Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 2

More
10 years 6 months ago #3948 by raikoj
Replied by raikoj on topic Meriforell vol. 2
Lasin uue tiigipuust lõikelaua teha.
More
10 years 6 months ago - 10 years 6 months ago #3950 by raikoj
Replied by raikoj on topic Meriforell vol. 2
Kõik need soovitused meriforellipüügi kohta on "pigem"-tüüpi soovitused, sest neid faktoreid on väga palju, kõik ei ole kunagi ideaalne ja kõiki faktoreid ei saagi teada. Täna näiteks tulid kaks kala täiesti maatuulega ja väga kõrge õhurõhuga, olid küll rull-lained, aga mitte igal pool ja vesi oli kohati väga selge. Kõrge õhurõhk ei ole ka praegu enam nii oluline, sest ta on juba pikemat aega kõrge olnud. Eelnevatel päevadel on tuul väga soodne olnud ja ma arvan, et homme saadakse erinevate kohtade pealt palju punast.

Esimene kala oli veidi alla kahe kilo, aga tegi kenasid hüppeid. Teine oli umbes kaks ja pool kilo, ilma rasvauimeta, väga tugev võitleja. Teise esimesed sööstud olid väga pikad, kala suurust kohe ei näinud, ja vaatasin hirmuga, et kas tamiili poolil ikka jätkub. Kalad olid korralikult kinni ja jalutasin nendega rahulikult kaldale, õnneks olin Abu Tobyle topeltrõngad ja Gamakatsu kolmiku pannud - Mustad kolmikut ma enam väga ei usalda.

Pidin ka korra kreepsu saama, kui suur kammeljas jalgevahelt läbi pani.
Last edit: 10 years 6 months ago by raikoj.

More
10 years 6 months ago #3953 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 2
Vähe hilja peale jääb nüüd vastamine... Eelmise nädalavahetuse kalad tulid samuti vastutuult püüdes. Algul kasutasin ära selle, et naaberneem pidas suurema tormi kinni, aga seal, kus mina püüdsin, oli ikkagi vastutuul. Hiljem keris laine niisuguseks, et mingid kauged takistused ei lugenud midagi. Munadeni vees võis mõni laine üle kahlade peksta. Ja sellisest olust tuli 3 kala.

Nagu raikoj ütles, ega need soovitused on tõesti üks osa suurest "pildist". Ei mina ole see guru, kes võib sirge seljaga nõuandeid jagada, nagu selles blogiski ütlesin, need on minu nägemused, ise neid rakendan, ja siiski suht edukalt. Maatuulega valiksin mina mingid pikemad nukid, soovitavalt sellised, mis on veel sellise nurga all, et tuul toob laine ikkagi randa, mitte ei lükka paralleelselt kaldaga. Ja seal võiks tippude lähedal midagi ju täitsa toimuda.

Aga, saadud kala ka jummalast plekkveega. Niiet - tuld ja kivi kotti!
More
10 years 6 months ago #3956 by voodoo
Replied by voodoo on topic Meriforell vol. 2
Igatahes kahepäevase retke tulemus ümmargune null. Külastasin viite erinevat kohta... kerge nõutus hakkab tulema. Samas ligilähedaselt ideaalset kohta ei õnnestunud leida ka. Kus vesi selge, seal allatuul ja plekk. Kus vastutuul seal sogane vesi või liiga raju laine... kus enamvähem selge vesi ja sobiv tuul, seal iga kord kilo vetikat landi küljes :D mnjah...
More
10 years 6 months ago #3958 by Raico13
Replied by Raico13 on topic Meriforell vol. 2
Sai ka käidud eile väike paari tunnine tiir enne pimedat aga seekord nulliring :(
More
10 years 6 months ago #3959 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 2
Kalakasvandus lõpetab töö

Hiiu Leht: Õngu noorkalakasvandus, mis 23 aastat kasvatanud ja saare rannikumerre asustanud meriforelli, hakkab tööd lõpetama. Teist aastat pole Õngus enam meriforellidest marja võetud ja kevadel lastakse merre viimased laskujad. Ettevõtte juhataja Merle Kääri ütles, et see pole ei kerge ega lihtne töö ning kuna iga on vastav, kavatseb ta pensionile jääda. Võrdluseks, et kui ettevõte veel Hiiu Kalurile kuulus, oli seal ametis viis inimest, nüüd aga Kääri üksi. OÜ Õngu Noorkalakasvandus on tal kavas müüki panna. Kuna meriforelli noorjärgu ehk laskuja kasvatamiseks kulub kuni kolm aastat, jääb isegi sel juhul, kui ettevõttele kohe ostja leidub, senitehtud töösse auk. “Eks sellega saab üks ajajärk Hiiumaa noorkalde taastootmise ajaloos otsa,” nentis keskkonnaameti vee-elustiku spetsialist Mart Kesküla.



Kurb lugu küll, isegi seal 15 aastat tagasi praktikal oldud ja noorjärke kasvama pandud! Loodan, et sellele kohale leitakse uued peremehed,kes asja südamega teha soovivad!
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum