Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 6 months ago #3895 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Ja arvan ka, et minu mõõdukalad pole ulme tulemus......32 kala on 3 käigu omad. Miski juuli lõpus oli lihtsalt maru hea võtt kalal :) Ja minu käigud on suuresti kohtadesse, kus tõenäoliselt ei liigugi 2+ kala.

Mõnusat ootamist kõigile :)
More
10 years 6 months ago #3896 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 4
Sven paugutas ikka esimese hooaja kohta väga kõva tulemuse (tegelikult on see auväärt skoor ka vanale jõekahundile). Hea, kui ma oma esimesel hooajal mõned mõõdukalad kotti sain :)

Aapua, pead oma sitikale siiski tänulik olema, et ta sind terve jõekahooeg truult teenis ja alles viimasel päeval saba andis :) Merikani veel aega, jõuad ilusti väikese ajukirurgia ära teha :)

Woobler, tunnen natuke kaasa, et sa jõekapüügi alles septembris avastasid - mul oli sama jama. Avastasin omal ajal jõekarõõmud suve lõpus ja 1. veebruari ootamine läks oioi kui pikaks. Õnneks sai vahepeal spinnaga teisi kalu jahitud ja see leevendas olukorda natuke.

Eile panin ka hooajale punkti. Kala ei saanud. Läksime sõbraga, kes muidu kõva kalamees, kuid jõeforelli varem pole püüdnud, ühte uut jõge avastama. Kohale jõudes leidsime eest eriti kurvanäolise nire, kus vett nii 15 cm jagu. Aega oli vähe, kuid niisama koju tagasi sõita ei tahtnud ja läksime paariks tunniks üht väga tuntud Põhja-Eesti forellijõge pommitama. Kalal oli suu täiesti lukus (kui seal üldse kala oli :) ) Sõber sai vähemalt püügimaitse suhu ja usun, et see ei jää tema viimaseks korraks..

Muidu oli hooaeg täitsa OK (eriti võrreldes eelmise tuksiläinud hooajaga). Võrreldes teiste siinsete ässadega ma palju jõe äärde ei jõudnud, kuid enamus korrad sai ikka kalaga koju tuldud.

Mis seal ikka, laseme siis nendel jõetäpikutel mõnusalt välja puhata ja anname vahepeale teistele kaladele valu :fish2: Uurisin täna juba oma merikalante - krt, enne esimest püüki peab paljudel konksud ära vahetama :)
The following user(s) said Thank You: timo

More
10 years 6 months ago #3897 by timo
Replied by timo on topic Jõeforell vol. 4
Hannes: Endal ka kahju et alles paar nädalat tagasi selle pisiku sain. Eks katsun veebruari alguseni vastu pidada aga jube haigus on see küll!

Vahepealsel ajal katsun merika püügi meres ka ära, kuna lootust andvad püügikohad on kodule tunduvalt lähemal, kui täpiku omad! Mõned landid on juba soetatud!

Aastaid tagasi olen Hiiumaal tuhandeid ja tuhandeid meriforelli tegelasi nullist alates inkubatsiooni pannud ja kes hiljem noorjärkudena merre asustati :)

Ilusate kalade sõber B)
More
10 years 6 months ago #3898 by kriccc
Replied by kriccc on topic Jõeforell vol. 4
Aapua pilt meenutab, et ka mul sai tänu jõeforellile see aasta üks auto maha kantud, kuna 10K+ km rihmavahetusest üle, aga kellel siis aega vahetada, kui vaja koguaeg kala taga ajada. Lisaks veel 5 ridvaotsa puru. Ja arvestades, et viitsisin ainult ühe kala koju vedada(justnimelt viitsisin), siis kilohind tuleb soolane. Järgmine aasta tuleb ikka uute nirede avastamisele rõhku panna, aga selleks tuleks natuke karuhirmu talvel ravida :D

Kaastunne Wooblerile, sest tema olukorras küll olla ei tahaks!!! :D

Loodame, et veebruari ilmad on mõistlikud ja saab esimesel kuupäeval peale lennata. Edu hulludele!
More
10 years 6 months ago #3899 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Karuga vist talvel probleeme väga pole :D Ise pole veel karule peale sattunud aga vaikselt nagu ikka loodan ja ootan, et võiks :)

Kohe maru mõnus on kui pärast tööd kuhugi ei kibele ja saab rahulikult magada :) Palgapäeval ei teagi kohe, et mida palgaga peale hakata....pole vaja enam paaki lasta :D Samas nimekiri on pikk, mida veebruariks vaja oleks. Oskab keegi soovitada, kust saaks "matka" suuskasi ja räätsasi :O ?
More
10 years 6 months ago #3900 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 4
Sven oled vist liiga rikas, kui ei tea mida palgaga teha... ehk vajad abi?
Aga talvise tegevuse leiaksid siit:
old.sportfishingmagazine.fi/fin/perhokoulu/osa_3.htm
Leechi sidumise pead endale selle talvega selgeks tegema. Kaug-Idas selliseks üpris lihtsaks tööks kasutatakse laialt lapstööjõudu.
Kui ei soovi tavalistele jigipeadele siduda, siis võid sobivamate leechipeade suhtes võtta ühendust minuga.
Time to create page: 0.128 seconds
Powered by Kunena Forum