist kahv. Kuskil 3 korda üritasin teda kahva meelitada aga ei õnnestunud, sest kallas oli kuskil pool meetrit kõrge. Leidis omas uue eluvaimu ja jälle põhja. Siis aga üritas ennast kaldaäärde kinni ujuda. Ritv oli lookas nagu vibu, kartsin koguaeg, et paranduskoht annab järgi ja varsti mul jälle kaks ridvatükki käes. Jälle kuskil minut trallitamist enne kui sain taaskord proovida, et ehk saan ta kahva. Läksin natuke allavoolu kus oli madalam kallas. Käega tamiilist kinni, sikutasin võimalikult palju kala kalda poole, sain pea kahva ja peale seda vajus ka kala sinna. Vaatasin kala, persse jõekas? Kuidas ma sellise eluka otsa kobistasin? Istusin oma paar minutit, enne kui hakkasin kala mõõtma. Pikkus 58cm, kaal 1.66kg. Suvel oleks ehk 2kg kanti? Igal juhul pikkuse rekord paranes 12cm ja kaalu oma 525g. Nii lõppes siis minu ootamatu otsus, teha üks kiire püügipäev. PS võib vist ära öelda, et edasipüügist ei tulnud midagi enam välja. Kala sain Põhja-Eesti jõest.




Attachments:
Last edit: 9 years 2 weeks ago by karlan. Reason: üks pilt ülearu
The following user(s) said Thank You: hannes, Jeekim, sven862, timo, volx
More
9 years 2 weeks ago #6200 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Uhke kala, ja ka selge, et peale rekordit on raske veel edasi püügipinget kõrgel hoida.
More
9 years 2 weeks ago #6201 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ilus kala tõesti, ma vb luiskan (ei saa selle lehe fotodele ligi hetkel), aga minu L52,5 kala oli suvel 1,75kg, samas teine sama pikk kala kõigest 1,3kg - siiski, selle pikkuse juures oleks muul ajal ehk tõesti rohkem kaalu olnud. Muidugi rekord ju igatepidi, õnnesoovid!
More
9 years 2 weeks ago #6202 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Väliste tunnuste põhjal peaks teda marjakalaks, eksimine on siiski võimalik, pilt siiski ju ei dokumenteeri täpselt kõike. Marjakalana oli ta siiski sügisel tunduvalt raskem. Isiklik rekord ja ka õnnitlus sel puhul.
Time to create page: 0.132 seconds
Powered by Kunena Forum