Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
9 years 11 months ago #4772 by lepik
Replied by lepik on topic Jõeforell vol. 6
Tihti kala pausi pealt võtabki.
Ise tegin ka eile tiiru ja 42 pikkune tuli koju kaasa. Oli kõhnavõitu kuid kuna selle aasta esimene, siis läks kotti. Kusjuures enne seda tuli samast kohast üks alamõõduline kes korralikult seal ringi solberdas. Äkki see kotikala jäi siis solidaarsusest paigale oma sõpra tagasi ootama :cheer:
More
9 years 11 months ago #4775 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 6
Sai ka eile üle hulga aja jälle jõe äärde sammud seatud. Peab mainima, et vahepeal on ikka täielik suvi kätte saanud. Hommikul oli küll väga jahe aga mida päev edasi, seda rohkem oli vatte, mida niisama enda järel kaasa lohistada. Lõpuks jätsin suuremad ja raskemad riided üldse ühe põõsa alla, sest väga tülikas oli neid muudkui kaasa vedada.
Kaladega läks nagu läks. Koju tõin ühe L44 ja tagasi lasin ühe L36 ja paar pisemat. Samas nii pika päeva peale oli nagu ikkagi igavavõitu. Väsimus kontides hetkel veel tugevalt tunda annab aga järgmine nädalavahetus siiski uus retk juba plaanis on.

More
9 years 11 months ago - 9 years 11 months ago #4776 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 6
Esimest korda sel aastal seadsin täna sammud jõe äärde.

Algselt oli plaanis küll merikapäev teha, kuid plaan muutus hommikul ambitsioonikamaks: kõigepealt jõekas ja siis merikas. Nimelt oli suur tahtmine üle pika aja metsas redutada ning uut kalastusnänni proovida.

2,5 tunni jooksul oli kaks kontakti kalaga. Esimene oli tükk aega otsas ja läks siis omateed. Kindlasti mõõdukala, täpsemaid parameetreid hinnata ei oska. Teine kala tuli tagasiteel - siis kui mõnusamate viskekohtade peal veel "igaks juhuks" viskeid tegin. Kuna rohkem eriti lootust midagi saada ei olnud ja kuna hooaja esimene kala ka, siis läks kotti.



Pikkus 39 cm, landiks Panther Martini FishSeeUV (ehk siis tumedas vees või hämaras/pimedas püüdmiseks). Täiesti esimest korda käis otsas ja päris huvitava mänguga - teeb aeg-ajalt sabaga sisse väikeseid jõnksatusi.

Merikapüügiks jäi tiba vähe aega, kokku sain tund aega loopida. Selle aja jooksul tundsin siiski korra kala konksu otsas - kahjuks ainult mõned sekundid...

Ah jaa, nagu Meeliski mainis, siis metsas oli suur suvi, T-särgist täiesti piisas. Mere ääres oli kõvasti jahedam ja vanad vatid tuli jälle selga ajada.
Attachments:
Last edit: 9 years 11 months ago by hannes.
More
9 years 11 months ago - 9 years 11 months ago #4777 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 6
Küsin meestelt, kes viimati kala on saanud või näinud, kus forellid end peidavad. Olen käinud mõnel nirel Järvamaal, aga mu kodu lähedal on need madalad ja praegu väheste varjepaikadega. Päike ka särab nagu metsaline. Nädal tagasi käisin ühel õhtul Põhjaka taga. Kala ei näinud. Korjasin tagasiteel kilekoti kõiksugu plastsodi ja kahtlasi klaaspurke täis. Tonkamehed? Kas peaks kala otsima suurematest jõgedest ja sügavamast veest?
Last edit: 9 years 11 months ago by STF.
More
9 years 11 months ago #4778 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 6

STF wrote: Küsin meestelt, kes viimati kala on saanud või näinud, kus forellid end peidavad. Olen käinud mõnel nirel Järvamaal, aga mu kodu lähedal on need madalad ja praegu väheste varjepaikadega. Kas peaks kala otsima suurematest jõgedest ja sügavamast veest?


Käisin eile jõe peal, mis asub Järvamaast päris kaugel. Veetase oli väga OK, täpselt "paraja" kõrgusega. Jõgi ise suht väike. Mõlemad kalad tulid pigem sügavamast veest.

Paistab, et ka seal oli päris palju käidud, mitmed jäljed ees ja tühi taara vedelemas. Sai isegi seda tagasiteel kotti pandud.
More
9 years 11 months ago #4779 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 6
tere,
hooaja alguses oligi plaan jõekat püüda kuni metsad roheliseks lähevad ja nn. kinni kasvavad.
talv ja kevad sel aastal soosis ka igati
1.maist hakkab haugikas ja mulle see meeldib
loen jõekahooaja sisuliselt lõppenuks, esimene aasta üldse ja parim tulemus L45 1kg
hetkel Kesk Eestis veed väga madalad, kala olen saanud aga väikesed ja enne päikese loojangut
hoian jõekafoorumil silma peal
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum